Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Slovenské lázně: na své si přijdou dobrodruzi i romantici

Sousední Slovensko známe zejména jako zemi brynzových halušek, krásných hor a snové přírody. Málokdo přitom ví, že díky bohatství podzemních pramenů se zde nachází až 31 lázní. Piešťany, Trenčianske Teplice nebo Podhájska, které jsou ty pravé pro vás?

Podzemní bohatství Slovenska by vás nejspíš hodně překvapilo. Na jeho území se nachází přes 1200 známých pramenů minerálních a termálních vod. Tak pro představu: pokud by se veškerá jejich voda naplnila do lahví, zásobená by byla celá Evropa. Proto není divu, že na Slovensku není nouze o lázně a termály, které se těší velké oblibě. V současnosti je zde 25 lázeňských měst, ve kterých působí celkem 31 lázeňských podniků. Abyste se v nich mohli lépe zorientovat, přiblížíme vám alespoň několik z nich. Jisté však je, že návštěva lázní na Slovensku, je trefa do černého! Kvalitní služby, široký výběr procedur a léčivé účinky minerálních pramenů si vás získají.

Piešťany2

Pro klasiky: Piešťany

Když se na Slovensku řekne lázně, téměř každému se jako první vybaví Piešťany. Z hloubky 2 000 metrů zde vyvěrá celkem 10 léčivých pramenů o teplotě 67 - 69 °C. Oblíbené je také piešťanské sirné bahno. Zábaly z něj mají léčivé účinky, vyživují chrupavky, svaly, klouby. Výhodou Piešťan je, že všechny lázeňské domy a koupaliště s léčivou vodou naleznete pohromadě na lázeňském ostrově, což je ideální pro nenáročné procházky a skutečnou relaxaci. Kromě silné a dlouhé tradice je nutno vyzdvihnout i léčivé účinky zdejší vody, o které se říká, že dokáže zázraky. :)

Trenčianské Teplice

Pro romantiky: Trenčianské Teplice

Termální lázně Trenčianské Teplice najdete na úpatí Strážovských vrchů. Lázně patří k nejstarším a nejnavštěvovanějším lázním na Slovensku. Léčivá sirná termální voda je ideální k léčbě při problémech s pohybovým aparátem. Celé lázně jsou opravené a zařízené v orientálním duchu. Při jejich návštěvě tak budete mít pocit, že jste se ocitli v pohádce Tisíc a jedné noci. Po celý rok je k dispozici venkovní bazén Grand s termální vodou o teplotě 33 °C.

Podhájska_

Pro dobrodruhy: Podhájska

Lákají vás neprobádané poklady a tajemná místa? Co takhle objevit známé slovenské "Mrtvé moře"? Areál lázní Podhájská se rozprostírá na 12 ha a zdejší voda je světovým unikátem s blahodárnými účinky na celý organismus. Časté srovnání s vodou z Mrtvého moře jí vysloužilo tuto přezdívku. Kromě toho pozitivně působí na kožní onemocnění, choroby dýchacích cest, bolesti kloubů a zad. V Podhájské na vás čekají nejenom termální lázně a koupaliště, ale také stylové římské koupele s termální vodou o teplotě od 33 do 38 °C a wellness centrum Aquamarín s množstvím vodních atrakcí (vířivky, trysky, fontánky, venkovní i vnitřní bazény a bohaté wellness).

VM

Pro náročné: Velký Meder

Hlavním lákadlem Velkého Mederu je termální komplex Thermal Corvinus, který nabízí 8 bazénů s termální léčivou vodou. Ve všech 8 bazénech se teplota pohybuje v rozmezí 26 - 38 °C. Voda má blahodárné účinky na pohybové ústrojí, páteř, svalstvo a regeneruje lidský organismus. Málokdo však ví, že právě zde ve Velkém Mederu vyvěrá ten nejteplejší minerální pramen v zemi, který má teplotu neuvěřitelných 92°C. Právě proto uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky, kteří se zaměřují na kvalitu a účinky léčivých vod.

Turčianské Teplice

Pro celou rodinu: Turčianske Teplice

Pokud vyrážíte za relaxem hned s celou rodinou, lázně v Turčianských Teplicých, jsou ideální destinací. Turčianske Teplice patří mezi nejstarší lázeňská města Slovenska. Jejich zlaté lázně jsou věhlasné a mají dlouhou tradici. Pro akční rodiny je tu i modernější alternativa Spa & Aquapark s léčivou minerální vodou o teplotě 43 - 46 °C, která je ideální pro léčbu pohybového aparátu. Zdejší bazény stojí přímo na minerálních zřídlech a kromě relaxu pro vás (sauny, sedací bazén se světelným efektem a masážními tryskami) nabízí i spoustu zábavy pro vaše ratolesti. Nechybí tobogany, skluzavky a divoká řeka.

Malé Bielice

Pro stylové: Malé Bielice

Termály Malé Bielice jsou místem relaxu a zdraví. Jejich základním kamenem je minerální termální voda o teplotě 30 - 38 °C, která příznivě působí na pohybové ústrojí, vegetativní systém a celkovou somatickou regeneraci organismu. Kromě toho tu na vás čekají i sauny a pestrý výběr kvalitních wellness procedur. Bazény i všechny prostory jsou moderně a minimalisticky zařízené a vytvářejí tu pravou atmosféru k dokonalému odpočinku. I díky tomu se vám rychle podaří zapomenout na starosti okolního světa.

Dudince

Pro seniory: Dudince

Slovenské lázně Dudince jsou ideálním místem pro klidnou zdravotní dovolenou. Voda v lázních Dudince má více jak 28 °C a obsahuje 6 blahodárně působících minerálů. Dudinská minerální voda je středoevropský unikát tím, že současně léčí onemocnění pohybového aparátu a srdečně-cévního systému. Vodu podobného složení najdete už jen ve francouzském Vichy. Podstoupit tu můžete hned několik léčebných procedur, jako jsou například minerální koupele, elektroléčby, vodoléčby, masáže, zábaly, baňkování, jóga a desítky dalších aktivit.

Tím však výčet zdaleka nekončí. Doporučit můžeme také méně známe, ale oblíbené a dobře hodnocené lázeňské zařízení. Za zmínku stojí například lázně v Rajeckých Teplicích, které jsou vystavěny v řeckém antickém stylu, termály v Komárně nebo v městečku Vyšné Ružbachy.

A co vaše zkušenosti s lázněmi na Slovensku? Nebo jste je ještě nevyzkoušeli?Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK