Dovolená u přehrady a blízko Šumavy

Jezerní penzion *** se nachází v Hůrce na Lipně mezi Černou v Pošumaví a Horní Planou. Užijete si tu pláž na břehu Lipna, okolní památky i túry po Šumavě.

Ubytování je zařízeno v pokojích pro dvě až šest osob, které jsou zařízené televizí, ledničkou a vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také apartmán se dvěma ložnicemi, kuchyní a terasou a obytné karavany s obývacím prostorem.

V restauraci si pochutnáte na polopenzi, která se skládá ze snídaně formou švédských stolů a večeře o dvou chodech.

Jezerní penzion *** je ideálním výchozím bodem pro turistiku, cykloturistiku či in-line bruslení kolem Lipna.

Dodatečné info

 • Po zakoupení pobytu si rezervujte termín u ubytovacího zařízení (jezernipenzion@seznam.cz, +420 601 386 929). K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací a při nástupu je nutné prokázat se vytištěným kupónem.

 • S rezervací vám ochotně pomůže naše zákaznická podpora (+420 538 880 980, info@travelking.cz). Stačí nám jen zaslat číslo kupónu, jméno, počet osob a termín pobytu.

 • Kupón není možné uplatnit v termínu 1.7. - 31.8.

 • Příplatky za děti se platí až na místě.

 • Dítě do 0,9 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu.

 • Dítě do 1,9 let 130 Kč/noc v postýlce nebo na posteli s rodiči.

 • Dítě do 9,9 let 390 Kč/noc včetně lůžka a polopenze.

 • Dítě do 11,9 let 490 Kč/noc včetně lůžka a polopenze.

 • Dítě od 12 let platí 50 % ceny kupónu.

 • Příplatky se platí až na místě.

 • Místní poplatek 21 Kč/dospělá osoba/den a 6 Kč/dítě do 17,9 let/den.

 • Pokoj s balkónem či terasou a výhledem na jezero za příplatek 200 Kč/pokoj/pobyt.

 • Kupony je možné do 14 dní od zakoupení vrátit, pokud termín nebyl rezervován u hotelu.

 • Check in od 14:00 do 18:00 hodin, check out do 10:00 hodin

 • Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou není možná

Hodnocení od zákazníků

Skvělé (Václav K.)

Prostředí penzionu pěkné. Pobyt odpovídal popisu. Obdrželi jsme vše, co jsme měli uvedené na kupónu. Personál vstřícný. Polopenze dobrá, některá jídla ostřejší.

Skvělé (František K.)

Byli jsme celkem spokojeni. Drobné nedostatky byly průběžně odstraněny personálem (televize, ovladač).

Skvělé (Marie A.)

S pobytem jsme byli spokojeni, všude bylo čisto a personál vlídný. Krásná příroda a pláž s lehátky v tuhle dobu i soukromá. Jen nás trochu zklamaly snídaně a chyběly nám v celém areálu odpadkové koše, ale to nic nezměnilo na tom, že jsme si to užili a příště bychom tam rádi vyrazili znovu.

Tipy na výlet

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž, nebo také Lipenské jezero, je největší umělé jezero u nás. Nachází se v nadmořské výšce 726 metrů, dosahuje délky 44 km a v nejširším místě jsou od sebe břehy vzdálené cca 10 km. Přes léto je Lipno a okolí vyhledávaným turistickým místem na koupání, rekreaci, sportovní vyžití, turistiku a cyklistiku. Využít můžete Jezerní cyklo-inline stezku kolem Lipna v délce téměř 19 km a mnoho dalších cyklostras v okolí. V zimě pak pak můžete bruslit přímo na zamrzlé hladině jezera a užít si tak až 12 km dlouhou bruslařskou dráhu.

Plavba vyhlídkovou lodí

Plavba vyhlídkovou lodí

Přes léto to na Lipně žije! Využijte možnosti prohlédnout jezero z paluby výletní lodi.

Po téměř 20 letech se Lipno vrátila lodní doprava a vyhlídkové lodě. Vy si nyní můžete užít okružní i večerní plavby nebo se jen svézt mezi Lipnem a Frymburkem.

Sezóna je obvykle od dubna do října (dle počasí) a těšit se můžete na velkou výletní loď Adalbert Stifter a další dva zastávkové parníky.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno byla otevřena v roce 2012 a jednalo se o vůbec první stavbu tohoto druhu u nás. Celková délka stezky je 675 metrů. Za postupného stoupání vás naučné informační a interaktivní tabule provedou životem v místní přírodě od semínka až po vzrostlý strom. Na konci stezky se můžete těšit na dechberoucí výhled z vrcholu 40 metrové vyhlídkové věže. Za dobrých podmínek můžete vidět až na vrcholky Alp. Kromě výhledu vás na cestě čekají také tři zážitkové stanice s lanovými prvky a na konec (pro ty, kteří se nebojí) také jeden z nejdelších suchých tobogánů u nás. Stezka je otevřená celoročně a je zcela bezbariérová. Zatímco v letních měsících se ke stezce dostanete lanovkou, stezkabusem nebo po cyklistických a turistických trasách, v zimě lze navštívit stezku přímo ze sjezdovky.

Nedaleko najdete také zábavní lesní hřiště pro děti i dospělé Království lesa.