Ubytujte se v centru historického, královského města Loket s výhledem na hrad ve 4* Pensionu Masonic House. Nechte se obsloužit se snídaní a pak se vydejte poznávat místní muzea, město anebo klidně jen stylovou kavárničku hotelu.

O ubytování

V historickém, královském městě Loket kousek od Karlových Varů najdete krásný, čtyřhvězdičkový Pension Masonic House přímo na náměstí, v centru památkové rezervace. Z oken hotelu budete mít výhled na dominantu města a zároveň nejoblíbenější turistický cíl této oblasti, gotický hrad Loket z 13. století, kde vyrůstal Karel IV. Zároveň se z Lokte dostanete do Karlových Varů jen krátkou, 15minutovou cestou autem.

Kde budete spát?

Penzion nabízí celkem 5 útulných pokojů. Všechny se nachází ve třetím patře tohoto historického domu, z nichž je perfektní výhled na hrad Loket, historické náměstí i hradební opevnění. V každém z pokojů najdete LED TV se satelitním příjmem a vstupem pro USB, WiFi připojení, minibar, sadu pro přípravu teplých nápojů a samostatnou koupelnu se sprchovým koutem, toaletou a fénem.

Na čem si pochutnáte?

Penzion sice nemá vlastní restauraci v pravém slova smyslu, zato se může pochlubit krásným Café-barem Masonic s interiérem v kubánském stylu a kuriózní sbírkou dokumentů nebo historií kultu kubánských doutníků Fidela Castra. Zde se podávají snídaně formou bufetu, případně servírované večeře.

Něco navíc

Součástí penzionu je i unikátní Muzeum tajných spolků, jedno ze sedmi na světě. Budete si zde moci prohlédnout tajemnou symboliku tajných spolků, vzácné rituální předměty, oltáře, osobní věci členů řádů, cenné knihy, hodnostní označení, identifikační doklady a mnoho dalších skrze více než 700 exponátů.

Pension Masonic House ****

Pension Masonic House ****

T. G. Masaryka 115 , Loket
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za poplatek 150 - 300 Kč/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Půjčovna kol
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od jezera
8 km
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Hrad Loket

Hrad LoketTip na výlet

Hrad Loket vypínající se na ostrohu nad řekou Ohří je srdcem stejnojmenného městečka v severních Čechách. Od svého založení ve 13. století prošel tento královský hrad řadou stavebních úprav. Na přelomu 15. a 16. století došlo k přestavbě v duchu pozdní gotiky a nastupující renesance. V 19. století sloužil hrad jako státní vězení a právě v této době byla výrazně narušena jeho původní podoba. Celková dispozice areálu s dominantou v podobě 26 m vysoké věže ovšem zůstala zachována. Z hradní věže je i dnes nádherný výhled na městečko i okolní krajinu.

Během návštěvy hradu si můžete v jeho rozlehlých prostorách prohlédnout stovky zajímavých exponátů z jeho dlouhé historie. Pokochat se můžete historickým nábytkem, zbraněmi, porcelánem, nádobím, starou loketskou lékárnou i dřevěnými sochami. Kromě vzácných minerálů je zde k vidění také legendární loketský meteorit.

Pro statečné je zde opravdu působivá **expozice útrpného práva, která se nachází v autentických prostorách sklepního vězení hradu.

Otevírací doba:

  • listopad - březen: 9:00 - 16:00 hodin
  • duben - červen a září - říjen: 9:00 - 17:00 hodin
  • červenec - srpen: 9:00 - 18:30 hodin

Vstupné:

  • Dospělí: 125 Kč - 150 Kč
  • Děti, studenti a senioři: 105 Kč - 120 Kč
  • Děti do 6 let: zdarma
  • Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti nebo studenti): 380 Kč - 440 Kč
Více informací
Karlovy Vary
Karlovy Vary
Bazénové centrum v Karlových Varech
Bazénové centrum v Karlových Varech
Muzeum Jana Bechera
Muzeum Jana Bechera