Penzion U Jirsáka

Penzion U Jirsáka

Šumperská 128, Vikýřovice
Česká republika

Provozuje společnost:
RM Bohemia caffe, s.r.o. IČ: 24251747


+420 583 213 543

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Kolárna
Lyžárna
Wellness

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,3 km
Zastávka
50 m
Sjezdovka
4,7 km
Běžkování
8,6 km

O ubytování

Penzion U Jirsáka najdete na kraji Šumperka v podhůří Jeseníků. Jde o skvělou lokalitu na relaxační pobyt ve dvou i rodinnou dovolenou, díky krásným výletním cílům a zajímavým atrakcím v okolí. Co nabídnou má už samotné město Šumperk – zúčastněte se komentované prohlídky města, vydejte se stezkou Po stopách malé Vídně, užijte si panoramatický výhled na pohoří Hrubého Jeseníku z ochozu radniční věže (2,5 km) a nechte se ohromit zajímavými fakty ve Vlastivědném muzeu (1,9 km) nebo v Expozici čarodějnických procesů (2,4 km). Ta je mimochodem jednou ze zastávek na Čarodějnické cyklotrase, která následuje stopy čarodějnických procesů od Mohelnice přes Šumperk až do Zlatých Hor.

V létě se osvěžíte na šumperském koupališti (1,8 km), vyrazit můžete i na přírodní koupaliště Vlčí Důl (8,3 km). V chladnějších dnech se zase prohřejete v termálních lázních Bludov (8,2 km) a na dosah budete mít také Velké Losiny (8,3 km) se slavným termálním parkem a zámkem, na kterém se v 17. století odehrávaly čarodějnické procesy, sloužící jako inspirace pro knihu a film Kladivo na čarodějnice. V zimě se vám potom otevřou brány okolních ski areálů, navštivte třeba lyžařské centrum Klepáčov (18,1 km), Přemyslov (20,3 km) nebo Čenkovice (40,3 km). V nedalekém Sobotíně (10,5 km) si navíc můžete vyzkoušet opravdovou specialitu – jízdu se psím spřežením.

Kde budete spát?

Ubytujete se v komfortním pokoji s dřevěným nábytkem a interiérem laděným do neutrálních barev. Pokoje jsou vybavené satelitní televizí, WiFi připojením, pracovním stolem s židlí, posezením i vlastní koupelnou se sprchou. Některé mohou mít i přístup na sdílenou terasu.

  • Dvoulůžkový pokoj Double má plochu 20 m² a je vybavený pohodlnou manželskou postelí. Do pokoje není možné umístit přistýlku.

  • Dvoulůžkový pokoj Twin měří 20 m² a najdete v něm 2 samostatná jednolůžka. Ubytuje maximálně 2 osoby, neumožňuje přistýlku.

  • Třílůžkový pokoj nabídne prostor 22 m² a ubytuje maximálně 3 osoby na manželské posteli a odděleném jednolůžku.

Na čem si pochutnáte?

Pravou chloubou penzionu je útulná restaurace, která se kromě oblíbených pokrmů české i mezinárodní kuchyně pyšní také lákavou nabídkou steaků z různých druhů mas. K posezení zve i zahrada nebo terasa nad řekou Desnou, kde si můžete vychutnat třeba šálek kávy nebo vychlazený ležák z místního minipivovaru.

Kde budete relaxovat?

Pokud zatoužíte po chvilce relaxu, je vám k dispozici moderní wellness centrum se 2 vířivkami, 2 finskými saunami, bylinnou parní lázní a ochlazovacím bazénkem.