Patince: Tipy na výlet a zajímavá místa

Patince jsou nejjižnější obcí Slovenska. Městečko se rozkládá na břehu levém řeky Dunaj obklopené krásnou přírodou a nedalekými lužními lesy či ostrovem kormoránů. Z místního přístavu se můžete vydat na romantickou vyhlídkovou plavbu nebo vyzkoušet vodní skútry. Odpočiňtě si v místním koupališti s léčivou vodou, jejíž blahodárné účinky jsou známy již od 13. století. Nechybí ani saunový a tobogánový svět. Okolní krajinou vede řada turistických tras, které vás dovedou například do archeologického naleziště Celemantia. Kousek je to také do města Komárno se slavným Nádvořím Evropy, pevností a Podujanským muzeem.

Termální koupaliště Komárno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Celoroční relax přináší **termální koupaliště v Komárně na ploše 2,5 hektarů**. Návštěvníky láká zejména minerální voda s léčivými účinky na kloubové, revmatické a ženské nemoci. V letní části areálu se nachází hned několik bazénů včetně sportovního a dvou dětských. Celoročně tu můžete využívat **vnitřní bazén s termální vodou, dvě sauny s ochlazovacím bazénem, rehabilitační tělocvičnu, nabídku masáží i fitness-centrum**. V areálu střediska jsou také plážové prostory, hřiště pro děti a minigolf.
Více informací

Komárno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Komárno je nejen nejjižnějším, ale i nejníže položeným místem na Slovensku. Od svého maďarského protějšku ho dělí jenom řeka Dunaj. Do maďarského města Komárom se dostanete tedy jen přejetím alžbětinského mostu, který tato dvě města spojuje. Komárno je díky své poloze a klimatu ideálním místem na letní dovolenou, což dokazuje i velký počet rekreačních středisek ve městě i v jeho blízkém okolí. Při návštěvě nezapomeňte na známé Nádvoří Evropy a starou nedobytnou Komárňanskou pevnost.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 16 tipů

Patince: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK