Benátsko: Tipy na výlet a zajímavá místa

Italský region Benátsko charakterizují na severní straně Dolomity s vyhlášenými lyžařskými areály a vyhledávaným jezerem Lago di Garda. V rovinaté Benátské nížině se daří vínu, ovoci i tabáku. Na pobřeží omývaném Jaderským mořem se táhnou kilometry píšečných pláží. Nacházejí se zde také starobylá města jako Verona, Vicenza, Padova. Hlavní městem regionu jsou Benátky postavené v laguně na 118 ostrovech a propojené stovkami kamenných mostů. V Benátsku můžete obdivovat kulturu etruskou, řeckou i římskou a nacházejí se zde i mnohé známé gotické památky.

BenátkyNejoblíbenější výlet v lokalitě

Do italských Benátek jezdí lidé za romantikou už dlouhá léta. Město je vlastně jeden velký přístav postavený na ostrovech v mělké laguně. Jeho historické centrum bylo v roce 1987 prohlášeno za památku UNESCO. O historické skvosty tedy není nouze.

Co nesmíte minout při návštěvě Benátek?

  • Most Ponte di Rialto
  • Baziliku svatého Marka
  • Dóžecí palác
  • Za návštěvu také stojí zvonice sv. Marka, slavná galerie Gallerie dell’Accademia nebo kostel Santa Maria della Salute.

Historickým srdcem Benátek prochází 4 km dlouhý a asi 70 m široký hlavní vodní kanál Canal Grande. Nechte se zlákat na romantickou plavbu v gondole, určitě si domů odvezete nezapomenutelný zážitek.

Více informací

Benátky - MestreNejoblíbenější výlet v lokalitě

Mestre je předměstí Benátek, s ostrovní částí je spojené dlouhým železničním i silničním Mostem svobody. Ačkoliv historie tohoto místa spadá až dávno do starověku, dnes působí spíše průmyslově. Výjimkou zůstává historické jádro soustředěné kolem náměstí Piazza Ferretto, kde najdete strážní věž z roku 1108 s nepřehlédnutelnými hodinami, Starou radnici či Kostel sv. Vavřince ze 17. století.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem6 tipů

Benátsko: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet