Dudince: Tipy na výlet a zajímavá místa

Lázeňské městečko leží v úrodném vinařském kraji na jihu Slovenska. Poskytuje ideální podmínky pro příjemný odpočinek. Teplé klima s nejvyšším počtem slunečních hodin na Slovensku a klidné, ekologicky čisté prostředí příjemnou atmosféru relaxace v místních termálních lázních. V okolí se nacházejí bazénky vytesané do skal přezdívané Římské lázně, což svědčí o tom, že léčivé účinky zdejších vod jsou známé už stovky let. S vynikající kvalitou místního vína se můžete seznámit při ochutnávce v některém z vinných sklípků. Okolí je vhodné také pro cykloturistiku.

Dudinské travertíny Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Dudinské travertíny jsou chráněný přírodní útvar, který se nachází v parku lázeňského areálu. Vznikly vysrážením vody okolo minerálních pramenů.
Více informací

Lázně Dudince Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Slovenské lázně Dudince jsou ideálním místem pro klidnou zdravotní dovolenou. Podstoupit tu můžete hned několik léčebných procedur, jako jsou například minerální koupele, elektroléčby, vodoléčby, masáže, zábaly, baňkování, jóga a desítky dalších aktivit. Voda v lázních Dudince má více jak 28 °C a obsahuje 6 blahodárně působících minerálů. Léčí současně onemocnění pohybovaného aparátu a srdečně-cévního systému. Vodu podobného složení najdete už jen ve francouzském Vichy. Zajímavostí je 32 dochovaných kamenných římských bazénů.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 4 tipů

Dudince: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK