O ubytování

Stačí se z centra vydat pohádkovou klikatou cestičkou vzhůru do scénické přírody a dorazíte do Aparthotelu Versettla *** u hory Vallüla. Pokud máte rádi dovolenou uprostřed krásné přírody rakouských Alp, je tento hotel v městečku Gaschurn výjimečně dobrá volba a zároveň ideální výchozí bod pro vaše výlety po okolí. V létě je oblast známá pro svou rozsáhlou síť turistických tras (přes 260 km dlouhých) a několika cyklostezkami (v délce 70 km), v zimě samozřejmě pro udržované sjezdovky. Za návštěvu určitě stojí horské jezero Rehsee či Lünersee, včetně okolního pohoří Rätikon. V oblasti Hochjoch nebo Gargellen vzdálené autem cca 15 – 20 minut jízdy si můžete užít jízdu na motokárách. V případě horšího počasí, kdy se vám do hor moc chtít nebude, si můžete udělat výlet do Lichtenštejnska, které je vzdáleno asi 1,5 h jízdy autem, a poznat krásy jednoho z nejmenších států v Evropě.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v pohodlných dvoulůžkových pokojích nebo apartmánech, ve kterých vám nebude nic chybět. Všechny pokoje i apartmány disponují vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha, fén), TV/SAT, trezorem i WiFi. Na pokoj Ekonomy není možné umístit přistýlku a dětskou postýlku. Na pokoj Standard je možné umístit dětskou postýlku. Pro pobyt s dětmi na přistýlce je potřeba zvolit variantu v apartmánu, kde je možné umístit až 2 přistýlky.

Na čem si pochutnáte?

Snídaně si užijete formou bohatého bufetu, ze kterého si budete moct vybrat podle chuti, co hrdlo ráčí, večeře se podávají čtyřchodové.

Jezero Lünersee Tip na výlet

Lünersee, kdysi jedno z největších přírodních horských jezer ve východních Alpách, leží v nadmořské výšce 1 970 m. Nachází se na konci údolí Brandnertal, ale patří do obce Vandans v Montafonu. Na délku má v nejvzdálenějších bodech až 2 km, na šířku 1,2 km. Sahá do hloubky 139 m a často je využíváno i rybáři. S takto velkými rozměry je nejrozlehlejším přírodně vytvořeným jezerem v celém Rakousku. Oblíbeným cílem turistů se stalo právem, jezero nádherně lemují hory a spolu s panenskou přírodou v okolí je to naprosto kouzelné místo. Navíc je Lünersee výchozím bodem pro četné túry, včetně vrcholů hory Schesaplana v Rätikonu.

  • K tomuto průzračnému jezeru s vyhlášenou vyhlídkovou restaurací Douglas Hütte vás může dovézt i historická lanovka Lünerseebahn, k níž se dostanete po cca 15 km cestě směrem na jih od Bludenz na Brand. Díky tomu zvládnou túru za tímto nádherným výhledem i rodiny s dětmi.
  • Pokud se od Lünersee vydáte na již zmiňovanou královnu Rätikonu Schesaplanu (2 965 m), naskytne se vám opravdu dechberoucí panoramatický výhled po okolí z jedné strany na Rakousko, z druhé na Švýcarsko; například právě na Lünersee, ledovec Brandner Gletscher nebo Bodamské jezero.
  • Voda z jezera se používá k výrobě proudu v elektrárně Lünerseewerk. Uměle vybudovanou štolou je jezero Lünersee napájeno také vodou z ledovce Brandner Gletscher.
Více informací

Kde budete relaxovat?

Finská sauna, která se nachází v hotelu, vám rozhodně padne vhod.

Něco navíc

V prostorách hotelu si můžete kdykoliv zahrát stolní fotbal, vydovádět se na trampolíně, anebo po náročnější túře využít hotelovou finskou saunu.

Aparthotel Versettla ***

Bergerstraße 112a, Gaschurn
Rakousko

+420 777 790 908

info@versettla.at

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 10 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol
Česky hovořící personál
Baby friendly
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2,5 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
3,7 km
Zastávka
2,5 km
Sjezdovka
0,2 km

Tipy na výlet