Objevte krásy Vysočiny a užijte si rodinnou dovolenou v Chalupě Sofie. Těšit se můžete na masáže i na příjemný relax ve wellness s vířivkou. Okolí je perfektní pro pohodové výlety za historií i přírodou, vždyť CHKO Žďárské vrchy budete mít nedaleko.

O ubytování

Chalupa Sofie leží na Vysočině ve vesničce Oudoleň u vstupu do CHKO Žďárské vrchy. Velké Dářko je vzdálené 19 km, Havlíčkův Brod 21 km a Žďár nad Sázavou s proslulým Poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře pak 22 km. Za pořádnou lyžovačkou se vydejte do Ski areálu Svatá Anna u Chotěboře (11 km) nebo do Ski areálu Hlinsko (15 km).

Kde budete spát?

Rodinná chalupa nabízí ubytování ve zrekonstruovaných a příjemně zařízených pokojích, kterých je tu celkem 6. Pokoje mají kapacitu 2 - 6 osob, najdete v nich pohodlné postele, skříň, posezení a vlastní koupelnu.

Na čem si pochutnáte?

O snídaně a večeře budete mít postaráno. V chalupě je k dispozici vybavená kuchyňka (lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice), takže si zde můžete připravit také oběd nebo svačinu.

CHKO Žďárské vrchy Tip na výlet

Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy má rozlohu 70 940 ha a je nejvyšší částí Českomoravské vrchoviny. Nejvyšším vrcholem je Devět skal 836 m n.m. Typickými krajinnými prvky Žďárských vrchů jsou rulové skalní věže lákající lezce zpoza lesů a spousta rybníků a venkovských stavení s prvky horácké lidové architektury u polí a luk. Největšími rybníky jsou Velké Dářko, Veselský a Matějovský rybník.

Jaká místa nevynechat při návštěvě Žďárských vrchů?

  • Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
  • Skanzen Veselý kopec
  • Údolí Doubravy u Chotěboře
  • Navštivte také památkovou rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko, Havlíčkův Brod a Pilskou vodní nádrž.

Po turistických trasách můžete kromě Devíti skal navštívit i Žákovu horu, Radostínské rašeliniště a rašeliniště Velké Dářko.

Více informací

Kde budete relaxovat?

Odpočiňte si ve wellness centru s vířivkou a infra saunou. Užijte si také masáž, esenciální koupel, skořicový zábal nebo pivní lázeň.

Cestujete s dětmi?

Pro děti je k dispozici vnitřní dětský koutek a venkovní dětské hřiště.

Něco navíc

Využít můžete společenskou místnost s televizí, mini kulečník, mini fotbálek a posilovnu (posilovací stroj, rotoped).

Chalupa Sofie

Oudoleň 151 , Oudoleň
Česká republika

+420 737 999 310

chalupasofie@seznam.cz

Check In
15:00 - 18:00
Check Out
do 9:30
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 100 Kč/den do 5 kg, 200 Kč/den nad 5 kg
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Fitness

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
50 m
Sjezdovka
11 km