Užijte si karlovarské lázeňské atmosféry plnými doušky nejen u minerálních pramenů na kolonádách. Ubytujte se v historickém a šetrně zrekonstruovaném Hotelu Maltézský Kříž *** s bohatými snídaněmi a vychutnejte si balíček se vstupem hned do dvou muzeí, z nichž jedno je zaměřeno na pivo a druhé pak na lázeňské pohárky.

O ubytování

Hotel Maltézský Kříž ***, krásný čtyřpatrový hotýlek se světle žlutou fasádou a zelenými žaluziovými okenicemi, najdete přímo v centru Karlových Varů. Na dosah tak budete mít léčebné prameny, kolonády a další lákadla tohoto lázeňského města. K Vřídlu a Vřídelní kolonádě se pěšky projdete od hotelu jen 300 m, k Tržní a Zámecké kolonádě pak 700 m.

Umístění v centru je ideální také pokud chcete vyrazit na procházku po památkách. Jen 500 m od hotelu najdete pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla s nádhernými zlatými kopulemi, který je chráněnou kulturní památkou. Jeden z hlavních symbolů města,Vyhlídka Jelení Skok se pak nachází od hotelu jen 300 m. A pokud se nemůžete na Karlovy Vary z vrchu vynadívat, můžete odsud pokračovat lanovkou na rozhlednu Diana.

Určitě si nenechte ujít ani návštěvu Muzea Jana Bechera (2,1 km), kde můžete poznávací návštěvu spojit i s ochutnávkou. Originálním zážitkem je i prohlídka sklárny Moser (4,9 km), zde můžete nahlédnout do sklářské hutě nebo si i vyzkoušet rytí do skla, dekorování zlatem a další činnosti. Součástí je také muzeum, které mapuje 160letou historii sklárny. S dětmi potom můžete vyrazit do motýlího domu Papilonia (2,1 km), kde vás okouzlí desítky barevných motýlů a čekají vás zajímavé naučné expozice.

Kde budete spát?

Čeká vás tedy kouzelný pobyt v jednom ze 12 útulných pokojů v barokním lázeňském domě z roku 1706. Všechny příjemně světlé a vzdušné pokoje jsou vybaveny WiFi, LCD televizí, minibarem, pracovním stolem a trezorem i telefonem s přímou linkou.

Pokoj Deluxe měří 33 m² a kromě pohodlné manželské postele umožňuje až 2 přistýlky. Prostor s lůžkem je od zbytku pokoje oddělený elegantním závěsem. Součástí je vlastní koupelna s vanou, z celého pokoje budete mít výhled přímo na kolonádu.

Dvoulůžkový Apartmán s výhledem na kolonádu měří 32 m² a má oddělenou ložnici a obývací prostor. V ložnici najdete manželskou postel, v druhém pokoji je možnost 1 přistýlky. Koupelna apartmánu je vybavena sprchovým koutem.

Na čem si pochutnáte?

Ráno pro vás bude připravená snídaně formou bufetu přímo v hotelu. Těšit se můžete na čerstvé pečivo, výběr sýrů a uzenin i sladká jídla, ovoce či zeleninu.

Hotel Maltézský Kříž ***

Hotel Maltézský Kříž ***

Stará Louka 334/50 , Karlovy Vary
Česká republika

Provozuje společnost:
P.L.E. BONZA s.r.o. IČ: 09005943


+420 723 782 383

hotel@maltezskykriz.cz

Check In
14:00 - 21:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
za 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za 250 Kč/noc - parkoviště Galerie, nutno domluvit předem

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Kolárna
Lyžárna
Minibar

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,6 km
Vzdálenost od lázní
2 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Karlovy Vary

Karlovy Vary Tip na výlet

Karlovy Vary byly založeny již roku 1350 na povel Karla IV. Historie léčby zde trvá již více než 660 let. Zlatou éru a největší rozkvět ale lázně zažívají až 18. a 19. století, kdy získávají celosvětový věhlas a také dnešní architektonicky úchvatnou podobu. Léčivé prameny zde pomocí termálních koupelí a pitné kúry pomáhají k léčbě onemocnění pohybového a trávícího ústrojí a při poruchách látkové výměny.

Nejkrásnější kolonády Karlových Varů:

  • Tržní kolonáda
  • Mlýnská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelní kolonáda
  • Všechny kolonády ukrývají prameny, které můžete ochutnat. Pořiďte si v jednom z místních stánků lázeňský pohárek a vydejte se na průzkum. K odpočinku je k dispozici velké množství laviček. Posaďte se a vychutnávejte nezapomenutelnou atmosféru.

Při návštěvě města byste neměli vynechat několik památek a atrakcí. Patří k nim pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla, rozhledna Diana, u které se nachází Motýlí dům a výletní restaurace, sklárny Moser a Návštěvnické centrum Becherovka. K procházkám lázeňským lesem zve několik vyhlídek. Nejznámější je vyhlídka Jelení skok, jeden ze symbolů města. K Varům neodmyslitelně patří i tradiční lázeňské oplatky. Při procházkách městem si je můžete vychutnávat jednotlivě v podobě horké oplatky. Celá balení jsou potom v nabídce i v dárkovém provedení a nabízí mnoho příchutí.

Více informací
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Bazénové centrum v Karlových Varech
Bazénové centrum v Karlových Varech
Muzeum Jana Bechera
Muzeum Jana Bechera