Odpočiňte si na pobytu u Orlické přehrady. V Yacht Clubu Radava se ubytujete v apartmánech s kuchyňkou, po celou dobu pobytu máte neomezený vstup do venkovního bazénu a hodinu sauny k tomu. Stravování je zajištěno formou polopenze, během dne tedy neváhejte vyrazit na výlety.

Odpočinek v apartmánech u Orlické přehrady

Pobyt u vody, a to na břehu Orlické přehrady vás čeká v Yacht Clubu Radava. Odpočinete si v krásné přírodě a užijete si výlety na okolní hrady a zámky, na Orlík je to jen 11 km, blízko je také nádrž Slapy.

Ubytováni budete v pokojích apartmánového typu, kde je kromě dvoulůžka k dispozici kuchyňská linka s lednicí i rychlovarnou konvicí. Dále zde najdete LCD televizi, šatní skříně a komody, prostornou koupelnu, samostatné WC a balkón. Všechny pokoje mají výhled na vodní hladinu přehrady.

V centrální části budovy se nachází restaurace, kde se servíruje polopenze. Na výlet tak nebudete odjíždět s prázdnými žaludky. Pro hosty je dále k využití společenská místnost s TV, stolním tenisem a šipkami, vyhrají si zde děti i dospělí. Po domluvě je možné grilování v letním altánu.

Bazén, sauna i půjčení člunu

Potěší vás také wellness zázemí. Venkovní bazén si dle počasí užijete neomezeně a dovolenou vám zpestří také vstup do sauny nebo venkovní vířivky. Pokud budete mít chuť na něco dobrodružnějšího, stačí vyplout na přehradu.

Tipy na výlet

Zámek Orlík nad Vltavou

Kdysi na vysoké skalnaté vyvýšenině nad řekou, dnes přímo u břehu Orlické přehrady, najdete nádherný zámek Orlík nad Vltavou. Původní hrad vznikl ve 13. století a sloužil ochrana obchodní trasy a přechodu Vltavy, kde se vybíralo clo. Do jeho současné podoby byl přebudován až v 19. století rodem Schwanzerbergů. Sezóna je zde od dubna do října a v rámci cca hodinové prohlídky nahlédnete do života slavného šlechtického rodu Schwanzerbergů a života šlechty v 19. století. Těšit se můžete zejména na bohatě zdobené interiéry Teskova a Rytířského sálu.

Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov leží přímo nad soutokem řek Vltavy a Otavy. Bohatá historie hradu a raně gotická architektura se zde snoubí s nádhernou okolní přírodou. Historie hradu je pevně spjata s rodem Přemyslovců. Největší rozmach a přestavby zažil za vlády Přemysla Otakara II. Zajímavostí je, že díky svému strategickému umístění a vynikajícímu pevnostnímu systému, nebyl hrad nikdy dobyt. I z toho důvodu sloužil Zvíkov jako dočasné úložiště korunovačních klenotů před dokončením Karlštejna. Největším skvostem hradu je bohatě zdobená kaple sv. Václava. Prohlédnout si ale můžete také Královský palác nebo Hlízovou věž.

Vodní nádrž Slapy

Vodní nádrž Slapy, někdy také známá jako Slapská přehrada, je nádrž na řece Vltavě a jak už název napovídá, nachází se u obce Slapy. Přehrada je součástí Vltavské kaskády a je šestou největší přehradou v Česku. Během jara a léta si zde užijete koupání, jachtaření, windsurfing či vodní lyžování. V chladnějších měsících se vydejte na túru kolem přehrady i po okolí, které nabízí spousty turistických atrakcí.

Yacht Club Radava ***

Chrást 54, Radava
Česká republika

+ 420 730 554 002

info@yachtclubradava.cz

Check in
14:00 - 19:00
Check out
10:00 - 12:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou není možná
Kouření
Kouření zakázáno