Zubří obora u Topoľčianek

Vydejte se na jediné místo na Slovensku, kde můžete na vlastní oči vidět největšího savce žijícího v Evropě – zubra evropského. Jeho domov se nachází v bukových lesích na jihu Slovenska, v chráněné oblasti obory u Topoľčianek. Toto majestátní zvíře bylo v minulosti běžnou součástí evropských lesů, kvůli intenzivnímu lovu se však zubr stal přísně chráněným živočichem. Dnes se můžete se zubrem ve volné přírodě setkat pouze v polských lesích, výjimečně v Pobaltí. Nejčastěji však zubry uvidíte v uzavřených oborách a zoologických zahradách.

Oboru u Topoľčianek můžete navštívit denně od 9:00 do 17:00, ale nejatraktivnější je čas od 9:00 do 14:00, kdy probíhá krmení. Výlet do zvěřince je vhodný pro celou rodinu, protože areál je snadno přístupný po zpevněné cestě, kterou zvládnete i s kočárkem nebo menšími dětmi. Pokud vám však procházka podél výběhů nestačí, vydejte se na nenáročnou Lesní naučnou stezku Zubří obora** o délce 2,5 km.

Zajímavost: Podle mezinárodní dohody se všichni zubři narození na Slovensku musí jmenovat jmény začínajícími na slabiku Si – v rezervaci se tak můžete setkat např. se Sibírkou, Sigmundem, Sivkem a dalšími.

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet