Penzionu Dvůr Haniš leží v krásném prostředí CHKO Broumovsko ve vesničce Maršov nad Metují. Na Broumovské stěny je to odtud 13 km, do Adršpachu pak 18 km. Pokud zrovna nebudete na výletě, užijte si kouzelnou atmosféru přímo v ubytování. V pokoji s vůní dřeva se vyspíte do krásy, v restauraci s kachlovými kamny si zase pochutnáte na snídaních či večeři. Pro vaši relaxaci je připravena finská sauna s relaxačními lehátky a krásným výhledem do zahrady.

O ubytování

Penzion Dvůr Haniš se nachází ve vesničce Maršov nad Metují. Na místě původního statku dnes po nedávné citlivé rekonstrukci najdete moderní ubytování s duchem tradičního venkovského stavení, kde se od začátku budete cítit jako doma. Přijeďte si užít pobyt v romantickém údolí nedaleko Adršpašsko-teplických skal.

Penzion je ideální výchozím bodem pro objevování přírodních i kulturních krás Broumovského výběžku. Přímo před ubytováním vedou turistické a cyklistické trasy, které vás dovedou například na vyhlídku Vysoký kámen (2,6 km), ke zřícenině hradu Vlčinec (2,9 km), na rozhlednu Čáp (9,3 km) nebo k Přírodní památce Kočičí skály (6,8 km). Milovníci technických památek by si měli udělat procházku k mlýnu Dřevíček (2,5 km) z období první republiky, který je poháněný plně funkční Francisovou turbínou.

Téměř povinnou zastávkou během pobytu je skalní město Adršpach (18 km). Jedná se o největší a nejdivočejší skalní město střední Evropy, kde je k vidění například zřícenina hradu Adršpach (16 km), Adršpašský vodopád (15,8 km) a nádherné azurové jezírko. Obdivovat zde můžete také nespočet skalních útvarů, k těm nejznámějším patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí.

Řadou pískovcových skalních útvarů, roklí a vyhlídkových míst oplývají také Broumovské stěny (10 km). Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby nad obcí Slavný. Tyto jedinečné skalní hřiby svou podobu získaly během milionů let nerovnoměrného zvětrávání.

Skvělým cílem výletu je malebné město Broumov (15 km), jehož hlavním lákadlem je impozantní barokní komplex Broumovského kláštera. Kromě řady barokních plastik, zahrady, knihovny a dalších interiérů si prohlédnete unikátní kopii Turínského plátna, do něhož bylo údajně zabaleno tělo Krista po snětí z kříže. Při exkurzi do podzemí kláštera spatříte i několik desítek mumií, které byly do Broumova převezeny z Vamberka. (Nejen) pivařům doporučujeme absolvovat prohlídku Broumovského pivovaru.

V blízkém městečku Police nad Metují (4 km) je nejvzácnější památkou benediktinský klášter, v němž dnes sídlí městské muzeum. Kuriozitou je, že zde najdete hned dvě zajímavá muzea na jedné adrese: Muzeum papírových modelů a Muzeum stavebnice Merkur.

Během zimy se přímo nabízí poznávat překrásnou přírodu při běžkování v mnoha upravovaných bílých stopách. Na lyže můžete vyrazit do Ski areálu Nebíčko (4 km) nebo Ski areálu Kamenec (12 km).

Kde budete spát?

Pokoj Harmonie (36 m²) je moderně vybavený podkrovní pokoj s vlastní koupelnou a kapacitou pro 2 dospělé osoby. Součástí vybavení je WiFi připojení, mini lednička, set na přípravu čaje a kávy a fén.

Pokoj Premium (40 m²) je moderně vybavený podkroví pokoj s vlastní koupelnou a vybaveným kuchyňským koutem. Součástí je manželská postel a dvě samostatná lůžka, a tak je kapacita pokoje celkem 4 dospělé osoby. Kuchyňka je vybavena ledničkou, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí a nádobím. Samozřejmostí je WiFi připojení.

Pokoj Komfort (43 m²) je moderně vybavený podkroví pokoj. Skládá se z ložnice, obývacího pokoje s kuchyňkou a vlastní koupelny. Součástí je manželská postel a dvě samostatná lůžka, a tak je kapacita pokoje celkem 4 dospělé osoby. Kuchyňka je vybavena ledničkou, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí a nádobím. Najdete zde i WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

Srdcem domu ze zrekonstruovaná útulná světnice s kachlovými kamny, kde si vychutnáte bohatou snídani v bufetové, nebo servírované formě (dle obsazenosti) a také lahodné jednochodové večeře.

Kde budete relaxovat?

V příjemném a moderním wellness se po výletech můžete prohřát ve finské sauně a poté se ochladit pod vědrem nebo ve sprše. Nechybí ani prostorná odpočívárna.

Něco navíc

Prostorem pro denní i večerní zábavu a relax je společenská místnost s otevřeným krbem a příjemnou atmosférou. Místnost je vybavena pohodlným sezením, kulečníkovým stolem, televizí (jedinou v objektu), samoobslužnou vinotékou a deskovými hrami. Dveře herny vedou do dvora se zahradou, kde najdete i malý kuřácký koutek.

Penzion Dvůr Haniš

Penzion Dvůr Haniš

Maršov nad Metují 26 , Velké Petrovice
Česká republika

771 170 499

info@dvurhanis.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za 0 Kč/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Restaurace
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Aquapark
20,6 km
Sjezdovka
17,5 km

Tipy na výlet

Lyžování v Adršpachu

Lyžování v AdršpachuTip na výlet

Do Adršpachu se sice běžně jezdí především za skalami a CHKO Broumovsko, v zimě se vám zde ale naskytne hned několik dalších možností, jak aktivně strávit dovolenou. V Adršpachu najdete hned několik lyžařských areálů o různých velikostech, kde na své přijde zkušený lyžař, začátečník, snowboardista i rodina s dětmi. Vzhledem k tomu, že Adršpach většinou nebývá první volbou při výběru zimní dovolené, u vleků nebudete příliš dlouho čekat a sjezdovky budou více prázdné než plné.

Jaké lyžařské areály zde najdete?

  • Lyžařský areál Mladé Buky se 7 vleky, snowparkem s překážkami, třísedačkovou lanovkou a 5,1 km denně kvalitně upravovaných a zasněžovaných sjezdovek.
  • Family Ski Park je díky mírnému sklonu sjezdovek první volbou na lyžařskou dovolenou s vašimi nejmenšími.
  • Skiareál Petříkovice nabízí více než 3,5 km upravovaných sjezdovek střední obtížnosti, ale také dětský vlek.
  • SKI areál HARTMAN se může pyšnit mimořádně širokými modrými, červenými i černými sjezdovkami.
  • U lyžařského areálu Panská stráň, menšího střediska se třemi sjezdovkami, vás potěší také udržovaný 550metrový běžkařský okruh.
  • Skiareál Olešnice v Orlických horách poskytuje zábavu na 4 sjezdovkách, 3 vlecích, dětském hřišti s nekonečným lanem a ve vytápěném skibaru.
Více informací
Broumovské stěny
Broumovské stěny
Adršpach
Adršpach
Muzeum papírových modelů
Muzeum papírových modelů