Piešťany: Tipy na výlet a zajímavá místa

Piešťany jsou známé především jako největší a nejvyhledávanější lázně na Slovenku. Kromě mimořádné kvality místních léčivých pramenů se lidé do Piešťan vydávají za nádhernou přírodou a sportovním i kulturním vyžitím. Přímo na lázeňském ostrově se nachází velké golfové hřiště. Okolí jezera Sĺňava je protkáno množstvím turistických tras pro výlety pěšky, na kolech i in-line bruslích. Oblíbenými cíli turistů jsou blízké zříceniny hradů Tematín, Beckov a Čachtice. Historii města a lázeňství se věnuje expozice v Balneologickém muzeu.

Piešťany Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Piešťany poskytují mnoho možností trávení volného času – od procházek po lázeňské kolonádě, přes menší výlety do okolí, až po výlety do nedalekých Malých Karpat. Piešťany nejsou jenom lázeňským městem, pulzují také historií a kulturou. V letních měsících můžete navštívit třeba oblíbené hudební festivaly Grape a Topfest. O zajímavý program navečer se postará Kursalon - Kúpeľná dvorana v centru města, kde se odehrává množství kulturně-společenských akcí (koncerty, taneční večery, výstavy, divadelní představení apod.).
Více informací

Lázně Piešťany Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Staletími ověřené lázně v Piešťanech jsou dnes známé po celém světě. Jejich minerální termální voda s unikátním sirným léčivým bahnem tvoří jednu z blahodárných složek procedur. Velice účinné jsou také pokrokové metody léčby revmatismu, pohybového aparátu a nervového systému pomocí procedur jako jsou bahenní zábaly, balneoterapie, zrcadliště šlapací koupel, diatermie a mnohé další. Lázně navíc leží v tiché oblasti na řece Váh, která je jako stvořená pro relaxaci a načerpání nové energie do života.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 7 tipů

Piešťany: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších venkovních a vnitřních wellness center

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších venkovních a vnitřních wellness center

  • OBJEVTE TO NEJ ZE SLOVENSKA
  • 23. 5. 2020

Odpočinek od každodenních povinností si jednou za čas zaslouží každý z nás. Zvolte nezaměnitelný relax v nejlepších wellness centrech na Slovensku - posezení ve vířivce, v horké sauně a následné zchlazení pod ledopády má blahodárný vliv na vaše zdraví!

Objevte to NEJ ze Slovenska: 7 míst, která by měl každý alespoň jednou za život navštívit

Objevte to NEJ ze Slovenska: 7 míst, která by měl každý alespoň jednou za život navštívit

  • OBJEVTE TO NEJ ZE SLOVENSKA
  • 21. 5. 2020

V srdci Evropy je ukryto množství kulturních i přírodních pokladů, které neznají nejen v cizině, ale často o nich netuší ani samotní Slováci. Která z těchto známých i méně známých míst jste již stihli navštívit vy?

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK