V jihomoravské vesničce Bořetice najdete vše, kvůli čemu jižní Morava všechny neustále přitahuje a láká. Penzion U Ivana obklopený vinicemi a sklípky se nachází na křižovatce hned několika cyklostezek, které vás dovedou ke všem turistickým jihomoravským památkám a krásám.

Svobodná spolková republika Kraví Hora Tip na výlet

V republice Kraví Hora v Bořeticích je moc svěřena do stejných rukou jako réva – tedy do rukou vinařů. Před její návštěvou doporučujeme důkladně si přečíst ústavu, zločiny jako vylévání vína či zpívání jiných písniček než o víně, jsou totiž tvrdě trestány. Pradávnou historii republiky a zdejšího vína popisují Rukopisy kravihorské, napsané pravděpodobně Cyrilem a Metodějem, což by vysvětlovalo jejich několikaleté zmizení právě v bořetické oblasti.

Jihomoravský oddech se vším všudy

V Bořeticích na Břeclavsku je přes 260 vinných sklepů a většina se jich nachází pod vinařskou tratí Kraví hora. A právě zde, pod stráněmi s vinohrady a meruňkovými sady vás přivítá Penzion u Ivana.

Než šlápnete do pedálů, posilníte se v penzionu snídaní ve formě bufetu. Ubytováni budete v jednoduše zařízeném pokoji s vlastním sociálním zařízením. Dva ze šesti pokojů, kterými penzion disponuje, mají koupelnu společnou. Nejdůležitější prostor v penzionu je ale v podzemí.

Folklór i recese v bořetických vinných sklepech

Sklípku s posezením přímo v Penzionu u Ivana si užijete především při večerní degustaci místních přívlastkových vín. Jihomoravskou atmosféru klidu a pohody si vychutnáte nejen díky výbornému vínu, případným zabijačkovým hodům, moravským tradicím, hodům a veselicím.

Okolo obce na vás navíc čekají romantická zákoutí, rozhledny i věhlasný Lednicko-valtický areál nebo Pálava nad novomlýnskými nádržemi. Bořetičtí vinaři navíc sympaticky skloubili bohatý folklór s recesí.

Po příjezdu na území Bořetic se ocitnete ve Svobodné spolkové republice Kraví hora. Recesistické vinařské uskupení s vlastní hymnou, znakem, praporem, pasy i platidlem Kravihorec organizuje vinařské, kulturní a recesistické akce, jako například demonstraci vyžadující zastavení obřího vídeňského kola v Prátru, protože žene na vinice mráz z Vídně.

Penzion U Ivana

Bořetice 531, Bořetice, okres Břeclav
Česká republika

+420 602 577 692

ivan.svasta@email.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázaný
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Kolárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
900 m
Zastávka
900 m

Tipy na výlet

Templářské sklepy Čejkovice

V Čejkovicích se pěstovala vinná réva již ve 13. století, kdy zde působil řád Templářských rytířů. Podle pověsti se víno z Čejkovic podávalo i na korunovaci krála Karla IV. Přijďte do místních vinných sklepů pocítit velkolepou historickou atmosféru na vlastní kůži. Prohlídky Templářských sklepů probíhají denně, je však potřeba se předem objednat. Svou návštěvu spojte ideálně i s degustací vína.

Velké Bílovice

Největší vinařská obec České republiky zaujme svou nenahraditelnou atmosférou, zdánlivě nekonečnými kilometry vinohradů, hlubokými sklípky plnými lahví a soudků, ale také okolní přírodou. Historii obce se věnují sbírky vlastivědného muzea v bývalé škole na náměstí, navštívit můžete také kostel Narození Panny Marie či kapli zasvěcenou sv. Cyrilovi, sv. Metodějovi, sv. Václavovi a sv. Urbanovi.

Lednicko-valtický areál

Pro všechny milovníky zámků, parků a krásné přírody je tu Lednicko-valtický areál, který spojuje to nejlepší z jižní Moravy. Kromě krásných zámků Valtice a Lednice s udržovanými zámeckými zahradami se zde můžete vydat třeba na minaret a užít si rozhled do širokého okolí. Navštivte také Apollonův chrám, známý obelisk Facka, Janův hrad nebo Kolonádu na Reistně.