Za krásnou přírodou se vydejte na Šumavu. V Penzionu U Mauritzů, který je zároveň farmou plnou zvířátek, o vás bude dobře postaráno. Těšte se na komfortní pokoje i chutnou polopenzi. K těm nejlepším místům Národního parku Šumava, kde můžete běžkovat i lyžovat, to budete mít kousek.

O ubytování

Penzion U Mauritzů najdete v obci Stožec přímo v Národním parku Šumava, budete tedy doslova obklopeni přírodou. Na výlet se vydejte k Stožecké kapli (7 km), Plešnému jezeru (14 km), Schwarzenberskému kanálu (23 km) či na Boubín (18 km). Líbit se vám bude jistě i Lipenská přehrada (20 km) a děti zase nadchne naučná stezka s herními plány. Okolí je ideální také pro milovníky cyklisty, in-line bruslení a lyžování, k nejbližšímu ski areálu Volary dojedete autem za 9 minut.

Kde budete spát?

Ubytováni budete přímo v penzionu v jednom z 10 komfortních pokojů, anebo si užijte dobrodružství s nádechem romantiky a ubytujte se v TeePee či stanu na rozlehlém pozemku.

Každý pokoj má možnost přistýlky či dětské postýlky, a tudíž se zde ubytujete ve dvou i ve čtyřech, k dispozici je WiFi připojení a zrekonstruovanou koupelnu. Stan je vhodný pro 2 osoby, má dřevěnou podlážku a k dispozici budete mít postel s lůžkovinami a poličku. Do TeePee se pak vejde až 5 osob a k dispozici jsou matrace (na vyžádání i s lůžkovinami). Sociální zařízení, které vám bude k dispozici, je pak jen v pár kroku vzdáleném penzionu.

Na čem si pochutnáte?

Ve stylové restauraci se každé ráno podávají chutné snídaně formou bufetu, vychutnat si tu však můžete i oběd či večeři. Dále je tu Aljaška bar, nová cukrárna a venkovní terasa s krásným výhledem na Šumavu i možností grilování.

V kuchyni penzionu si zakládají na kvalitě potravin, které pochází výhradně z farmy a od malovýrobců z obce. Těšte se na čerstvé pečivo, králičí stehna i bifteky z poraženého býčka, ale také na zabijačku a čerstvé ryby. Také vejce a mléko je výhradně domácí.

Lyžování na Šumavě Tip na výlet

Šumava ležící na pomezí České republiky, Rakouska a Německa disponuje několika na české poměry velmi vysoko položenými lyžařskými areály. Nádhernou přírodou zde vede rozvětvená síť udržovaných stop pro běžkaře. Na přehradě Lipno je navíc za vhodných teplotních podmínek možné využít zamrzlou vodní plochu. Šumava je zároveň ideálním místem pro rodinnou dovolenou, kde si na své přijdou začátečníci i pokročilí. Najdete zde také mnoho vyhlášených lyžařských škol a řadu míst s oblíbeným večerním lyžováním. Sněhové podmínky bývají na šumavských svazích tradičně vynikající a zaručují dlouhou sezónu zimních sportů.

Kam na lyže na Šumavě?

  • Skiareál Špičák nabízí 10 sjezdovek s celkovou délkou 8 km (nejdelší trať 1 805 m), večerní lyžování, čtyřsedačkovou lanovku i snowpark.
  • Skiareál Zadov kromě 3 černých a 5 modrých tratí potěší také nově zrekonstruovanou rozhlednou na skokanském můstku.
  • Skiareál Lipno disponuje téměř 14 km sjezdovek, rozlehlým snowparkem, skicross a snowcross tratí i skvělým zázemím pro děti.
  • Skiareál Kvilda nabízí kromě 6 vleků a přímého napojení na hlavní trasy šumavských běžeckých stop také upravovaný svah pro sáňkaře.
  • Skiareál Nad Nádražím je po modernizaci propojen s vedlejším skiareálem Belveder - jeden skipas platí na 5 lyžařských vleků na 7 tratí.
  • Skiareál Kubova Huť zaručuje díky vysoké nadmořské výšce 1 200 m n. m. dlouhou sezónu i moderní vybavení včetně ski&snb crossu.
Více informací

Cestujete s dětmi?

Nejen děti jistě nadchnou zvířátka, která se na pozemku pasou. Prohlédnout si tu můžete krásné koně, krávy, ale i prasata a slepice.

Penzion U Mauritzů

Stožec 42, Stožec
Česká republika

+420 388 335 166

mauritz.stozec@mybox.cz

Check In
14:00
Check Out
10:00
Domácí mazlíček
za poplatek 65 Kč/den/malá plemena a 135 Kč/den/velká plemena
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za poplatek 65 Kč/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,6 km
Zastávka
0,8 km
Sjezdovka
1 km