Jižní Morava pro vinaře i turisty

Hotel Schaller se nachází v klidném prostředí okrajové části města Znojma a prošel celkovou rekonstrukcí. Ubytováni zde budete v komfortních dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Čeká vás snídaně formou rautu, která vás nabije do nového dne. Na výlet se můžete vydat do historického města Znojma nebo poznávat krásy vinařské oblasti, jež se rozkládá všude kolem.


Zakupte si vstupenky na Vinobus, který na 57 km trase přibližuje zajímavosti vinařství a krásy Národního parku Podyjí. Po cestě je 14 zastávek a až 19 vinařství, kde můžete degustovat.

Vydat se můžete také do Národního parku Podyjí, je ideální pro turisty i cyklisty.

Tipy na výlet

Kostel sv. Mikuláše

Znojmo je krásné historické město, jednou ze zdejších památek je kostel sv. Mikuláše z 11. století. Po poškození ve 14. století byl kostel zrekonstruován, na druhé výstavbě se podílela také slavná rodina Parléřů, zodpovědná za mnoho památek na našem území. Z vnitřní výzdoby vyniká zvláště barokní kazatelna v podobě zeměkoule. Pokud se tedy zajímáte i historii či architekturu, neměli byste si tento kostel nechat ujít.

Radniční věž Znojmo

Znojemská radnice s věží byla postavena v polovině 15. století, až do roku 1924 na ní drželi službu strážní, kteří měli za úkol pozorovat město i okolí. V dnešní době je její vrcholek místo službě zasvěcen příjemným zážitkům spojeným s krásným výhledem. Vstupné stojí 35 Kč a při obzvláště příznivých podmínkách lze z věže zahlédnout i vrcholky rakouských Alp.

Znojmo

Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí u nás, když k tomu navíc přičtete přátelskou atmosféru a četné vinné sklípky, o skvělou dovolenou je postaráno. Znojmo svojí polohou na kraji Národního parku Podyjí i spoustou zajímavých památek splňuje požadavky na oblíbenou turistickou lokalitu. Ochutnejte místní vína, kochejte se malebným okolím a zapojte se do bohatého kulturního dění.

Hotel Schaller

Nový Šaldorf 165, Nový Šaldorf
Česká republika

+420 777 808 124

info@hotel-schaller.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno
4,5/5
Celkem 2 hodnocení