Poloostrov Hel

Dlouhé písečné pláže, jejichž břehy omývají Baltské moře a Pucký záliv, táhlé cyklostezky a dolovenkový ráj bez přehršle turistů - to je poloostrov Hel. Jedná se o 35kilometrový pás pískových dun, který vznikl působením mořských proudů a větru. Nachází se v severovýchodní částí Polska a je skvělým místem na jedno- i vícedenní výlet, zejména pokud jste na dovolené v Gdaňsku, Gdyni nebo v Sopotu. Do městečka Hel se dá dostat i trajektem, který vyjíždí z Gdaňsku, anebo pak autem přes Władysławowo.

Co dělat na Helu?

  • Vyrazte napříč ostrovem na kole. Celým poloostrovem vede příjemná, udržovaná cyklostezka - pojedete hlavně po rovině, táhlými borovicovými lesy, a tudíž ji bez problému zvládnou i rodiny s dětmi.
  • Navštivte Fokarium, záchrannou stanici pro tuleně, v níž odborný personál pečuje o zraněné a nemocné tuleně. V dopoledních hodinách navíc probíhá i jejich krmení.
  • Máte rádi vodní sporty jako paragliding, windsurfing nebo třeba jízdu na vodních skútrech? Skvělé podmínky pro tyto sporty najdete zejména na straně u Baltského moře.
  • Pokud milujete historii, jistě nepohrdnete ani Muzeem mořského rybářství (Muzeum Rybołówstwa Morskiego) s rozhlednou nebo Muzeem obrany pobřeží (Muzeum Obrony Wybrzeża).
  • Za návštěvu stojí také romantický, 40 m vysoký Helský maják a Helské Duny, ze kterých se ta nejvyšší nachází ve výšce 23 m. n. m.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Baltské moře

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet