Město Visegrád

Maďarské starobylé město Visegrád vás uchvátí historickou architekturou a majestátním hradem, který sahá až k nebi na strmé skále tyčící se na pravém břehu Dunaje, který městem protéká. Jde o významné místo, kudy kráčela historie hned několikrát. Dříve byl Visegrád hlavním městem říše a venkovskou rezidencí uherských panovníků, do dějin vstoupil také rokem 1335, kdy tu Jan Lucemburský spolu s dalšími králi podepsal významné protihabsburské spojenectví. V roce 1991 zde byla stvrzena spolupráce Česka, Slovenska, Maďarska a Polska, kterou známe dnes pod názvem Visegradská skupina.

Hrad Visegrád (Vyšehrad) je rozhodně největším lákadlem a důvodem, proč do města míří davy turistů. V létě to za hradbami ožívá nejrůznějšími kulturními akcemi, které si nemůžete nechat ujít. Spoustu zábavy si však užijete i v centru města a jeho okolí. Prohlédnout si tu můžete Královský palác Matyáše Korvína, stejně jako jemu věnované muzeum. Příjemnou procházku slibuje také křížová cesta vedoucí ke kapličce na kopci, kde se před vámi otevřou krásné výhledy na Dunaj, Visegrád a přírodu v okolí. Za městem na vás čeká Národní park Duna-Ipoly, kde objevíte proslulou trasu roklinou Rám-szakadék.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Budapešť

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet