Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Villa Ľudmila: Recenze týmu Travelking

Pokračujeme v osobním ověřování hotelů, tentokrát pro vás máme dojmy a zážitky z Kysuckých Beskyd, kde jsme navštívili Villu Ľudmilu. Navíc se také dočtete, jak se vlastně lyžuje na Velké Rači.
Villa Ľudmila: Recenze týmu Travelking

Pokud navštívíte [profil](https:// travelking.cz/recenze/190-villa-ludmila) Villy Ľudmily, zjistíte, že se dlouhodobě těší velice dobré pověsti. Jedny z nejaktuálnějších recenzí zde zní „Prostredie v okolí nádherné, pobyt splnil očakávania, strava vyhovujúca, personál veľmi príjemný,“ a „Strava naprosto úžásná, služby a wellnes také. Děkujeme za velmi příjemný pobyt a vstřícný personál.“. My se sem vydali v první polovině února, když byla zimní sezóna v plném proudu a majitelé hlásili naplněné kapacity.

Pokoje

Co jsme měli slíbeno, to jsme také obdrželi. Do červena laděný pokoj vybavený televizí a vlastní koupelnou s vanou, WC a umyvadlem. Vybavení bylo sice základní (mýdlo na umyvadle a osuška pro každého), ale vše bylo uklizené a maximálně čisté. Mile nás překvapilo, že vybavení pokojů zohledňuje skutečnost, že sem všichni jezdí především na aktivní dovolenou – součástí pokoje byl věšák na prádlo, což se hodí, potřebujete-li ho vysušit do druhého dne. Takovou výbavu rozhodně oceníte, ať už jste lyžař, nebo jste se právě vrátili z letního výšlapu.

pokoj

Restaurace

Polopenze ve Ville Ľudmile znamená bohatou snídani a večeři o dvou chodech, ve které nejsou zahrnuty nápoje (cen není třeba se bát). Místní strava je opravdu chutná. Vážně, v čase večeře nemůžete přejít po chodbě, aniž byste nezaslechli někoho rozplývat se nad tím, jak ta večeře byla zase výborná. My jsme ocenili silné polévky i velké porce, které zaplnily naše strádající bříška.

Nevýhodou je, že je k dispozici vždy jen jedno jídlo. Takže pokud nesnášíte třeba rajskou, nemáte moc za co měnit. Na druhou stranu, pokud potřebujete připravit třeba speciální jídlo kvůli alergiím, stačí se dopředu s hotelem domluvit. Pokud jde o snídaně, čeká vás bohatý výběr. Od jogurtů a ovocných salátů, různých druhů müsli, přes buchty, různé druhy pečiva až po pokrmy z ryb. Personál se navíc stará, aby se vše včas doplňovalo.

snidane

V restauraci se setkáte s obsluhou oblečenou v krojích, ostatně celá místnost je tematicky vyzdobena kroji, starším nádobím apod. Co může dělat problém je její velikost, protože jde o menší místnost, která by rozhodně nepostačila, kdyby se všichni vydali jíst ve stejnou dobu. Naštěstí se osazenstvo Villy „trousilo“ tak nějak postupně.

Wellness centrum

Wellness je menší pokojík, který byl vyčleněn za tímhle účelem. Obsahuje saunu, čtyři lehátka a vířivku se slanou vodou. Vířivka vydává hodně velký hluk, kvůli kterému vlastně nebylo ani možno postřehnout, že v pozadí má hrát nějaká uklidňující hudba. Ale probublávající vířivka nastavená na příjemných 36 °C je přesně to, co potřebujete, když celý den dovádíte na svahu a trápíte své nebohé klouby a svalstvo.

Soudě podle blažených výrazů všech přítomných, kteří se jeden po druhém ponořili do bublinek a zavřeli oči, to vlastně nikomu nevadilo. Naopak, ještě při tom dokázali usnout.

wellness

Výhody:

 • Sami máte možnost navolit si program ve vířivce: bublinky nebo trysky.

Nevýhody:

 • Sami máte možnost navolit si program ve vířivce: bublinky nebo trysky. :) Ne, to není chyba. Ale zjistili jsme, že má-li návštěvník před sebou příliš mnoho přístupných tlačítek a ještě ke všemu se cítí jako zdatný technik, může mít potřebu vyzkoušet, co všechno to umí. A pak v tom dělá jen zmatky. Proto doporučujeme zdrženlivost a respektování návodu (tímto zdravíme pána zo Slovenska :)).

 • Malý prostor. Wellness centrum je opravdu maličké a funguje stylem „kdo dřív přijde, ten vyhraje“. Také jsme první večer hodinku čekali, než se uvolnilo místo. Při plných kapacitách je dost možné, že se na vás ani nedostane.


Vybavení hotelu a přehlednost

Penzion je přehledný a dobře značený. Všechny pro vás podstatné místnosti leží hned v přízemí, na dveřích wellness i u restaurace je vytištěná provozní doba, takže se nemůžete splést. Kousek od recepce jsou na zdi vyvěšeny informace o Velké Rači, skibusech a mapy okolí.

Radost nám udělala důmyslně řešená lyžárna (hned u vchodu, naproti místnosti s x-boxem), ve které se lyžáky věší přímo na zeď tak, aby vyschly a zároveň vám dovnitř nenakapala voda z horních pater (častý to problém běžných poliček a skříněk).

lyzarna

Pro koho je hotel určen?

Hotel ocení zvláště rodiny s dětmi, na které je ostatně zaměřený. Pro děti je zde připravený krásný dětský koutek. Rodiče navíc ocení, že má vlastní koupelnu s vanou, záchodem i umyvadlem, takže v případě potřeby není nutné s dítětem běhat až do třetího patra. Pro odrostlejší ratolesti, a nejen pro ně, je tady třeba x-box a místnost s kulečníkem a šipkami. Takže zatímco se budete saunovat (pokud pro vás bude místo), vaše děti se vyblbnou na x-boxu (vyzkoušeli jsme a je to dřina. Takový atletický sedmiboj dá zabrat).

Poloha

Hotel má naprosto úžasnou polohu, pokud jde o přístup ke skibusům. Vyjdete z Villy, projdete parkoviště, pak přes krátký most přes řeku k centru Oščadnice, kde je zastávka autobusu. Máte ji doslova pár kroků, takže se vám lyže nepronesou. Také je zde hned na rohu samoobsluha a cca 1 km odsud je COOP supermarket.


JAK SE LYŽUJE NA VELKÉ RAČI

Na Velkou Raču jezdí 4x denně zdarma skibus: 2x dopoledne a 2x odpoledne (přesné rozpisy najdete ZDE). Díky tomu vám odpadnou starosti s dopravou. Nevýhodou skibusů je to, že, ačkoli to vám nikdo neřekne, jezdí dle systému „zastávka na znamení“. Což v praxi znamená „kdo dřív zařve‚ stůj proboha!“. Jelikož tuto informaci se na stránkách Snowparadise nedočtete, může se tak napoprvé stát, že přejedete svou kýženou zastávku.

Na druhou stranu, také v tomto spočívá výhoda ubytování právě ve Ville Ludmile. Pokud jedete z Lalíků, „její“ zastávka „Námestie (centrum obce)“ je konečná, a tak ji nepřejede, ani kdybyste chtěli. Pozor, to však neplatí, pokud nasedáte na skibus z Dedovky!

Snowparadise je dostatečně velké středisko, ve kterém se nával víkendových lyžařů dostatečně rozptýlí. Takže se nebudete proplétat v davu, přinejmenším ne nijak drasticky. Také se tady nestojí dlouhé a pomalé řady. I když se někde vytvoří fronta, díky velkým kapacitám to odsýpá docela rychle.

Na pováženou je ovšem kvalita sjezdovek. Upravují se vždy večer, před večerním lyžováním. Takže nejlepší zážitek z jízdy budete mít následující den dopoledne. Odpoledne se připravte na zvětšující se muldy a případně vyšoupané ledové plotny.

Pokud milujete prudké svahy a adrenalin v krvi, rozhodně doporučujeme Margušku a Lalíky, které bezprostředně po ránu nabízejí výborný zážitek. Černá sjezdovka s č. 9 je v tu dobu rozhodně sjízdnější červená s číslem 10a, která funguje jako její objezd. Na ní totiž nejsou sněžná děla, takže červená výhybka může být nakonec ještě drastičtější. Během našeho pobytu se ukázala jako záležitost jen pro opravdové fajnšmekry, kteří si užívají neřízenou jízdu po ledu.

Velkým problémem celého střediska jsou kameny – od malých kamínků až po ty velké jako zaťatá pěst. Během dne totiž postupně vystupují na povrch a vyhýbání se jim může vaši jízdu dost rozhodit. A pokud špatně zahraníte, máte po lyži.

Co rozhodně doporučujeme je večerní lyžování, které je možné na Dedovce. Můžete si užít čerstvě upravené svahy a podstatně méně spolulyžařů. Navíc ve Ville tuto vaši volbu zohledňují, proto začínají večeře již v 16:30, abyste stihli chytit večerní skibus.


Jak tedy náš pobyt shrnout?

Villu Ľudmila můžeme jednoznačně doporučit. Majitelé jsou si dost dobře vědomi toho, kdo jsou jejich zákazníci a za jakým účelem do Oščadnice jezdí. Villu tomu tedy maximálně přizpůsobují, aby vše bylo k jejich spokojenosti. Také můžeme spokojeně kvitovat všechny zvěsti o báječném jídle a příjemném personálu.

Pokud jde o Velkou Raču, oceňujeme skibusy, byť by o víkendu mohl být jejich provoz frekventovanější. I tak jde o záležitost, která vám podstatně ulehčí pobyt. Místní lyžařské středisko nabízí dlouhé sjezdovky, adrenalin a dopoledne i dobré svahy. Bylo by však co vylepšovat.

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK