V Penzionu U Vinařství v Zaječí se dočkáte pravé jihomoravské pohostinnosti a výborného vína z Vinařství Šabata s.r.o. Navštivte vinařskou vesničku, ve které se natáčely oba díly dnes již klasické české komedie Bobule. Kromě moderního ubytování s krásnými výhledy a polopenzí se po celodenním výletě za některou z řady krásných památek budete moci uvolnit ve vířivce. Jako dárek obdržíte rovnou dvě láhve kvalitního místního vína, podle filmu - na kuráž.

Nejen večeře, ale i snídaně ve vinném baru

V Zaječí nad dolní novomlýnskou nádrží objevíte množství tradičních vinařských sklípků mezi nekonečnými řádky vinné révy, ale i futuristickou budovu, která do místní architektury zdánlivě nezapadá. Penzion U Vinařství v sobě ale ukrývá tradiční rodinné vinařství i pohodlné ubytování.

Čekají vás moderně zařízené dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a možností přistýlky. Vybaveny jsou klimatizací, televizí, chladničkou i varnou konvicí.

Na polopenzi si pochutnáte přímo v penzionu. Restauraci v přízemí se říká vinný bar a díky velkým skleněným oknům je zde plno světla a téměř neomezený výhled na Pálavské vrchy, kterým se můžete kochat i ze dvou venkovních zahrádek s posezením.

Víno od zkušených vinařů

Po výletě za vyhlášenými turistickými cíli jako jsou například Lednicko-valtický areál, Mikulov a Pálava nebo jen procházce do okolních vinic s rozhlednami po oblíbené vinařské cyklostezce oceníte vířivku v penzionu.

Vínem z Vinařství Šabata s.r.o., které v penzionu dostanete, se po jeho ochutnání pravděpodobně ještě předzásobíte. Rodina Šabatových totiž ví, co dělá. Vinařská rodinná historie sahá do studentských let „tatínka zakladatele“ - Vladimíra Šabaty. Během 90. let vybudoval sklepní hospodářství v Zaječí a v roce 1997 byla na světě první lahvová vína od Šabatů.

Tipy na výlet

Lednicko-valtický areál

Pro všechny milovníky zámků, parků a krásné přírody je tu Lednicko-valtický areál, který spojuje to nejlepší z jižní Moravy. Kromě krásných zámků Valtice a Lednice s udržovanými zámeckými zahradami se zde můžete vydat třeba na minaret a užít si rozhled do širokého okolí. Navštivte také Apollonův chrám, známý obelisk Facka, Janův hrad nebo Kolonádu na Reistně.

Pálava

Když na jižní Moravu, tak na Pálavu. Chráněná krajinná oblast Pálava je jedním z nejkrásnějších míst v České republice. Bílé skály tyčící se ze zelených lesů, rozlehlé louky, potůčky, rybníky, stráně plné vinohradů, dominantní Pavlovské vrchy, to vše se rozkládá na 83 km². Přírodu doplňují mnohé kulturní události a možnosti zábavy pro celou rodinu.

Dolní Věstonice

Kdo by neznal Věstonickou venuši? Paleolitická soška je jedním z nejstarších nalezených důkazů uměleckých tradic lidského druhu spolu s textilií či keramikou nalezenou ve stejné oblasti. V obci Dolní Věstonice poblíž naleziště můžete navštívit archeologickou expozici Věk lovců a mamutů.

Penzion U vinařství

Zaječí 506, Zaječí
Česká republika

+420 607 007 546

recepce@u-vinarstvi.cz

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel je částečně bezbariérový
Domácí mazlíček
Mazlíček zakázán
Platba kartou
Platba kartou není možná
Kouření
Kouření zakázáno