Vydejte se koštovat víno do jihomoravské vesničky, kterou znáte z již klasické české komedie Bobule. V Zaječí se natáčely oba díly filmu a vy budete moci poznat obec i její krásné okolí osobně díky ubytování v Penzionu Zaječák.

O ubytování

Penzion Zaječák je perfektním místem pro objevení všech krás jižní Moravy. Nachází se ve vesničce Zaječí jen 3 km od vodní nádrže Vodní Mlýny. Okolí je protkáno mnoha turistickými a cyklistickými trasami, které vás provedou regionem vína. Jen pár kilometrů od penzionu se rozprostírá nádherná Chráněná krajinná oblast Pálava, která nadchne všechny milovníky přírody. Rozhodně byste měli navštívit nádherné město Mikulov se zámkem (11 km), Lednicko-valtický areál zapsaný na Seznamu UNESCO (18 km) či oblíbený Aqualand Moravia (30 km). Příjemnou procházkou dojdete na rozhlednu Maják (4 km), odkud uvidíte celý kraj jako na dlani. Do vyhlášených vinných sklípků se vyjdete třeba do Velkých Pavlovic (8 km), Hustopečí (11 km) či do Velkých Bílovic (17 km).

Kde budete spát?

V moderních a komfortních pokojích se budete cítit jako doma. Jsou zařízené přesně tak, abyste si po celodenních aktivitách odpočinuli a vyspali se dorůžova. Těšte se na pohodlné ubytování ve dvoulůžkovém pokoji vybaveném televizí, WiFi připojením a vlastní koupelnou. Ve většině pokojů je i rozkládací pohovka a možnost přistýlky.

Na čem si pochutnáte?

Součástí penzionu je stylová restaurace s příjemnou zahrádkou, kde v létě voní květiny a bylinky. Každé ráno si zde vychutnáte vydatnou snídani ve formě bufetu se studenými i teplými pokrmy. Přes den je možné vybírat speciality z jídelního lístku, ve kterém najdete českou, moravskou i světovou kuchyni připravovanou primárně z čerstvých sezónních surovin od lokálních dodavatelů. Servírované večeře si hosté vybírají à la carte.

Jižní Morava Tip na výlet

Jižní Morava je regionem mnoha podob. Její metropolí je Brno, ale najdete zde také malé moravské Toskánsko, tajemnou krasovou oblast, světově nejrozsáhlejší parky Lednicko-valtického areálu, vinařskou Pálavu či folklorní Slovácko - a to ještě ani není všechno.

Co lidé na jižní Moravě navštěvují nejčastěji:

  • Aqualand Moravia
  • Lednicko-valtický areál
  • ZOO Brno

Co by vám ale rozhodně také nemělo ujít:

  • Vila Tugendhat
  • Moravský kras
  • Zámek Slavkov u Brna a Mohyla míru
  • Westernové městečko Boskovice
  • Zámek Mikulov

A mnoho a mnoho dalšího. S dětmi můžete například vyrazit do pohádkového podzemí ve Znojmě či DinoParku ve Vyškově. Pokud si ale jedete na jižní Moravu od dětí trochu odpočinout, rozhodně nezapomeňte navštívit vinné sklepy ve Valticích či v Hustopečích (a ochutnat proslulou hustopečskou mandlovici).

Více informací

Kde budete relaxovat?

V letní sezóně je k dispozici úplně nový venkovní bazén.

Cestujete s dětmi?

Kdo si hraje, nezlobí, a tak v penzionu najdete dětský koutek i venkovní hřiště.

Něco navíc

Během pobytu byste si rozhodně neměli nechat ujít vyhlášené degustace vína, šampusu či pálenek. Aby vám během degustování nevyhládlo, nechybí ani speciality jako tatarský biftek, domácí uzené, sýrové prkénko, špízy a další lahůdky.

Penzion Zaječák s.r.o.

Hlavní 113, Zaječí
Česká republika

+420 605 775 575

rezervacezajecak@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček po dohodě za poplatek 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Konferenční místnost
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdálenost od jezera
3,7 km
Zastávka
0,2 km