Dovolená u přehrady a blízko Šumavy

Jezerní penzion *** se nachází v Hůrce na Lipně mezi Černou v Pošumaví a Horní Planou. Užijete si tu pláž na břehu Lipna, okolní památky i túry po Šumavě.

Ubytování je zařízeno v pokojích pro dvě až šest osob, které jsou zařízené televizí, ledničkou a vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také apartmán se dvěma ložnicemi, kuchyní a terasou a obytné karavany s obývacím prostorem.

V restauraci si pochutnáte na polopenzi, která se skládá ze snídaně formou švédských stolů a večeře o dvou chodech.

Jezerní penzion *** je ideálním výchozím bodem pro turistiku, cykloturistiku či in-line bruslení kolem Lipna.

Tipy na výlet

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž, nebo také Lipenské jezero, je největší umělé jezero u nás. Nachází se v nadmořské výšce 726 metrů, dosahuje délky 44 km a v nejširším místě jsou od sebe břehy vzdálené cca 10 km. Přes léto je Lipno a okolí vyhledávaným turistickým místem na koupání, rekreaci, sportovní vyžití, turistiku a cyklistiku. Využít můžete Jezerní cyklo-inline stezku kolem Lipna v délce téměř 19 km a mnoho dalších cyklostras v okolí. V zimě pak pak můžete bruslit přímo na zamrzlé hladině jezera a užít si tak až 12 km dlouhou bruslařskou dráhu.

Plavba vyhlídkovou lodí

Přes léto to na Lipně žije! Využijte možnosti prohlédnout jezero z paluby výletní lodi.

Po téměř 20 letech se Lipno vrátila lodní doprava a vyhlídkové lodě. Vy si nyní můžete užít okružní i večerní plavby nebo se jen svézt mezi Lipnem a Frymburkem.

Sezóna je obvykle od dubna do října (dle počasí) a těšit se můžete na velkou výletní loď Adalbert Stifter a další dva zastávkové parníky.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno byla otevřena v roce 2012 a jednalo se o vůbec první stavbu tohoto druhu u nás. Celková délka stezky je 675 metrů. Za postupného stoupání vás naučné informační a interaktivní tabule provedou životem v místní přírodě od semínka až po vzrostlý strom. Na konci stezky se můžete těšit na dechberoucí výhled z vrcholu 40 metrové vyhlídkové věže. Za dobrých podmínek můžete vidět až na vrcholky Alp. Kromě výhledu vás na cestě čekají také tři zážitkové stanice s lanovými prvky a na konec (pro ty, kteří se nebojí) také jeden z nejdelších suchých tobogánů u nás. Stezka je otevřená celoročně a je zcela bezbariérová. Zatímco v letních měsících se ke stezce dostanete lanovkou, stezkabusem nebo po cyklistických a turistických trasách, v zimě lze navštívit stezku přímo ze sjezdovky.

Nedaleko najdete také zábavní lesní hřiště pro děti i dospělé Království lesa.

Jezerní penzion Lipno ***

Hůrka 52, Horní Planá
Česká republika

+420 601 386 929

jezernipenzion@seznam.cz

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel je bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou není možná
Kouření
Kouření zakázáno
4,29/5
Celkem 7 hodnocení