Velikonoční trhy u nás i ve světe, aneb přivítejte příchod jara

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem, ale také obdobím lidových tradic, které souvisí s vítáním jara. Chcete-li si užít velikonoční atmosféru, vydejte se na některý z velikonočních trhů či jarmarků.

Velikonoční trhy v Česku

Velikonoční trhy Praha

Praha

Největší velikonoční trhy u nás se každoročně pořádají v Praze na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí i náměstí Republiky, letos začínají 28.3. a končí 19.4. Jsou tak oblíbené, že je v roce 2015 zařadil americký deník USA Today na první místo.

Na trzích je připraven každodenní kulturní program, ukázky tradičních řemesel i zvyků a také spousta stánků, kde je možné nakoupit dekorace a další drobnosti. Nechybí ani vybrané kulinářské speciality, ochutnat můžete beránka, perníčky, ale i domácí sýry, halušky a další dobroty.


Brno

Velikonoční slavnosti probíhají na Náměstí Svobody v rozmezí 3. - 12.4. Samozřejmostí je program plný tance a zpěvu, vystoupí folklorní sbory i cimbálovka a také stánky - od tradičních pomlázek, velikonočních kraslic, přes keramiku až k proutěnému zboží. Ochuzeni nebudete ani o občerstvení a jak už se na jižní Moravu sluší a patří, tak ani o víno.


Velikonoční trhy

Plzeň

I náměstí v Plzni jednou za rok obklopí výzdoba z ručně pletených pomlázek zdobených pentlemi a malované kraslice. Kromě velikonoční nálady sebou trhy přinesou lidové tradice, ukázky řemesel a dobré jídlo i pití. Dejte si velikonoční nádivku, trdelník a na zapití třeba medovinu. Nechcete si to nechat ujít? Tak si naplánujte pobyt či výlet do Plzně do poloviny dubna.


A další...

Které další velikonoční trhy v Česku stojí za návštěvu? Třeba lidově laděný jarmark v Uherském Hradišti, na něj se sjíždí okolo 150 řemeslníků. Velikonoční jarmarky se konají i v Olomouci - zavítejte na ten v ZOO či na Horním náměstí zvaný Olomoucké Velikonoce. Děti a milovníci cimbálové muziky si zase užijí Velikonoční slavnosti v Jablonci nad Nisou.


Velikonoční trhy v Evropě

Velikonoční trhy Vídeň

Vídeň

Umělecky zdobené kraslice, stylová výzdoba, vybrané lahůdky a k tomu hudební doprovod a tematický program, právě tak vypadají trhy ve Vídni. Vydejte se na romantické trhy před zámek Schönbrunn (27.3. - 13.4.), které se budou líbit vám i dětem, jsou pro ně totiž připraveny dílny, kde si vyrobí zajíčky z marcipánu i různé ozdoby. Vydat se můžete i na velikonoční trh Am Hof či na starobylé náměstí do centra města na Starovídeňské velikonoční trhy na Freyungu, oba se konají v termínu 27.3. - 13.4.


Krakov

Chcete vyrazit na výlet ve dvou a užít si nejen trhy, ale také romantiku? Zamiřte do polského Krakova a vydejte se na hlavní náměstí Rynek Główny, který se celoročně pyšní historickými domy, památkami a řadou architektonických skvostů. Na každém rohu je pak útulná kavárna, cukrárna a neminete ani zdobené kočáry tažené koňmi. Ve velikonočním období je tu navíc tématická výzdoba a spousta stánkařů, kteří nabízejí polské speciality, velikonoční ozdoby a dekorace a řadu dalších věcí.Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK