Elegantní hotel v nádherném Toskánsku

Hotel Villa Ricci *** leží jen kousek od historického města Chianciano Terme, kde se nachází proslulé lázně toskánského lázeňského trojúhelníku.

Hotel nabízí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením, LED TV, minibarem, trezorem a telefonem. Většina z nich má také klimatizaci a balkón. WiFi připojení je dostupné zdarma.

Snídaně a večeře si vychutnáte v elegantní restauraci La Coccola. Těšte se na toskánské speciality, pokrmy vyladěné šéfkuchařem Stefanem a výživovou specialistkou Robertou. K dispozici je vám také bar s nabídkou italské kávy a alkoholických drinků.

Relaxace ve wellness a termálních lázních

Užijete si vstup do hotelového bazénu s hydromasáží, chromoterapií a muzikoterapií. Voda je vyhřátá na příjemných 34 °C. Za příplatek je k dispozici i sauna, turecké lázně a široká nabídka procedur a masáží.

Na výlet se můžete vydat po okolní krajině, k jezeru Chiusi či na horu Cetona. Nezapomeňte navštívit také termální lázně Chianciano nebo Theia.

Tipy na výlet

Toskánský lázeňský trojúhelník

Termální lázně Theia, jsou pojmenovány po ženě z etruské mytologie. Relaxaci si zde užijete ve čtyřech venkovních a ve třech vnitřních bazénech, které jsou vzájemně propojené a naplněné vodou z pramenu Sillene o teplotě 33 - 36 °C.

Termální lázně Sensoriali nebo-li smyslové lázně jsou netradičním zpestřením. Najdete zde místnost s léčivým bahnem i s ledopádem, dále bazény s hydromasáží i slanou vodou, sauny, tureckou lázeň, smyslové sprchy, aromaterapii, hudební terapii, Kneippovu lázeň i klidovou místnost pro rozjímání.

Termální lázně Chianciano uzavírají vyhlášený toskánský lázeňský trojúhelník. Užijte si termální koupaliště i wellness centrum. Zkuste třeba inhalační léčbu či další z procedur.

Město a jezero Chiusi

Chiusi je archeologickým centrem a má bohatou historii i kulturu. Ve městě a jeho okolí se nalezlo mnoho hrobů a nalezišť, většina z nalezených etruských památek je vystavená v Museo Nazionale Etrusko. Na výlet se vydejte ke svatyni La Verna či ke kostelíku Santa Maria degli Angeli. Krásná je i bazilika Santa Maria Assunta, kde si můžete prohlédnout umělecká díla Andrea della Robbia.

Zhruba 12 km od města leží jezero Lago di Chiusi, které se dříve hojně využívalo pro rekreaci. V současnosti není ke koupání vhodné, i tak je ale jezero krásné díky leknínům, rybám a okolnímu ptactvu, takže se sem určitě vydejte na procházku.

Město Siena

Siena je perlou Toskánska. Navštivte zde úžasnou katedrálu Duomo, radnici Palazzo Pubblico a hlavně netradiční půlkruhové náměstí Piazza del Campo s renesanční kašnou. Od roku 1995 je město zapsáno v seznamu památek světového dědictví UNESCO. Sienskách architektura je charakteristická stavbou z cihel. Důvodem jsou hlinité půdy v okolí města, vhodné pro výrobu cihel. Sienu naštěstí nepotkal osud většiny italských měst, které byly za druhé světové války vybombardovány. Město je tedy značně zachovalé. Nejpopulárnější událostí v ruce je zde tzv. Palia. Jedná se o koňské dostihy, který se konají na náměstí Piazza del Campo. Soupeří spolu jezdci z jednotlivých čtvrtí města. Čtvrť, která vyhraje, má poté právo uspořádat bujarý večírek ve čtvrti, která dostih prohrála, a to bez jakýchkoli postihů.

Hotel Villa Ricci ***

Viale G. Di Vittorio 51, Chianciano Terme
Itálie

+39 0578 63906

info@hotelvillaricci.it

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel je bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno