Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Patince: Tipy na výlet a zajímavá místa

Patince jsou nejjižnější obcí Slovenska. Městečko se rozkládá na levém břehu řeky Dunaj obklopené krásnou přírodou a nedalekými lužními lesy či ostrovem kormoránů. Z místního přístavu se můžete vydat na romantickou vyhlídkovou plavbu nebo vyzkoušet vodní skútry. Odpočiňte si v místním koupališti s léčivou vodou, jejíž blahodárné účinky jsou známy již od 13. století. Nechybí ani saunový a tobogánový svět. Okolní krajinou vede řada turistických tras, které vás dovedou například do archeologického naleziště Celemantia. Kousek je to také do města Komárno se slavným Nádvořím Evropy, pevností a Podunajským muzeem.

Komárom Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Městečko Komárom je s 20 000 obyvateli kulturním, turistickým i obchodním centrem na pravém břehu Dunaje. Sousedí se slovenským Komárnem a díky své výhodné poloze je oblíbené u českých i slovenských výletníků. Pokud se zajímáte o vojenskou historii, určitě se zajděte podívat na místní dochovaný pevnostní systém. Milovníkům historie taky doporučujeme návštěvu Muzea Györgya Klapky.

Více informací

Komárno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Komárno je město na jihu Slovenska, které se proslavilo početnými památkami, termálním koupalištěm i blízkostí s maďarského města Komárom. Od jeho maďarského protějšku ho dělí jenom řeka Dunaj. Do maďarského města Komárom se dostanete tedy jednoduše jen přejetím Alžbětinského mostu, který tato dvě města spojuje. Komárno je díky své poloze a klimatu ideálním místem na letní dovolenou, což dokazuje i velký počet rekreačních středisek ve městě i v jeho blízkém okolí. Při návštěvě nezapomeňte na známé Nádvoří Evropy a starou, nedobytnou Komárňanskou pevnost.

Kam se ještě v Komárně vydat?

  • do Galerie Limes
  • do Důstojnického pavilónu
  • do Podunajského muzea
  • do Římského Lapidária
  • a hlavně na termální koupaliště a do lázní Brigetio
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 17 tipů

Patince: Tipy na výlet