Tipy kam vyrazit s dětmi o podzimních prázdninách

K podzimu neodmyslitelně patří strašidla a duchové, dlabání halloweenských dýní, pouštění draků nebo výlovy rybníků. Neošiďte sebe a své děti o krásné podzimní aktivity a inspirujte se našimi různorodými tipy. Vánoční šílenství ještě chvíli počká ;)
Tipy kam vyrazit s dětmi o podzimních prázdninách

Vydejte se s dětmi alespoň na jednodenní podzimní výlet!


Týden duchů v Safari Park Dvůr Králové

Duchům a strašidlům bude ve Dvoře Králové zasvěcen nejen jeden den, ale rovnou celý týden 26. 10. - 3. 11. Když budou vaše děti odvážné, mohou si v Safari Parku udělat selfie s africkým duchem. Při podzimní procházce mezi zvířaty potkáte afrického stařešinu, který vás zasvětí do tajů tanečního umění a bubnování svého kmene. Večerní komentované prohlídky zahrady za svitu zapálených loučí budou spojené s vyprávěním o netopýrech a jejich pozorováním.

Dýně kam se podíváte. Vydejte se s dětmi na dýňové slavnosti a vydlabte si svou dýni.

Pro ty největší dýně na českou dýňovou farmu

Na dýňové farmě Bykoš pěstují dýně už přes dvacet let. Na snadno dostupné farmě ve Středočeském kraji rostou dýně okrasné i ty jedlé. Dobroty například z muškátové a máslové dýně nebo dýně hokaido a dalších můžete ochutnat především o víkendech. Po předchozí domluvě pro vás bude dýňové občerstvení v podobě polévky, pochoutek z grilu, dýňového koláče nebo svařeného vína s ovocem připraveno i v pracovní dny. Děti budou nadšené z kukuřičného bludiště a všudypřítomných králíků a slepiček.


Podzimní sportovní klání

Chcete svým dětem i sobě na státní svátek 28. 10. naordinovat trochu pohybu a zdravého soutěžního adrenalinu? Vydejte se na Permon Cup s netradičními disciplínami v Oslavanech nebo do Ostravy na závody Koloběžka Poruba.

Že nemáte na čem závodit? Organizátoři vám zdarma koloběžku/y vypůjčí, když svoji rodinu včas zaregistrujete a požádáte o zapůjčení. Závod se uskuteční dopoledne na ostravské Hlavní třídě. Helmy s sebou i na zábavný slalom na koloběžkách! Oslavanští permoni si pro návštěvníky přichystali 6 záludných disciplíny. V Permoniu - zábavním parku s příběhem se po jejich zvládnutí můžete těšit také na krájení permonického dortu.

Netopýři a pavouci jsou na podzim alespoň chvíli oblíbenými zvířaty.

Halloween v polském zábavním parku Energylandia

V sobotu 26. 10. zve největší zábavní park v Polsku (plocha o 30 ha) na jedinečnou Halloweenskou noc, která potrvá až do 22:00 hodin. Pro děti i dospělé budou připraveny tematické hry, soutěže a animace se spoustou překvapení po celém parku už od 16. 10. Kromě jedinečných dekorací a stylizací parku Energylandia najdete a areálu nové atrakce - unikátní domy strachu.


Nevšední podívaná pro rybářské laiky

Podzim je typickým obdobím pro výlovy rybníků. Obdivovat umění desítky rybářů, živé kapříky, amury, štiky a další ryby můžete s dětmi u mnoha, nejen třeboňských, rybníků. Ale pozor! Ať nic nepropásnete, měli byste si trochu přivstat. Odměnou vám kromě rybářské podívané budou také tradiční rybí speciality z udírny a grilu nebo rybí polévka. Na většině výlovů, například nedaleko Františkových Lázní u rybníku Amerika nebo Bohdanečského ve výhcodních Čechách, si zakoupíte i ryby živé.

Jak vypadá ryba ve skutečnosti? Na výlovech rybníků se vaše děti přiučí biologii.

Zamykání výhybek ve skanzenu Solvayovy lomy

Poslední šanci vidět v provozu vláčky jak v důlním, tak i v povrchovém provedení máte s dětmi v sobotu 26. 10. Turistickou sezonu ukončuje skanzen Solvayovy lomy ve Středočeském kraji již tradiční akcí Zamykání výhybek. Na trati spatříte i různé nákladní vlaky tažené dieselovými lokomotivami a skanzen pro vás připravuje také ukázku nakládání vozíků úzkorozchodné dráhy štěrkem za pomoci lanového bagru.


Vzhůru do Hotelu Transylvánie

Slovenský hrad Modrý Kameň se na podzim mění v pohádkový Hotel Transylvánie. Vaše děti se setkají s Draculou i jeho dcerkou Mavis a dalšími strašidly z oblíbené ilustrované pohádky. Chybět nebude lampionový průvod, loutkové divadlo, ani tanec bosorek neboli čarodějnic.

Za dýněmi na dýňovou farmu i dýňové slavnosti.

Požitkářský region “bluz” v Rakousku

Za dýněmi se můžete vypravit i do rakouského regionu Retzer Land nedaleko českých hranic. Pěstují zde kromě dýní jedlých a ozdobných také dýně olejové, kterým se v Retzer Land výborně daří a rostou na přibližně 500 ha plochy. Kolem dýní, kterým se v nářečí říká „bluza“ a představují největší bobule světa, se točí veškeré podzimní dění v regionu Retzer Land. Sklizeň přibližně 600 různých odrůd dýní začíná v září a trvá až do konce října. Určitě byste si neměli nechat ujít ochutnávku dýňových jader, oleje z dýňových jader, dýňové polévky, guláše nebo rohlíčků. Vrcholem jsou samozřejmě dýňové slavnosti.

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK