Slovenské lázně: na své si přijdou dobrodruzi i romantici

Sousední Slovensko známe zejména jako zemi brynzových halušek, krásných hor a snové přírody. Málokdo přitom ví, že díky bohatství podzemních pramenů se zde nachází až 31 lázní. Piešťany, Trenčianske Teplice nebo Podhájska, které jsou ty pravé pro vás?
Slovenské lázně:  na své si přijdou dobrodruzi i romantici

Podzemní bohatství Slovenska by vás nejspíš hodně překvapilo. Na jeho území se nachází přes 1200 známých pramenů minerálních a termálních vod. Tak pro představu: pokud by se veškerá jejich voda naplnila do lahví, zásobená by byla celá Evropa. Proto není divu, že na Slovensku není nouze o lázně a termály, které se těší velké oblibě. V současnosti je zde 25 lázeňských měst, ve kterých působí celkem 31 lázeňských podniků. Abyste se v nich mohli lépe zorientovat, přiblížíme vám alespoň několik z nich. Jisté však je, že návštěva lázní na Slovensku, je trefa do černého! Kvalitní služby, široký výběr procedur a léčivé účinky minerálních pramenů si vás získají.

Piešťany2

Pro klasiky: Piešťany

Když se na Slovensku řekne lázně, téměř každému se jako první vybaví Piešťany. Z hloubky 2 000 metrů zde vyvěrá celkem 10 léčivých pramenů o teplotě 67 - 69 °C. Oblíbené je také piešťanské sirné bahno. Zábaly z něj mají léčivé účinky, vyživují chrupavky, svaly, klouby. Výhodou Piešťan je, že všechny lázeňské domy a koupaliště s léčivou vodou naleznete pohromadě na lázeňském ostrově, což je ideální pro nenáročné procházky a skutečnou relaxaci. Kromě silné a dlouhé tradice je nutno vyzdvihnout i léčivé účinky zdejší vody, o které se říká, že dokáže zázraky. :)

Trenčianské Teplice

Pro romantiky: Trenčianské Teplice

Termální lázně Trenčianské Teplice najdete na úpatí Strážovských vrchů. Lázně patří k nejstarším a nejnavštěvovanějším lázním na Slovensku. Léčivá sirná termální voda je ideální k léčbě při problémech s pohybovým aparátem. Celé lázně jsou opravené a zařízené v orientálním duchu. Při jejich návštěvě tak budete mít pocit, že jste se ocitli v pohádce Tisíc a jedné noci. Po celý rok je k dispozici venkovní bazén Grand s termální vodou o teplotě 33 °C.

Podhájska_

Pro dobrodruhy: Podhájska

Lákají vás neprobádané poklady a tajemná místa? Co takhle objevit známé slovenské „Mrtvé moře“? Areál lázní Podhájská se rozprostírá na 12 ha a zdejší voda je světovým unikátem s blahodárnými účinky na celý organismus. Časté srovnání s vodou z Mrtvého moře jí vysloužilo tuto přezdívku. Kromě toho pozitivně působí na kožní onemocnění, choroby dýchacích cest, bolesti kloubů a zad. V Podhájské na vás čekají nejenom termální lázně a koupaliště, ale také stylové římské koupele s termální vodou o teplotě od 33 do 38 °C a wellness centrum Aquamarín s množstvím vodních atrakcí (vířivky, trysky, fontánky, venkovní i vnitřní bazény a bohaté wellness).

VM

Pro náročné: Velký Meder

Hlavním lákadlem Velkého Mederu je termální komplex Thermal Corvinus, který nabízí 8 bazénů s termální léčivou vodou. Ve všech 8 bazénech se teplota pohybuje v rozmezí 26 - 38 °C. Voda má blahodárné účinky na pohybové ústrojí, páteř, svalstvo a regeneruje lidský organismus. Málokdo však ví, že právě zde ve Velkém Mederu vyvěrá ten nejteplejší minerální pramen v zemi, který má teplotu neuvěřitelných 92°C. Právě proto uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky, kteří se zaměřují na kvalitu a účinky léčivých vod.

Turčianské Teplice

Pro celou rodinu: Turčianske Teplice

Pokud vyrážíte za relaxem hned s celou rodinou, lázně v Turčianských Teplicých, jsou ideální destinací. Turčianske Teplice patří mezi nejstarší lázeňská města Slovenska. Jejich zlaté lázně jsou věhlasné a mají dlouhou tradici. Pro akční rodiny je tu i modernější alternativa Spa & Aquapark s léčivou minerální vodou o teplotě 43 - 46 °C, která je ideální pro léčbu pohybového aparátu. Zdejší bazény stojí přímo na minerálních zřídlech a kromě relaxu pro vás (sauny, sedací bazén se světelným efektem a masážními tryskami) nabízí i spoustu zábavy pro vaše ratolesti. Nechybí tobogany, skluzavky a divoká řeka.

Malé Bielice

Pro stylové: Malé Bielice

Termály Malé Bielice jsou místem relaxu a zdraví. Jejich základním kamenem je minerální termální voda o teplotě 30 - 38 °C, která příznivě působí na pohybové ústrojí, vegetativní systém a celkovou somatickou regeneraci organismu. Kromě toho tu na vás čekají i sauny a pestrý výběr kvalitních wellness procedur. Bazény i všechny prostory jsou moderně a minimalisticky zařízené a vytvářejí tu pravou atmosféru k dokonalému odpočinku. I díky tomu se vám rychle podaří zapomenout na starosti okolního světa.

Dudince

Pro seniory: Dudince

Slovenské lázně Dudince jsou ideálním místem pro klidnou zdravotní dovolenou. Voda v lázních Dudince má více jak 28 °C a obsahuje 6 blahodárně působících minerálů. Dudinská minerální voda je středoevropský unikát tím, že současně léčí onemocnění pohybového aparátu a srdečně-cévního systému. Vodu podobného složení najdete už jen ve francouzském Vichy. Podstoupit tu můžete hned několik léčebných procedur, jako jsou například minerální koupele, elektroléčby, vodoléčby, masáže, zábaly, baňkování, jóga a desítky dalších aktivit.

Tím však výčet zdaleka nekončí. Doporučit můžeme také méně známe, ale oblíbené a dobře hodnocené lázeňské zařízení. Za zmínku stojí například lázně v Rajeckých Teplicích, které jsou vystavěny v řeckém antickém stylu, termály v Komárně nebo v městečku Vyšné Ružbachy.

A co vaše zkušenosti s lázněmi na Slovensku? Nebo jste je ještě nevyzkoušeli?

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK