Vydejte se do jesenického městečka Zlaté Hory a užijte si okolní přírodu i atrakce. Penzion Franz nabízí komfortní pokoje, snídaně formou bufetu a také relaxaci na 1 hodinu v privátní vířivce. Za příplatek si užijte i saunu či koupel. Pokud rádi poznáváte nová místa na kole, potěší vás, že je k dispozici úschovna kol. Děti do 3 let mají pobyt zdarma.

O ubytování

Penzion Franz se nachází v horské osadě Rejvíz, což je nejvýše položená obec ve Slezsku. Během dovolené v srdci Jeseníků si užijete výlety, houbaření i nejrůznější sportovní aktivity v malebné lokalitě s výjimečně čistým vzduchem.

Osadu Rejvíz tvoří především roubenky rozmístěné kolem silnice. V jádru vesnice najdete krásný kostel a muzeum Tkalcovna (300 m) dokumentující historii tradičních řemesel na Zlatohorsku. Naučná stezka Rejvíz o délce 3 km vás zavede do středu rozsáhlého rašeliniště a k Velkému mechovému jezírku (3,5 km). Po četných turistických stezkách se dostanete například na rozhlednu Zlatý chlum (6 km), ke zřícenině strážního hradu Koberštejn (4 km) nebo ke skalnímu útvaru Kazatelny (5 km). Skvělými výletními cíli jsou také hora Praděd (24 km), Zlatokopecký skanzen (5,4 km) nebo Poštovní štola u Zlatých Hor (11 km).

V zimě můžete nádhernou jesenickou přírodu poznávat po mnoha kilometrech běžeckých tras. Za lyžováním vyrazte do ski areálů U Pekina (4 km) nebo Příčná ve Zlatých Horách (8 km).

Kde budete spát?

Pohodlí během pobytu najdete ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. V pokoji i celém penzionu je k dispozici WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno pobytu si pochutnáte na snídani ve formě bufetu.

Kde budete relaxovat?

Příjemné chvíle odpočinku a pohody zažijete ve wellness centru. Najdete zde finskou a parní saunu, vířivku, Kneippův chodník a relaxační zónu. Dopřát si zde můžete příjemné léčebné koupele, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Penzion Franz

Penzion Franz

Rejviz 1 , Zlaté Hory - Rejvíz
Česká republika

733 300 888

rezervace@dovolenarejviz.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 300 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vířivka
Sauna
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
90 m
Sjezdovka
4,3 km

Tipy na výlet

Jeseníky

JeseníkyTip na výlet

Takzvanou Jesenickou oblast na severu Moravy tvoří nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník spolu se svým podhůřím Nízkým Jeseníkem, Kralickým Sněžníkem a Rychlebskými horami. Chráněná krajinná oblast Jeseníky však zahrnuje pouze Hrubý Jeseník s přilehlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Nejvyšším a nejznámějším bodem Jeseníků je Praděd s výškou 1 491 m n.m. Tyto krásné hory nabízí uprostřed podmanivé přírody s čistým vzduchem stovky značených tras pro pěší i cyklisty, najdete tu ale také vyhlášená zimní střediska, lázně, relaxační centra i památky.

Největší lákadla Jeseníků:

  • Praděd
  • Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Při svých procházkách byste ale neměli minout ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorském sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniště Skřítek či Rejvíz.Pokud do Jeseníků míříte spíše za odpočinkem, navštivte třeba Termální lázně ve Velkých Losinách (kde si můžete zároveň udělat prohlídku Muzea papíru) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Více informací
Jesenické koupaliště a wellness
Jesenické koupaliště a wellness
Bobová dráha Vrbno pod Pradědem
Bobová dráha Vrbno pod Pradědem
Hora Praděd
Hora Praděd