Hrad Devín (Národní kulturní památka)

Jeden z nejznámějších hradů Slovenska poznáte podle ikonické věžičky. Jeho ruina se tyčí na vysokém skalisku nad soutokem řek Dunaj a Morava. Kdysi byl Hrad Devín důležitou velkomoravskou obrannou pevností a Rastislavovým knížecím hradištěm. Devínský hrad patří společně s Nitranským a Bratislavským hradem k nejstarším historicky doloženým hradům na Slovensku. Dnes si tu můžete prohlédnout hradní ruiny a krásné výhledy na obě řeky i širokou krajinu. Rozhodně zavítejte také do jeskyň horního hradu, kde si můžete prohlédnout stálou expozici Hrad Devín v 13.–20. století.

  • Zajímavost: Hrad byl oblíbeným cílem i pro štúrovce. Pamětní tabule na renesančním paláci připomíná historický výlet slovenské mládeže na Devín, kterou organizoval roku 1836 Ľudovít Štúr.

Výlet na Hrad Devín je ideální také pro rodiny s dětmi. K hradu se dá dostat mnohými způsoby – autem, autobusem, ale také na kole po cyklotrase a ceste či pěšky (z Devínské Novej Vsi, z Karlové Vsi, z Dlhých Dielů nebo z Dúbravky). Oblíbená je také plavba výletní lodí. V létě si prohlédněte vystoupení historických šermířů a jiné akce.

Otevírací doba:

  • Denně (kromě pondělka) 10:00–16:00 hodin
  • Hrad je v případě sněhu a náledí uzavřen.

Vstupné:

  • Jednotné: 2,50 €/osoba

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet