Vydejte se na jižní Moravu - kraje slunce, vína a pohostinnosti. Ubytováni budete v Penzionu U Palečků, který vám kromě útulných a moderně vybavených pokojů pro dvě, anebo čtyři osoby, nabídne i chutné snídaně, nebo polopenzi, večer s moravským rautem, ochutnávkou vín a k tomu neomezenou konzumaci vybraných vín pro všechny. Čeká vás také prohlídka vinic a sklípku a těšte se na jednorázový vstup do nedalekého wellness s bazénem, vířivkou a saunami.

Svobodná spolková republika Kraví Hora Tip na výlet

V republice Kraví Hora v Bořeticích je moc svěřena do stejných rukou jako réva – tedy do rukou vinařů. Před její návštěvou doporučujeme důkladně si přečíst ústavu, zločiny jako vylévání vína či zpívání jiných písniček než o víně, jsou totiž tvrdě trestány. Pradávnou historii republiky a zdejšího vína popisují Rukopisy kravihorské, napsané pravděpodobně Cyrilem a Metodějem, což by vysvětlovalo jejich několikaleté zmizení právě v bořetické oblasti.

Penzion s apartmány a vinným sklepem

Na jižní Moravě v menší obci Zaječí najdete útulný rodinný Penzion U Palečků. Vydejte se na skvělý vinařský a relaxační pobyt právě sem a vezměte klidně celou rodinu. Ubytovat se totiž můžete v jednom z moderních apartmánů. Všechny nedávno prošly rekonstrukcí a každý z nich má jinou kapacitu. Ubytovat se tedy můžete ve dvoulůžkovém až šestilůžkovém apartmánu s kuchyňkou, klimatizací a vlastním sociálním zařízením.

Jelikož se jedná o rodinný penzion, úkoly majitelů jsou spravedlivě rozdělené. Paní Dana je skvělou kuchařkou a postará se o to, abyste si pochutnali na snídani formou bufetu i na večeři, kterou si vyberete dle denní nabídky. Pan Přemek vás zase rád provede degustací vín z vlastních vinic, navíc vám může poradit s tipy na výlety, anebo pro vás připravit další zajímavý program.

Parádní wellness ve Vinařství U Kapličky

Jenom 1,5 km (15 minut chůze) od Penzionu U Palečků najdete parádní Vinařství U Kapličky, které se může pochlubit krásným wellness centrem. Vydejte se za relaxací a využijte bazén s protiproudem a masážními tryskami, vířivku, jednu z několika saun (finská sauna o teplotě 90 °C, bio sauna o teplotě 80 °C, parní aroma sauna o teplotě 45 °C), ochlazovací bazén či odpočinkovou zónu. Nechybí ani vodní bar.

Penzion U Palečků

Nádražní 318, Zaječí
Česká republika

+420 731 475 822

info@penzionupalecku.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček po domluvě za poplatek 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Sauna
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
300 m
Vzdálenost od jezera
4100 m
Zastávka
200 m
Aquapark
14400 m

Tipy na výlet

Pálava

Když na jižní Moravu, tak na Pálavu. Chráněná krajinná oblast Pálava je jedním z nejkrásnějších míst v České republice. Bílé skály tyčící se ze zelených lesů, rozlehlé louky, potůčky, rybníky, stráně plné vinohradů, dominantní Pavlovské vrchy, to vše se rozkládá na 83 km². Přírodu doplňují mnohé kulturní události a možnosti zábavy pro celou rodinu.

Lednicko-valtický areál

Pro všechny milovníky zámků, parků a krásné přírody je tu Lednicko-valtický areál, který spojuje to nejlepší z jižní Moravy. Kromě krásných zámků Valtice a Lednice s udržovanými zámeckými zahradami se zde můžete vydat třeba na minaret a užít si rozhled do širokého okolí. Navštivte také Apollonův chrám, známý obelisk Facka, Janův hrad nebo Kolonádu na Reistně.

Dolní Věstonice

Kdo by neznal Věstonickou venuši? Paleolitická soška je jedním z nejstarších nalezených důkazů uměleckých tradic lidského druhu spolu s textilií či keramikou nalezenou ve stejné oblasti. V obci Dolní Věstonice poblíž naleziště můžete navštívit archeologickou expozici Věk lovců a mamutů.