Cestování s Covid pasem

Covid pas aktuálně

Od 1.6.2021 je dostupná česká verze covid pasu na webu ocko.uzis.cz . Prozatím jej uznává celkem 7 států - Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko. S platností od 1.7.2021 bude tato česká verze covid pasu sloužit jako celoevropský Digitální zelený certifikát, který budou uznávat státy celé Evropy. V praxi vám ho však uznají téměř všechny evropské státy už nyní (v červnu). Covid pasem se můžete prokazovat nejen při překročení hranic, ale také v restauracích, hotelech, volnočasových zařízeních apod.

Kdo si může covid pas stáhnout?

Očkované osoby. Stačí zadat rodné číslo a číslo občanského průkazu. Následně vám na mobilní telefon přijde kód, který vám umožní přístup do covid pasu. Pozor, stále platí, že je nutné, aby od první dávky uplynulo alespoň 22 dní, anebo 14 dní od dávky druhé. Toto uznávají jen některé státy, jiné vyžadují, aby byl člověk očkován oběma dávkami.

Testované osoby. V tomto případě je nutné zadat elektronickou totožnost, což je například občanský průkaz s čipem, anebo bankovní identita. PCR test platí 7 dní, antigenní test pak 72 hodin. Toto platí pro Česko, jednotlivé státy uznávají platnost PCR a antigenních testů různě.

Osoby, které v posledním půl roce prodělaly covid-19. Postup je v tomto případě stejný jako u testovaných osob. Prokazovat se tímto způsobem můžete až do 180 dní od prodělání covidu-19.Následně se vám na webu zobrazí covid pas, což je vlastně výsledek posledního antigenního či PCR testu, potvrzení o očkování či prodělání covidu-19.

Pokud nemáte chytrý telefon, anebo chcete mít pro jistotu některé z výše uvedených potvrzení v papírové podobě, je možné z webu certifikát stáhnout a vytisknout.

Více informací naleznete - zde

Specialisté zákaznické podpory

CindyZákaznická podpora - Seniorinfo@travelking.cz
TomášReklamační odděleníinfo@travelking.cz
ZuzanaZákaznická podpora - Seniorinfo@travelking.cz

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet