Penzion U Vyhlídky

Penzion U Vyhlídky

Dolní Chřibská 17, Chřibská
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
15:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 150 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2 km
Vzdálenost od jezera
3 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
20 km
Sjezdovka
8,8 km

O ubytování

Penzion U Vyhlídky najdete v malebném městečku Chřibská, které se nachází na pomezí hned tří výjimečných území: Chráněné krajinné oblasti Lužické hory, Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a především Národního parku České Švýcarsko. Jak už název napovídá, součástí areálu je vyhlídková terasa, a tak se nádhernou krajinou plnou pískovcových skal, hlubokých lesů a roubených chaloupek můžete kochat rovnou z pohodlí penzionu. Kromě toho zde na vás čeká pohodový rodinná atmosféra a atraktivní výletní cíle.

Do centra Chřibské se snadno dostanete po turistické a cyklistické trase. Narazíte zde na unikátní roubenky, krásnou novogotickou radnici (2,5 km) z roku 1866 a muzeum (2,4 km) s expozicí o slavném rodákovi Thadeusovi Haenkem. Četné značené turistické trasy vás provedou po krásách Národního parku České Švýcarsko. V této unikátní přírodní památce lákají k návštěvě skalní města, rokle a soutěsky, stolové hory a dechberoucí skalní vyhlídky. Mezi hlavní atrakce se řadí Pravčická brána s výletním zámečkem Sokolí hnízdo(17 km), zřícenina hradu Falkenštejn (7 km), zřícenina Dolského mlýna (12 km) či Jetřichovské vyhlídky (8 km). Zajímavým zpestřením je romantická plavba soutěskami řeky Kamenice. Pokud zatoužíte dozvědět se o jedinečné zdejší přírodě víc, vydejte se do nedaleké Krásné Lípy (10 km) do Domu Českého Švýcarska, kde je k vidění expozice o krajině, historii i současnosti národního parku.

Za osvěžením a vodními radovánkami se vyjdete k Bělskému rybníku (8 km) nebo do Aquaparku Děčín (24 km). Velké oblibě se mezi turisty těší největší rekreační park v Sasku – Trixi Bad v německém Großschönau (22 km). V tomto rozlehlém komplexu plném zábavy i relaxace si na své přijdou malí i velcí návštěvníci.

Během zimy si můžete přírodní krásy užívat při běžkování po desítkách kilometrů upravovaných bílých stop nebo si zalyžovat v několika menších ski areálech, například v Horním Podluží (8 km), v Jiřetíně pod Jedlovou (8,5 km) nebo ve Ski klubu Prácheň (17 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete v útulném dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. V pokoji najdete pohodlné postele, televizi, WiFi připojení a dostatek úložného prostoru. Na pokoj lze umístit jednu přistýlku.

Na čem si pochutnáte?

Součástí penzionu je restaurace, ve které si pochutnáte na lahodné polopenzi. Každé ráno na vás bude čekat snídaně ve formě bufetu a večer se můžete těšit na servírovanou večeři s možností výběru hlavního jídla. Během dne je možné objednávat pokrmy ze stálého jídelního lístku.

Cestujete s dětmi?

Součástí venkovního areálu je dětské hřiště a multifunkční sportovní hřiště pro malé i velké.