Penzion Blanský les ****

Penzion Blanský les ****

Kvítkovice 25, Kvítkovice
Česká republika

Provozuje společnost:
Jiří Šemík IČ: 61126705


+ 420 603 517 244

info@travelking.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
10 km
Vzdálenost od jezera
6,3 km
Zastávka
0,2 km
Sjezdovka
11 km
Běžkování
6 km

O ubytování

Penzion Blanský les najdete ve stejnojmenné chráněné krajinné oblasti na jihu Čech. Nádherná okolní příroda je jako stvořená pro nadšené výletníky, rodiny s dětmi, ale i všechny, kteří se chtějí zkrátka na chvíli zastavit a oddechnout si od ruchu města.

CHKO Blanský les je krajinou plnou smíšených lesů, kopců i údolí, potoků a říček. Část oblasti obtéká řeka Vltava, jejíž břehy jsou bohaté na krásná vyhlídková místa. Pokud chcete vyrazit spíše na kratší výlet, vyjděte si k velkému rybníku Dehtář (6,3 km), který vznikl už v 15. století, nebo do vesnice Holašovice (5,9 km). Ta patří k nejkrásnějším v České republice a je zapsaná mezi památky UNESCO. Zachovalé historické stavby jsou skvělou ukázkou tzv. lidového baroka a pořádají se zde i veselé tradiční slavnosti.

Lehce pokročilejší výletníci si mohou za cíl zvolit třeba zříceninu hradu Dívčí kámen (13 km), zámek Hluboká nad Vltavou (16,5 km) a nedalekou ZOO Ohrada (14,1 km) nebo České Budějovice (13 km). Dominantou města je historické centrum s monumentálním náměstím Přemysla Otakara II, katedrálou sv. Mikuláše a Samsonovou kašnou, která je největší svého druhu v Česku.

Celodenní zábavu vám zajistí výlet do Českého Krumlova (25 km). Zde si nenechte ujít návštěvu hradu a zámku Český Krumlov a otáčivého hlediště v zámecké zahradě, kde můžete zhlédnou některé z představení Jihočeského divadla. Mimo historických památek se můžete vydat i do Muzea voskových figurín, 3D muzea nebo galerie Egon Schiele Art Centrum. Při správném načasování možná vychytáte i konání Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov nebo Festivalu barokních umění.

Kde budete spát?

Ubytujete se v útulném dvoulůžkovém pokoji s moderním interiérem. Na velké manželské posteli se zdravotní matrací a damaškovým povlečením se vám bude spát jako na obláčku. Nábytek vyrobený na zakázku a dřevěné podlahy dodávají celému prostoru ucelený styl. Součástí pokoje je také posezení a vlastní koupelna s WC. Dvoulůžkové pokoje neumožňují přistýlky, v jenom z nich ovšem najdete dětskou postýlku. Všechny pokoje v penzionu jsou bez televize, k dispozici ale máte WiFi připojení.

Pokud cestujete s rodinou, můžete si připlatit za větší, čtyřlůžkové Studio. Některá Studia mají i terasu nebo jsou mezonetová. Vybavení má stejný standard jako u dvoulůžkové varianty, můžete se tedy těšit na velké manželské postele s damaškovým povlečením a zdravotními matracemi, posezení, vlastní koupelnu, dřevěné podlahy a designový nábytek na míru. Nechybí WiFi připojení. Ani tyto pokoje nemají televizi a neumožňují přistýlku.

Na čem si pochutnáte?

Součástí penzionu je i restaurace a kavárna Blanský les s prostornou venkovní terasou, kde se ráno občerstvíte chutnou snídaní a fairtrade kávou Puro z pákového kávovaru. Přes den si v restauraci můžete objednávat z klasického menu, které nabízí pizzu, steaky, těstoviny, saláty a jiné dobroty. Pečou zde také dorty dle vlastních originálních receptur, které poslouží jako perfektní sladká tečka za vydatným jídlem.

Cestujete s dětmi?

Vedle penzionu je připravené dětské pískoviště s hračkami, na které perfektně uvidíte z venkovní terasy.