Užijte si ubytování v samém srdci Českého Švýcarska v Penzionu U Stašáků s chutnou polopenzí. V ceně je také zapůjčení grilu, využití ohniště a regionální průvodce a mapy. Nádherné prostředí Národního parku je ideální k turistice i cyklistice.

Penzion v samém srdci NP České Švýcarsko

Penzion U Stašáků se nachází v samém srdci krásné přírody Českého Švýcarska v obci Vysoká Lípa, kde se protínají různé turistické a cyklistické stezky. Ubytovaní budete v příjemně zařízených pokojích, ve kterých je k dispozici rádio. Sociální zařízení je pro hosty společné a najdete ho na patře.

V penzionu je také restaurace, kde si pochutnáte na domácí kuchyni. Mlsouny pak potěší dezerty a ovocné poháry. Během léta si oddychněte na venkovní terase a zahrádce penzionu. K dispozici je také ohniště a gril, takže si můžete připravit něco dobrého na zub.

Dodatečné info

 • Dítě do 3,9 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu. Možnost dokoupení polopenze za 50 Kč/den.

 • Dítě do 11,9 let 250 Kč/noc včetně přistýlky a polopenze.

 • Dítě od 12 let či další dospělá osoba 500 Kč/noc včetně přistýlky a polopenze.

 • Místní poplatek 10 Kč/osoba/den.

 • Pokud plánujete pobyt uskutečnit v termínech státních svátků dané země, informujte se o podmínkách uplatnění kupónu přímo v penziónu .
 • Ověřte si dostupnost vámi vybraného termínu telefonicky nebo e-mailem přímo u penzionu . Uvedené termíny v kalendáři jsou pouze orientační.
 • Poté, co si koupíte kupón, pobyt co nejdříve u penzionu závazně zarezervujte. K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací.

Kupony je možné do 14 dní od zakoupení vrátit, pokud termín nebyl rezervován u hotelu.

 • Check in od 14:00 hodin, check out do 10:00 hodin

 • Domácí mazlíček za poplatek 50 Kč/den (malá plemena) či 100 Kč/den (velká plemena)

 • Hotel není bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou není možná

Tipy na výlet

Dolský mlýn

Dolský mlýn

První zmínku o Dolském mlýnu, který najdete v malebném údolí řeky Kamenice, lze dohledat už v roce 1515. Z původní stavby dnes najdete jen obvodové zdi. I přesto tato lokalita stojí na návštěvu. Natáčela se zde například pohádka Pyšná princezna. Nedaleko najdete také více než 180 let starý Královský smrk, Kamenickou vyhlídku, nádherné Ferdinandovo údolí a vydat se můžete až na romantický Růžový vrch.

Rudolfův kámen

Rudolfův kámen

Krásnou vyhlídku, která stojí za výšlap, najdete v Jetřichovických skalách v blízkosti historické chatové osady Tokáň a cca 2 kilometry od obce Jetřichovice. Z ní se k vyhlídce dostanete po červené trase. Vyhlídka je přístupná po celý rok v závislosti na počasí

Pravčická brána

Pravčická brána

Navštivte největší skalní bránu v Evropě a zároveň symbol a dominantu Českého Švýcarska. Obdivovat ji můžete z okolních vyhlídek nebo z výletního zámečku Sokolí hnízdo, který se od roku 1881 nachází přímo u 16 metrů vysokého oblouku brány. Sem se dostanete nejčastěji pěšky z Hřenska nebo od Mezní louky po turistické trase. Od Pravčické brány pak můžete vystoupat na její úpatí nebo k jednotlivým vyhlídkám tyčících se v okolí, které vám nabídnou nádherný pohled jak na majestátní skalní útvar, tak do širokého okolí.