Město Bük

Když se řekne Bük, obvykle se každému vybaví termální lázně Bükfürdo. I mimo tuto hlavní turistickou atrakci jde však o menší město v Maďarsku tepající životem. Historie města sahá až do 13. století, z čehož vyplývá přítomnost mnoha zajímavých památek, a díky lázním zde panuje příjemná, klidná atmosféra. Maďarské speciality v místních restauracích jsou jejím příjemným doplněním.

5 míst, která v Büku rozhodně nesmíte vynechat

  • Nenavštívit lázně Bükfürdo by byl hřích, když se jedná o celosvětově známé a navíc druhé největší lázně v Maďarsku. Nabízí například bazénový lázeňský komplex s více než 32 bazény s termální vodou a různými masážními tryskami a chrliči vody či saunový svět.
  • Pokud vás zajímá historie a zajímavá architektura, projděte se k zámek rodu Felsőbüki Nagy (Szapáry), který je považován za nejvýznamnější světskou stavební památku v Büku
  • Nejen pro nábožensky či jinak spirituálně založené osoby je zde Mariánská cesta neboli Via Maria, což je jedna z nejvýznamnějších středoevropských poutních stezek vedoucí zejména přírodou.
  • Rybník nacházející se v části města Střední Bük je oblíbeným místem vycházek místních obyvatel, návštěvníků lázní i města samotného a také rybářů. Pobyt v udržovaném okolí působí jako balzám na duši
  • Park pro Kneippovu terapii a Nordic Walking nabízí návštěvníkům zejména unikátní Kneippův suchý chodník. Chůze po této 510 metrů dlouhé trase poseté oblázky různé velikosti, kamínky, drobným štěrkem, borovou kůrou, šiškami, dřevěnou drtí a pískem působí jako osvěžení pro všechny věkové skupiny a posiluje zdraví.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Bük

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet