Navštivte oblíbené dovolenkové místo v jižních Čechách - Lipno. Při ubytování v Penzionu N.10 Frymburk *** si pochutnáte na domácí polopenzi a všechny krásy regionu budete mít na dosah. V penzionuje možnost zapůjčit si kola, která jsou pro objevování Šumavy ideálním dopravním prostředkem, a abyste žádnou atrakci nemuseli vynechat, dostanete také slevovou Lipno Card.

O ubytování

Penzion N.10 Frymburk se nachází v centru městečka Frymburk u přehrady Lipno v Jižních Čechách. Místní pláž je nejkrásnější písečnou pláží na Lipensku.

Navštívit můžete i gotickou památku Vítkův kámen (6,7 km) na druhém břehu přehrady a využít přívozu, Lipno nad Vltavou (4 km) s mnoha atrakcemi nebo pohádkový Český Krumlov (20 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvou až čtyřlůžkových prostorných a moderně vybavených pokojích. K dispozici jsou také mezonetové apartmány pro pět až šest osob. Na každém pokoji a apartmánu najdete televizi, koupelnu se sprchou a místo k posezení.

Na čem si pochutnáte?

V přízemí penzionu se nachází klimatizovaná restaurace, kde se servírují jídla české i mezinárodní kuchyně a vybrat si můžete také z široké nabídky vín. Snídaně se podávají formou bufetu, večeře výběrem z menu.

Vodní nádrž Lipno Tip na výlet

Vodní nádrž, nebo také Lipenské jezero, je největší umělé jezero u nás. Nachází se v nadmořské výšce 726 metrů, dosahuje délky 44 km a v nejširším místě jsou od sebe břehy vzdálené cca 10 km. Přes léto je Lipno a okolí vyhledávaným turistickým místem na koupání, rekreaci, sportovní vyžití, turistiku a cyklistiku. Využít můžete Jezerní cyklo-inline stezku kolem Lipna v délce téměř 19 km a mnoho dalších cyklotras v okolí. V zimě pak můžete bruslit přímo na zamrzlé hladině jezera a užít si tak až 12 km dlouhou bruslařskou dráhu.

Jaká místa lákají k návštěvě?

  • Stezka korunami stromů Lipno
  • Bobová dráha Lipo
  • Aquaworld Lipno

Z Lipna se vydejte navštívit některý z okolních hradů a zámků. Hrad Rožmberk, Český Krumlov nebo zámek Hluboká nad Vltavou jsou nedaleko.

Více informací

Něco navíc

Lipno je ideální lokalita pro cykloturistiku. Kola si můžete vypůjčit přímo v penzionu.

Penzion N.10 Frymburk

Frymburk 10 , Frymburk
Česká republika

+420 702 090 616

frymburk.10@seznam.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
10 m
Vzdálenost od jezera
0,5 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
8,5 km
Sjezdovka
1,5 km