Český Krumlov je jedno z nejkrásnějších měst v Česku. Zavítejte sem i vy. Penzion Top najdete nedaleko historického centra města, zároveň však v klidné části. Kromě útulných pokojů se těšte na snídaně formou bufetu a využití zahrady, kde můžete relaxovat či grilovat.

O ubytování

Penzion Top se nachází v klidné části Českého Krumlova a svým hostům nabízí klid, přátelskou atmosféru a nádherný výhled na historické centrum tohoto nádherného jihočeského města.

Malebné Vnitřní Město s křivolakými středověkými uličkami, náměstím Svornosti a mnoha starobylými domy je vzdáleno pouze 1 km od penzionu. Procházkou přes něj se dostanete až ke krumlovské dominantě – hradu a zámku Český Krumlov (1,2 km), které jsou chráněnými památkami UNESCO. Pokud budete pokračovat dál, přes zámecký areál se dostanete až do úchvatné zámecké zahrady, která obklopuje letohrádek Bellarie (2 km) a najdete v ní i slavné otáčivé hlediště.

Za nádhernými výhledy se vydejte na ikonickou zámeckou věž (1,2 km) nebo na blízkou Křížovou horu (900 m). Kromě architektonických pamětihodností můžete v Českém Krumlově navštívit také zajímavá muzea a expozice, jako je například Muzeum loutek (1,2 km), Muzeum historických motocyklů (1,2 km), Muzeum vltavínů (1 km) a 3D muzeum (1 km). Technickou zajímavostí je Grafitový důl (2,5 km), kde si prohlédnete podzemí, dozvíte se o těžbě a svezete se důlním vláčkem.

Kde budete spát?

Během pobytu si odpočinete ve dvoulůžkovém pokoji, který má výhled na centrum, nebo přímý vstup za zahradu penzionu. Všechny pokoje disponují vlastní koupelnou a jsou vybaveny WiFi připojením, televizí, minibarem, fénem a rychlovarnou konvicí.

Na čem si pochutnáte?

Každý den pobytu na vás bude v závislosti na obsazenosti hotelu čekat vynikající bufetová, nebo servírovaná snídaně.

Penzion Top

Penzion Top

Středová 486 , Český Krumlov
Česká republika

777255466

penziontop@gmail.com

Check In
13:00 - 19:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Parkování za 50 Kč/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,9 km
Vzdálenost od jezera
100 m
Zastávka
0,6 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)Tip na výlet

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás.Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití. Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Co nevynechat při návštěvě Českého Krumlova?

  • Státní hrad a zámek Český Krumlov
  • Zámeckou zahradu s otáčivým hledištěm
  • Zámeckou věž
  • Navštivte také Muzeum voskových figurín, 3D muzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostel sv. Víta nebo místní pivovar.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Více informací
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Aquaworld Lipno
Aquaworld Lipno
Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vltavou