Za odpočinkem na samotě uprostřed Krkonoš se vydejte na horskou chatu Malá Rennerovka. Ubytování s polopenzí vás čeká v nadmořské výšce 1 240 m, a tak to na pouhých 7 km vzdálenou majestátní Sněžku nebudete mít ani moc do kopce. Večer si užijete saunu a zavzpomínáte na pravidla billiardu, šipek nebo stolního fotbálku.

Na samotě v srdci krkonošských lesů

Horskou chatu Malá Rennerovka najdete ve střední části Krkonoš, 7 km od Strážného u Vrchlabí. V horské osadě Zadní Rennerovky, kterou významný rod Rennerů založil přibližně v roce 1695 si od městského ruchu opravdu oddechnete. Pokoje jsou jednoduše a účelně vybaveny s vlastním sprchovým koutem, na většině je k dispozici i vlastní toaleta.Pokud se do hor chystáte s dětmi, oceníte dětský koutek na chatě.

Do domácího pečiva právě vytaženého z trouby se budete moci s chutí zakousnout každé ráno u snídaně formou bufetu, večeře o dvou chodech si na Malé Rennerovce vyberete ze 2 jídel.

Dobrodružný příjezd rolbou nebo na skútru

V zimním období je nutné zaparkovat auto ve Strážném cca 5 km od Malé Rennerovky a vy si tak můžete dopřát příjezd k chatě jako správní horalé rolbou nebo sněžným skútrem.

Na lyže nebo snowboard se můžete vypravit na sjezdovku Grohmann téměř vedle chaty. Zalyžovat si můžete i na nedalekých Friesových boudách (1,5 km), kde si kromě sjezdovky můžete užít i návštěvu wellness nebo minipivovaru. Ve Ski Strážné najdete celkem 4 sjezdovky, snowboardisté zde uvítají kvalitní osvětlený freestyle snowpark. Dokonce se ve Strážném můžete projet na koních. Ski areál Herlíkovice se chlubí čtyřsedačkovou lanovku a také 4 vleky.

Tipy na výlet

Krkonošský národní park

Jeden z našich nejkrásnějších národních parků byl vyhlášen 17. května 1963. Nabízí nespočet různých lyžařských středisek vhodných pro začátečníky, zkušené lyžaře i pro celé rodiny. Na každém rohu je navíc půjčovna vybavení či lyžařská škola. Pokud jste zanícený běžkař, také si zde přijdete na své. Hromadu možností pro zimní sportování navíc doplňuje krásná příroda, která stojí za dlouhou vycházku, i když se schovává pod důkladnou sněhovou pokrývkou. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívejte si chvíle klidu i zábavy.

Luční Bouda

Luční bouda leží na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku a ve výšce 1 410 m n. m. je nejvýše položenou horskou chatou ve střední Evropě. Najdete ji pouhé 4 km od vrcholu Sněžky a je proto dobrým výchozím bodem nebo zastávkou při výšlapu na vrchol. Najdete zde také nejvýše položený minipivovar v celé Evropě, kde se vaří pivo Paroháč klasickou technologií.

Pec pod Sněžkou

Dnešní známé horské středisko pod nejvyšší českou horou vzniklo původně jako hornická osada pro těžbu kovů. V Peci pod Sněžkou na vás dnes čekají úchvatná panoramata okolních hor, ale také nespočet možností pro aktivní trávení volného času a relaxace. Kromě zimních radovánek všeho druhu a prosluněných letních túr, se zde můžete těšit na bobovou dráhu, relax park a lanový park plný zábavy i adrenalinu nebo jumpark.

Malá Rennerovka

Strážné 108, Strážné
Česká republika

+420 607 006 158

info@malarennerovka.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/pobyt
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno