Podzimní kalendář akcí v Česku, které si nesmíte nechat ujít!

Zpříjemněte si krátící se podzimní dny zajímavými událostmi, na kterých se pobaví malí i velcí a chybět nebude ani spousta dobrot. Nechte se inspirovat našimi tipy na nejlepší podzimní akce po celém Česku a užijte si toto jedinečné roční období.
Podzimní kalendář akcí v Česku, které si nesmíte nechat ujít!

Ani na podzim nebude v České republice nouze zábavu a dobré jídlo. Vybrali jsme pro vás 16 podzimních událostí, které návštěvníkům již tradičně přinášejí nejen skvělé gastronomické zážitky, ale také příjemně strávený čas během stále kratších dnů. Ať už si chcete vychutnat své oblíbené jídlo a pití, toužíte se dozvědět něco nového nebo si rádi vyzkoušíte netradiční aktivity, v naší pestré nabídce určitě najdete to pravé.

🌶🍺 25.9.2021, aneb Den plný událostí!

Poslední zářijovou sobotu se koná spousta zajímavých akcí po celém Česku. Ačkoliv se jednotlivé události liší místem i zaměřením, na všech bude spousta zábavy i lahůdek k ochutnání. Které z následujících akcí dáte přednost vy?

◾ Mezinárodní pivní festival České Budějovice

Pokud patříte mezi milovníky zlatavého moku, rozhodně byste si neměli nechat ujít Mezinárodní pivní festival, jehož 31. ročník proběhne na Výstavišti České Budějovice. Ochutnáte zde produkty stovek pivovarů z celého světa a můžete se také zúčastnit odborné degustace. Součástí festivalu je rovněž udělování nejprestižnější české pivovarnické ceny – Zlaté pivní pečeti. V rámci festivalu jsou udělována také ocenění nejlepším výrobcům ciderů a minerálních vod.

 • Akce se uskuteční 20. 9. 2021 –⁠ 25. 9. 2021.

◾ Hradní kaprobraní na hradě Bítov

Netradiční rozloučení s turistickou sezónou pořádá hrad Bítov nedaleko Znojma. Během obou víkendových dnů budou probíhat představení historického šermu, ke kterým budou moci návštěvníci přikousnout čerstvé staročeské placky. V neděli si mohou děti vyzkoušet své rybářské umění při lovení kapra z hradního rybníku. Dva největší úlovky budou odměněny. V hradní zahradě bude v neděli možné upéct si špekáček.

 • Akce se uskuteční 25. 9. 2021 –⁠ 26. 9. 2021.

◾ Oskorušobraní na Travičné

Víte, který strom je symbolem Slovácka? No přece čím dál vzácnější jeřáb oskeruše. Slavnosti věnované tomuto největšímu ovocnému stromu v Evropě proběhnou na Salaši Travičná nad obcí Tvarožná Lhota na Slovácku. Na Oskorušobraní 2021 si užijete přehlídku různých odrůd oskeruší a také ochutnáte jejich plody i pokrmy a nápoje z nich vyrobené. Pro malé i velké návštěvníky bude dále připraveno mnoho soutěží a atrakcí jako například shánění ovcí či vyjížďky na koních. Těšit se můžete také na stylové občerstvení a hudbu.

 • Akce se uskuteční 25. 9. 2021.

◾ Slavnosti česneku a Svatováclavská pouť ve Strupčicích

Po loňské vynucené odmlce se na návsi v obci Strupčice na rozhraní Chomutovska a Mostecka opět uskuteční Slavnosti česneku a Svatováclavská pouť. Osobně se zde můžete přesvědčit o výjimečné kvalitě strupčického česneku, který získal certifikát KRUŠNOHŘÍ regionální produkt. Kromě česneku a česnekových specialit zde ochutnáte také lokální ovoce a zeleninu, masné výrobky, sýry, víno a další delikatesy. Chybět nebude ani soutěž v pojídání česneku, bohatý kulturní program a tombola o hodnotné ceny. Součástí akce bude také připomínka mučednické smrti hlavního patrona české země a také patrona Strupčic, svatého Václava.

 • Akce se uskuteční 25. 9. 2021.

◾ Jarmark v Čokoládovně Troubelice

Pro všechny, kdo si rádi zamlsají, je určen podzimní jarmark v Čokoládovně Troubelice. K zakoupení a ochutnání budou nejen troubelické ručně vyráběné čokolády a další výrobky, ale také produkty regionálních výrobců. Najdete zde například stánky s čaji, uzeninami a sýry, kořením, pečivem, vínem a dalšími dobrotami. Program návštěvníkům zpestří jezdecký klub s koňmi.

 • Akce se uskuteční 25. 9. 2021.

◾ Chilli Fest

Máte to rádi ostré? Pak si nemůžete nechat ujít Chilli Fest 2021 – nejpálivější food festival v Česku. Věřte, že během události konající se na nádvoří pražského pivovaru Staropramen se při ochutnávce peprné nabídky stánků pořádně zapotíte. Budete žasnout, co všechno je možné ozvláštnit a okořenit feferonkami a papričkami jalapeños, habaneros či anjos. Mimo klasické pálivé speciality zde vyzkoušíte i řadu netradičních sladkostí. Akci doprovodí bohatý doprovodný program a samozřejmě nebude chybět soutěž v pojídání chilli papriček.

 • Akce se uskuteční 25. 9. 2021.

🍫🍎 Další podzimní události, které stojí za to

Svatováclavská perníková tlačenice v Perníkové chaloupce Pardubice

Kam se vypravit z těmi nejlepšími perníky? No přece do Perníkové chaloupky u Pardubic! V areálu Muzea perníku a pohádek se zde na státní svátek 28. 9. každoročně koná Svatováclavská perníková tlačenice. Děti i dospělí si zde mohou vyzkoušet výrobu staročeského perníčku. Na vlastní oči uvidíte profesionální zdobení sladkostí či vyřezávání forem na pečení. Navštívit můžete také stálou expozici muzea s perníkářskou dílnou u Ježibaby. K ochutnání budou mnohé gastronomické speciality jako pečení holubi, perníková chaloupka, pardubické zlato a další.

 • Akce se uskuteční 28. 9. 2021.

Průvod krampus čertů v Dětenicích

Za krampusovými čerty nemusíte až do Rakouska! Naživo se s nimi seznámíte v parku zámku Dětenice u Českého ráje na akci s názvem Průvod krampus čertů. Těšte se na čertovské řádění, živou středověkou hudbu, zábavný program a samozřejmě také food festival s mnoha po čertech lahodnými specialitami. Během dne se můžete zúčastnit prohlídky zámku, ochutnávky domácího dětenického piva nebo se podívat na rytířský turnaj. Akce vyvrcholí po setmění strašidelným průvodem více než 100 krampusáků a ohňovou show.

 • Akce se uskuteční 2. 10. 2021.

Slavnosti jablek na Krasíkově

Vrch Krasíkov nedaleko Konstantinových Lázní se tento rok již po dvacáté stane dějištěm Slavnosti jablek. Letos bude akce probíhat jako jablečný jarmark s balenými jablečnými dobrotami a řemeslnými výrobky. Jednotlivé stánky budou rozmístěny na úpatí a podél cesty na samotný vrch Krasíkov. Zde si budete moci volně prohlédnout nově opravený interiér kaple Máří Magdalény nebo se pokochat výhledem z vyhlídky zříceniny hradu Švamberk.

 • Akce se uskuteční 3. 10. 2021.

Medový jarmark Plzeň

První říjnová neděle se v Plzni ponese ve sladkém duchu. Na Koterovské návsi se uskuteční Medový jarmark. Ochutnáte zde nejen med přímo od včelařů, ale také lahodnou medovinu a další regionální speciality. Na stáncích budou k zakoupení také svíčky, kosmetika a další produkty z včelího vosku. Na návštěvníky čeká navíc bohatý kulturní program s hudebními vystoupeními, kuchařskou show, přednáškami a zábavou pro děti.

 • Akce se uskuteční 3. 10. 2021.

Podzimní Švestkové trhy České Budějovice

Třídenní podzimní trhy v Českých Budějovicích budou věnovány oslavě švestek. Náměstí Přemysla Otakara II. se stane dějištěm Švestkových trhů s více než 100 stánky řady prodejců tradičních českých výrobků a řemeslníků s originálním zbožím a potravinami. Hlavním lákadlem budou samozřejmě švestkové speciality jako například domácí ovocné knedlíky a koláče, palačinky s povidly, švestky v červeném víně, sirupy a další.

 • Akce se uskuteční 7. 10. 2021 –⁠ 9. 10. 2021.

Maloúpská vařečka

Vskutku nevšední festival jídla a pití zažijete v krkonošské Malé Úpě. Skupinky návštěvníků budou průběžně vyrážet na trasu přes celou obec a po cestě ochutnají mnoho krkonošských dobrot a regionálních specialit. Místním účastníkům soutěže o nejlepší krkonošskou polévku tak můžete doslova nahlédnout do kuchyně. Od poslední zastávky ke startu vás odveze připravený autobus. Na programu jsou i další zajímavé soutěže, například o největšího jedlíka borůvkových knedlíků, o největšího ohniváka v pojídání chilli papriček či o největšího pijáka piva.

 • Akce se uskuteční 9. 10. 2021.

Zámecké dýňobraní Slavkov

Zajímavou možnost, jak strávit podzimní neděli, nabízí Zámecké dýňobraní konané na nádvoří zámku Slavkov poblíž Brna druhou říjnovou neděli. Vyzkoušíte si zde vyřezávání, zdobení a malování dýní. Výtvory lze potom vystavit v osvětleném podzemí zámku. Dýně si můžete přinést vlastní, nebo je možné je v omezeném množství zakoupit přímo na místě. Chybět samozřejmě nebude ani ochutnávka dýňových specialit.

 • Akce se uskuteční 10. 10. 2021.

Čokoládový festival Praha

Vynikající spojení mlsání a zábavy nabízí Čokoládový festival, který proběhne v pražské Galerii Harfa od 15. do 17. října. Čeká na vás nejen spousta čokoládových delikates a dalších cukrovinek, ale také se přímo od profesionálů přiučíte, jak s čokoládou zacházet při vaření a pečení. Akce bude probíhat v různých termínech od září 2021 až do března 2022 i v jiných městech. Seznam všech termínů a míst konání Čokoládového festivalu najdete zde.

 • Akce se uskuteční 15. 10. 2021 –⁠ 17. 10. 2021.

Podzimní mlsání na hradě Šternberk

Pokud 16. října 2021 navštívíte hrad Šternberk na Olomoucku, užijete si kromě prohlídky hradu také spoustu dobrého jídla. Gurmánský festival Podzimní mlsání proběhne přímo v exkluzivním prostoru Liechtensteinské kuchyně. Průvodci v historických kostýmech vás seznámí nejen s historií hradu, ale přidají i informace týkající se dějin stolování a přípravy pokrmů na hradech a zámcích. Veškeré pokrmy budou připraveny podle kuchařské knihy „Dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko“. V ceně vstupného bude kromě prohlídky i degustace pokrmů zdarma. Další dobroty bude možné zakoupit.

 • Akce se uskuteční 16. 10. 2021.

Husobraní v pivovaru Staropramen Praha

Lahodná husí paštika s domácím chlebem, poctivý husí kaldoun, dokřupava upečené husí stehno s knedlíkem a lokšemi… Také už se vám sbíhají sliny, protože k podzimu v Česku husí speciality neodmyslitelně patří? Na Husobraní na pražské Náplavce ochutnáte nejen klasické svatomartinské dobroty, ale i speciality jako husí burger či uzenou husu. Hladoví rozhodně odcházet nebudete – bude se připravovat na 1 000 vykrmených husiček a k tomu další drůbež od kuřat přes krůty a křepelky až po pečené holuby.

 • Akce se uskuteční 6. 11. 2021.

Autor článku:

Objevujte Česko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK