Národní park Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera (zkráceně Plitvice) je největší turistickou atrakcí Chorvatska. Celková plocha národního parku je téměř 300 km², vodní plochy z toho zaujímají cca 2 km². V současné době není celý park zpřístupněn. Důvodem uzavření některých částí je ochrana a konzervace ekosystému. Veřejnosti přístupná část se skládá z jezer propojených kaskádami a vodopády, kolem kterých jsou vybudovány lesní cesty, dřevěné chodníčky a můstky. Park si můžete projít po 8 dobře značených trasách s délkou trvání od 2 do 6 hodin. Záleží tedy jen na vás, kolik času budete chtít Plitvicím věnovat. Pro unikátní krásu jezer, vodopádů a okolní přírody vám doporučujeme vyhradit si celý den. V ceně vstupného je také využití lodní dopravy a kyvadlově jezdících autobusů uvnitř parku.

Průzračně čistá voda v jezerech vás okouzlí pestrou škálou barev, od smaragdově zelené po sytě modrou. Těžko posoudit, v jakém období jsou Plitvice krásnější. Během letní sezóny však počítejte s větším množstvím domácích i zahraničních turistů, kteří chtějí na vlastní oči vidět dějiště slavných filmů s Indiánem Vinnetouem. Během října a listopadu si užijete jezera za levnější vstupné, bez davů turistů a v nádherných kulisách barevné podzimní přírody. Obrovské kouzlo mají Plitvice i během zimy, kdy vodní plochy a vodopády občas zamrzají a turistů je naprosté minimum.

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet