Lipenská přehrada nabízí velké množství vyžití pro sportovce i milovníky relaxu. Kousek od ní se ubytujete v Hotelu Kilián *** a každý den si pochutnáte na polopenzi. A co ještě podniknout? Čertova stěna, hrad Rožmberk či Vítkův hrádek už čekají.

Pohodlí v rodinném hotelu na Šumavě

Hotel Kilián *** leží tři minuty jízdy od Vodní nádrže Lipno a nedaleko Čertovy stěny, zajímavé přírodní rezervace. Užijete si tu dovolenou v obklopení přírody plnou zábavy, jakou nabízí tato oblíbená oblast.

Ubytováni budete v pokojích se satelitní TV, minibarem a vlastní koupelnou. Kromě pokojů jsou k dispozici také prostorné apartmány. Z oken budete mít výhled na poklidnou šumavskou krajinu.

O stravování je postaráno, ráno vás čekají snídaně formou bufetu a večer dvouchodové večeře. V prostorách zrekonstruované Music restaurace a Musicbaru si jistě rádi posedíte i večer a využijete taneční parket a živou hudbu.

Aktivní dovolená u Lipna a památky

To hlavní jsou ale možnosti vyžití na Lipně. Vyrazte do Active parku Lipno na lanové atrakce, bobovou dráhu nebo motokáry, projdětě si naučnou Stezku korunami stromů a nevynechte projížďku lodí po přehradě, půjčit si můžete také šlapadla nebo vyzkoušejte windsurfing, kiteboarding a další vodní sporty.

Jižní Čechy jsou známé také velkým množstvím krásných památek a pohádkových zámků. Navštivte Rožmberk nad Vltavou i Český Krumlov (UNESCO).

Tipy na výlet

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderní lyžařské středisko a se svou délkou sjezdovek 11,6 km je také tím největším na Šumavě. Najdete zde 3 sedačkové lanovky, dětský vlek, lyžařskou školu, snowpark i skicrossovou dráhu v délce 800 metrů. Užít si zde můžete večerní lyžování i bobování. Parkování v areálu je zdarma. Milovníci bežeckého lyžování v okolí najdou více než 40 km upravených běžeckých stop.

Skipark Frymburk

Skipark Frymburk se nachází ve stejnojmenném městě na břehu Lipna a je ideální pro rodiny s dětmi. K dispozici je moderní dětský park Médi Kubíka se spoustou atrakcí i lyžařská škola. Na dvou širokých a přehledných sjezdovkách si zalyžují začátečníci i pokročilí. Vyřádit se můžete na 115 metrů dlouhé snowtubingové dráze. V okolí je také řada běžeckých stop, které jsou propojeny s těmi u skiareálu Lipno.

Aquaworld Lipno

Navštivte největší aquapark na Šumavě, kde si užijete spoustu zábavy po celý rok. S výhledem na Lipenské jezero zde na vás čeká mnoho atrakcí včetně skluzavky, divoké řeky nebo bazénu s masážními tryskami. Pro dokonalý relax nechybí ani finské sauny a možnost masáží. Otevřeno je denně od 10:00 do 21:00 hodin. Hned vedle najdete také další místo pro rodinnou zábavu - dětskou hernu Hopsárium.

Hotel Kilián ***

Loučovice 248, Loučovice
Česká republika

731 565 315

info@hotelkilian.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno
4,5/5
Celkem 6 hodnocení