Vydejte se prozkoumat sever Čech ve dvou, s rodinou nebo přáteli. Ubytujte se v Penzionu Gloria v moderních apartmánech s kuchyňkou a udělejte si výlet třeba na Ještěd. V ceně pobytu jsou snídaně, ráno se tedy nemusíte o nic starat.

Ještěd Tip na výlet

Ještěd je nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu těsně vedle Jizerských hor, známý je však především pro televizní vysílač v technicistním architektonicém stylu. Kromě své primární funkce nabízí vysílač také ubytování a restauraci, tisíce turistů sem však míří jen za zážitkem, výhledem do okolí a fotografií u ještědského kříže. Výstup na vrchol je možný pěšky, doporučujeme však lanovku z Horního Hanychova.

Severní Čechy v komfortních apartmánech

Penzion Gloria se nachází v centru Chrastavy poblíž Liberce a hranic s Polskem a Německem. Ubytování je zajištěno v komfortních moderně zařízených pokojích a apartmánech. K jejich vybavení patří vlastní sociální zařízení se sprchou, fén na vlasy i plně vybavená kuchyňka s lednicí (v případě apartmánu). Dále jsou v objektu k dispozici také mezonetové pokoje se společnou kuchyní.

Pokud jde o stravování, můžete být svými pány díky apartmánové kuchyňce, nebo si dopřát trochu víc bezstarostnosti a pochutnat si na snídaních, které máte v ceně a na oběd či večeři si zajít do jedné z místních restaurací.

Lákadla pro cyklisty i turisty

Severní Čechy si užijí jak milovníci historie a turistiky, tak rodiny s dětmi. Přímo v Chrastavě si můžete dopřát hýčkání v termálních lázních, v okolí města pak navštivte třeba hrad Hamrštejn nebo Andělskou horu.

Chrastava je navíc skvělým místem pro golfisty, v okolí penzionu najdete hned čtyři golfová hřiště. Na své si přijdou také cyklisti. Chrastavu obkloužíte na nenáročné 20kilometrové trase, rájem pro cyklisty se pak má stát zbrusu nová cyklostezka Paradýz z Chrastavy do Bílého Kostela.

Penzion Gloria

Náměstí 1. máje 45, Chrastava
Česká republika

+420 777 772 277

gloriachrastava@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 300 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
0,4 km
Sjezdovka
20,5 km

Tipy na výlet

Termální lázně Chrastava

Navštivte veřejné termální lázně v Chrastavě a dopřejte si chvíle klidu ve vodě i v horké sauně. Lázně disponují relaxačním bazénem se slanou vodou a vířivkou až pro 15 osob. Saunování si užijete ve dvou místních saunách a nesmí chybět ani prostor na slunění. V neposlední řadě je možné objednat klasické i aromatické masáže. Celodenní vstupné do bazénové zóny činí 250 Kč, ve wellness zóně zaplatíte 85 Kč za 90 minut pobytu, pro procedury pak platí zvláštní ceník.

Liberec

Liberec je město na severu Čech sahající svou historií do 13. století. Mnoho lidí si je spojí pouze s vysílačem Ještěd, město má ale své vlastní zajímavosti. Za jakýsi symbol obce můžeme považovat novorenesanční radnici, najdeme tu ale i krásné památky baroka a klasicismu.

Co byste neměli v Liberci minout:

  • Centrum Babylon
  • ZOO Liberec
  • Botanickou zahradu
  • Nezapomeňte ani na moderní vědecké centrum iQLANDII s Planetáriem, DinoPark nebo Technické muzeum.

Za relaxací zamiřte do aquaparku s wellness centrem, které je zařízené ve stylu antických lázní. Aquapark je součástí centra Babylon.

Hrad Valdštejn

Navštivte hrad Valdštejn, nejstarší hrad Českého ráje, který byl založen v druhé polovině 13. století. Prohlédnout si můžete několik expozic, od "Klasicistního paláce" po "Středověké sklepení hradu". Přes léto se tady pořádají speciální prohlídky i akce pro děti (prohlídky s místním loupeživým rytířem spojené s hledáním pokladu, noční návštěva Valdštejna). Udělejte si i výlet do okolí. Předpolím hradu prochází nejznámější tzv. Zlatá stezka Českého ráje značená červeně, nedaleko odsud se nachází i rozhledna Hlavatice.