Vinobraní a další podzimní vinařské akce (nejen) na jižní Moravě

Vinobraní jsou každoroční událostí, která se koná na podzim a láká všechny fanoušky vína a vinné révy. Užijte si i vy tento podzim degustace vína i burčáku, skvělý kulturní program i hudební vystoupení, která vinobraní tradičně doprovází.
Vinobraní a další podzimní vinařské akce (nejen) na jižní Moravě

Na září a říjen se každý rok těší všichni milovníci vína. Proč? Konají se totiž různá vinobraní neboli slavnosti sklizně vinné révy. Na vinobraní nechybí bohatý kulturní a hudební program a samozřejmě také litry vynikajícího vína a burčáku. Jaká vinobraní byste si neměli tento podzim nechat ujít?

Za vínem na jižní Moravu

Jižní Morava je vínem proslulá. Není se čemu divit. Najdeme zde nejvíce vinic, vinařů i vinných sklípků v celé České republice. Také se zde pořádá pravděpodobně nejvíce událostí oslavujících víno. Na jakou z nich se vydat?

Za vínem do Valtického Podzemí

Když přijde řeč na víno, Valtické Podzemí patří k nejoblíbenějším místům na jižní Moravě. Jedná se o unikátní labyrint 13 vinných sklípků, které jsou propojeny a měří 900 m. Vydejte se sem za vínem i vy. V září k tomu budete mít hned několik skvělých příležitostí. A věřte nám, že víno i burčák potečou proudem, chybět nebude ani cimbálka.

 • Valtické podzemní vinobraní (4.9.2021) nabídne ochutnávku hroznů, symbolické předávání hroznu úrody a spoustu dobrého vína a hudby.
 • Burčáky a volba MISS Burčák (10.9.2021 - 11.9.2021) tradiční akce plná burčáku a cimbálové muziky. Těšte se také na volbu Miss Burčák.
 • Hudbobraní ve Valtickém Podzemí (24.9.2021 - 25.9.2021) je parádním spojením dobrého vína a tradiční moravské hudby.

Hudba na vinicích 2021

Hudba na vinicích je koncertní seriál, který spojuje to nejlepší z českého vína a hudby. Akce se konají v různých vinařstvích a různých termínech. Jistě si tak vyberete ten ideální pro vás. „Chceme návštěvníkům nabídnout rozmanitý zážitek a přinést jim po dlouhé odmlce akci, na kterou nezapomenou. Věříme, že díky omezené kapacitě, bezpečnostním opatřením a open air konceptu si užijí bezstarostný pocit zábavy,“ říká za pořadatele Tomáš Staněk.

Začátek akce je vždy kolem 18:00, zahájení hudební vystoupení pak ve 20:00, konec kolem 22:00.

 • Zámecké vinařství Bzenec & MIG 21 (2.9.2021)
 • Zámecké vinařství Bzenec & Xindl X (3.9.2021)
 • Vinařství JOHANN W & David Koller (4.9.2021)
 • Vinařství JOHANN W & Queenie (17.9.2021)
 • Vinařství JOHANN W & Tomáš Klus (18.9.2021)
 • Vinařství CHATEAU VALTICE & David Koller (25.9.2021)
 • Vinařství JOHANN W & Meky Žbirka (25.9.2021)

Královopolské vinobraní

Brno je metropole jižní Moravy a ačkoli přímo tady vinice nenajdete, za dobrým vínem se sem určitě stojí za to vydat. Každý rok se tu pořádá hned několik vinařských slavností a akcí. Jednou z nich je i Královopolské vinobraní konající se v parku na Slovanském náměstí. Tato kulturní událost připomíná zakladatele kartuziánského kláštera - Jana Jindřicha Lucemburského. Těšte se nejen na program v duchu místních tradic, ale i víno a burčák z vinařské oblasti Morava.

 • Akce se uskuteční 10.9.2021 - 11.9.2021.

Pálavské vinobraní

CHKO Pálava láká řadu návštěvníků nejen na víno, ale i krásnou přírodu a řadu památek jako je Sirotčí hrádek, Dívčí hrad nebo krásná města Pavlov a Mikulov. Právě v něm se koná vinobraní, a to hned na několika místech - na zámku, náměstí a v amfiteátru. Čekají vás tři dny plné bujarého veselí, tradičního folkloru, známých kapel a samozřejmě vína.

 • Akce se uskuteční 10.9.2021 - 12.9.2021.

Znojemské historické vinobraní a Burčákfest

Vydejte se na víkend do Znojma a užijte si místní památky i víno. Historické jádro v renesančním stylu plné kostelů vás jistě nadchne. Právě v tomto prostředí se koná Znojemské historické vinobraní. Oslava jiskřivého vína, lahodného burčáku a veselení se při hudbě. Těšte se i na historický program na 13 scénách.

Loucký klášter s obřími vinnými sklepy a muzeem vinařství láká nejen milovníky vína. Právě zde proběhne Burčákfest se spoustou hudby i tradičním šlapáním hroznů bosýma nohama.

 • Znojemské historické vinobraní se uskuteční 10.9.2021 - 12.9.2021.
 • Burčákfest 24.9.2021 - 25.9.2021.

Lednické vinobraní & Dýňobraní & Gulášfest

Dvě akce jsou lepší než jedna, a co teprve konají-li se hned tři události v jeden den. Právě v oblíbené obci Lednice se rozhodli netroškařit a v jeden den pořádají nejen vinobraní, ale také dýňobraní a gulášfest. Čeká vás tedy nejen víno a burčák, ale také soutěž ve vaření gulášů s ochutnávkou, gurmánské speciality nejen z dýně i zábavný program pro děti. Těšte se také na předávání hroznu úrody a komentovanou prohlídku vinařství.

 • Akce se uskuteční 11.9.2021.

Velkopavlovické vinobraní

Velké Pavlovice jsou proslulé vínem, tradicí lidové kultury a také meruňkami. najdete tu třeba proslulé Opilé sklepy a vinařskou uličku Pod Starou Horou. Víno tu teče proudem po celý rok, není tedy divu, že se na jeho počet pořádá také vinobraní. Přijďte si užít zážitky plné hudby, zpěvu a tance s dobrým burčákem a vínem. Pokocháte se vystoupením verbířů i tanečních a pěveckých souborů.

 • Akce se uskuteční 17.9.2021 - 18.9.2021.

Vinobraní na zámku Valtice

Ve Valticích se koná opravdu mnoho akcí. Pokud by vám nestačily ty ve Valtickém Podzemí, doporučujeme také vinobraní v kouzelném prostředí místního zámeckého areálu. Ten se na tento víkend zaplní stánky s pochutinami, vínem a chybět nebude ani jarmark. Těšte se i na řízené degustace a prezentaci valtických vinařů.

 • Akce se uskuteční 17.9.2021 - 18.9.2021.

Burčákové slavnosti v Hustopečích

Hustopeče jsou především městem mandloní a mandlovice. Místní obyvatelé si však potrpí i na dobré víno. Není proto divu, že burčákové slavnosti se tu konají již od roku 1994. Městem během slavností projde historický průvod, chybět nebudou ani vinaři a zástupci řemeslných cechů. Víte, co jsou to horenská rada, burčáková policie, pozemní vojsko či Burčáková unie? Jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Ne? Tak to se určitě vydejte hledat odpovědi na Burčákové slavnosti do Hustopečí.

 • Akce se uskuteční 1.10.2021 - 2.10.2021.

Kde se na jižní Moravě ubytovat?

Pokud se vydáváte na vinařskou akci, jedno je jasné. Střízliví z ní asi neodejdete. Proto je ideální mít na místě zajištěno ubytování. Z naší bohaté nabídky pobytů na jižní Moravě si jistě vyberete.


Kam za vínem mimo jižní Moravu?

Za dobrým vínem nemusíte nutně jezdit na jižní Moravu. I v řadě dalších českých měst se konají vinobraní a další události plné dobrého vína a hudby.

Festival vína Mariánské Lázně

Vydejte se na Hlavní kolonádu Mariánských Lázní, kde si užijete 3. ročník festivalu vína. Představí se 18 českých vinařství a na své si přijdou i milovníci dobrého jídla, pro ty bude připravena food zóna. Samozřejmostí je i cimbálová muzika, večer pak Electro Swing Allstars.

 • Akce se uskuteční 28.8.2021.

Slavnosti vína a burčáku v Ústí nad Labem

I na severu Čech si můžete dopřát doušek chutného vína. Vydejte se do Ústí nad Labem na již 11. ročník Slavnosti vína a burčáku. Přítomni zde budou vinaři z Moravy a Čech, chybět nebude ani bohatý kulturní program. Místem konání je Lidické náměstí.

 • Akce se uskuteční 3.9.2021.

Vinobraní v Praze

V Praze se konají hned dvě akce spojené s vínem. Co takhle vinobraní na zámku? Už 23. ročník Trojské vinobraní se uskuteční v parádním prostředí nádvoří a zahrad Trojského zámku. Areál Svatováclavské vinice a Villa Richter jsou také krásná místa, právě zde se koná Svatováclavského vinobraní s českými a moravskými víny, burčákem, hudbou i spoustou vynikajícího jídla.

 • Trojské vinobraní se uskuteční 11.9.2021.
 • Svatováclavské vinobraní se uskuteční 28.9.2021.

Litoměřické vinobraní

Tradiční litoměřické vinobraní se letos koná výjimečně jen jako jednodenní akce, i tak si jej rozhodně nenechte ujít. Čeká vás skvělý program hned na několika scénách - nejen v centru, ale i jeho okolí. Kromě vína nebudou chybět rytířské turnaje, kejklíři, polykač ohně, divadelní představení, kolotoče a další pouťová zábava.

 • Akce se uskuteční 18.9.2021.

Mělnické vinobraní

Mělník je krásné město, které stojí za návštěvu. Proč se sem tedy nevydat právě na třídenní slavnosti vína, které proběhnou přímo v historickém centru města? Víno je zaručeno, ale co dál? Pestrý program na čtyřech scénách, řemeslné stánky i gastronomické speciality! Chybět nebudou šermíři, divadlo ani zábava pro děti.

 • Akce se uskuteční 17.9.2021 - 19.9.2021.

Vinařské akce na Moravskoslezsku

Vydejte se namísto na jižní Moravu do Moravskoslezského kraje, kde dobré víno umí také náležitě ocenit. Konají se tu hned dvě vinařské akce. Jedna v září ve Frýdku-Místku v prostředí nádherného zámku. Druhá pak v říjnu v Ostravě v industriálním prostředí Národního zemědělského muzea. V obou případech se těšte na moravská i zahraniční vína třeba z Rakouska a Španělska, občerstvení, soutěže o víno i hudební program.

 • Frýdek-Místek žije vínem se uskuteční 18.9.2021.
 • Ostrava žije vínem se uskuteční 23.10.2021.

Vinobraní na Kuksu

Hospital Kuks sloužil jako zaopatřovací ústav pro vojenské veterány, nyní je krásnou památkou. Právě v tomto originálním prostředí se uskuteční 15. ročník vinobraní, který slouží pro setkávání dobrých lidí nad dobrým vínem. Ochutnáte tu víno z více než 30 vinařství a chybět nebude ani doprovodný program.

 • Akce se uskuteční 11.9.2021.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

Už dlouho toužíte prozkoumat Uherské Hradiště? Vydejte se sem během víkendu v září, kdy se zde konají slavnosti vína, ale také otevřených památek. Kromě moku z vinné révy si tak můžete užít i poznávání místních historických památek. Těšte se na lidové tradice, krásné slovácké kroje a muziku, ale i na Národní soutěž vín.

 • Akce se uskuteční 11.9.2021 - 12.9.2021.

Olomoucké vinné slavnosti

V roce 2011 byla oživena historie vinných trhů v Olomouci díky Olomoucké vinné společnosti. A tak se hned 2x do roka konají slavnosti zaměřené na víno. Nechybí vinaři z celého Česka, doprovodný program zaměřený na historii vína a vinařství a samozřejmě také pěkná muzika.

 • Akce se uskuteční 1.10.2021 - 2.10.2021.

Svatováclavské vinobraní v Lokti

Když vchází víno, odcházejí tajnosti“ je motto Svatováclavského vinobraní v Lokti. Užijte si víkend bujarého veselí s rozmanitým programem na pěkném hradě i vy! Ochutnáte víno a burčák z Čech a Moravy, chutné jídlo a poslechnete cimbálovou muziku.

 • Akce se uskuteční 2.10.2021 - 3.10.2021.

Festival vína Český Krumlov

Už 9. ročník festivalu vína se bude konat koncem podzimu v nádherném Českém Krumlově. Součástí této akce jsou tematické večery, zajímavá setkání i události spojené s otevíráním mladých vín. Kromě českých vín můžete ochutnat i vína ze slunné Mallorky, Rakouska, Afriky a dalších skvělých míst.

 • Akce se uskuteční 22.10.2021 - 27.11.2021.

Autor článku:

Objevujte Česko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK