Víno na Vysočině? Ano, zavítejte do Vinařství a Hotelu Sádek a kromě polopenze si vychutnáte i víno z místní produkce. Čeká vás řízená degustace s výkladem i prohlídka vinic a sklepů. Za zábavou pak vyrazíte do aquaparku v Třebíči, vstup je v ceně.

Ubytování s výhledem na vinice

Vinařství Sádek je jediné vinařství na Vysočině. Vzniklo na místě původních panských vinic, které tu byly zřízeny už v 18. století. Nemusíte tedy přímo na jižní Moravu, abyste si vychutnali vína jako Irsay Oliver, Muškát moravský nebo Müller Thurgau.

Ubytujete se v Hotelu Sádek s výhledem na vinici. K dispozici je 13 dvou až třílůžkových pokojů vybavených televizi, miniledničkou, úložným prostorem a WiFi připojením.

O váš apetit se během pobytu postará místní restaurace, kde se můžete těšit na snídaně formou bufetu a večeře formou dvouchodového menu.

Ochutnejte víno z Vysočiny

Na řízenou degustaci do sklípku to budete mít jen pár minut chůze. Ty vyplníte prohlídkou zdejších vinic a podíváte se také do nově zřízených sklepů. Vaše sklenice pak naplní nejrůznější vína, o jejich pěstování, zpracování a vlastnostech se během výkladu dozvíte více.

Zbývající čas vyplňte výlety po okolí. Vysočina je plná krásné přírody i historických památek, navštivte třeba Jaroměřice nad Rokytnou nebo Třebíč (UNESCO).

Tipy na výlet

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika sv. Prokopa má za sebou dlouhou pohnutou historii se šťastným koncem. Myšlenka vystavět kamenný kostel na místě původního dřevěného pochází z počátku 13. století. V průběhu staletí však bazilika čelila husitským nájezdům, sloužila k ustájení koní, uložení piva a další. Až 18. století přineslo změnu - na popud hraběte Jana Josefa z Valdštejna byla navrácena svému původnímu účelu a velkoryse opravena. V této době také byla zasvěcená sv. Prokopovi, jehož jméno nese dodnes. Na seznam UNESCO byla zařazena v roce 2003.

Třebíč

Pokud plánujete toulky po Česku, rozhodně byste neměli minout i tak trochu opomíjenou Třebíč, která se pyšní vzácnými historickými kousky i třetím největším náměstím u nás. Tohle město plné památek UNESCO se nachází na západě Moravy, v jihovýchodním cípu kraje Vysočina. Má velmi bohatou historii, jeho počátky sahají až k roku 1101. Mezi skvosty Třebíče se jednoznačně řadí komplex Bazilika sv. Prokopa-Valdštejnský zámek-předzámčí. Co víc, Třebíč má co nabídnout i pokud jde o přírodu a odpočinek - nachází se v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky.

Aquapark Laguna Třebíč

V aquaparku vás přivítá bazén nepravidelného tvaru se spoustou vodních atrakcí, například divokou řekou, houpací kolébkou, chrliči vody, masážními a vířivými lůžky, vířivkami i podmořskou jeskyní s akváriem. Velmi oblíbenou atrakcí je 132 metrů dlouhý tobogán. Jeho nástupní věž je ve výšce 15 metrů nad zemí a můžete se odtud pokochat pěkným výhledem na město. Potěší vás i venkovní bazén se slanou vodou, který je přístupný celoročně. Ke kondičnímu plavání vám poslouží klasický osmidráhový bazén s délkou 25 metrů.

Vinařství a Hotel Sádek

Kojetice 169, Kojetice na Moravě
Česká republika

602 721 625

lampir.lubomir@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 90 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno