Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s termálními bazény v The Aquincum Hotelu Budapest **** v Maďarsku

Vydejte se spolu s Eliškou, členkou našeho Travelking týmu, do Maďarska. Konkrétně do The Aquincum Hotelu Budapest ****. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.
Osobně ověřeno: Recenze pobytu s termálními bazény v The Aquincum Hotelu Budapest **** v Maďarsku

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 12.5.2023 - 14.5.2023
 • Ubytovány jsme byly v: The Aquincum Hotelu Budapest ****
 • Lokalita ubytování je: Budapešť
 • Cestovala jsem: S kamarádkou
 • Stravování: Snídaně
 • Doprava: Veřejnou dopravou

Video z pobytu

Kam a jak jsme jely?

Na prodloužený víkend jsme se s kamarádkou vydaly do čtyřhvězdičkového Hotelu Aquincum **** v Budapešti. Naše cesta začala v Břeclavi, odkud jsme vyjely vlakem RegioJet. Tento spoj jede přes Prahu i Brno a je jedním z cenově nejvýhodnějších způsobů, jak se do Budapešti dostat. My jely low-cost a lístek nás stál kolem 500 Kč. Po 4 hodinách (vlak měl 45 minut zpoždění) jsme vystoupily ve stanici Déli-Pu, odkud jsme se k hotelu vydaly tramvají číslo 17. Určitě si předem doporučuji stáhnout mobilní aplikaci BudpestGO a zakoupit v ní jednodenní jízdenku, která vyjde v přepočtu asi na 150 Kč.

Tip: Papírové jízdenky se tu v tramvajích sice označují uvnitř, ale QR kódy pro validaci elektronických jízdenek jsou zvenku na dveřích a je třeba ověřit je před nástupem.

Kde jsme se ubytovaly?

Do hotelu jsme se dostaly snadno, leží totiž jen pár tramvajových zastávek od nádraží a spoje téměř do všech částí města jsou od něj vzdálené jen pár set metrů. Nejbližší zastávka není rozhodně dál než 5 minut chůze. Budovu také už jen kvůli její velikosti a zajímavému designu nelze přehlédnout. Před hotelem vede rušná tříproudová silnice a jezdí tramvaje a vlaky – hluk z venku byl však zanedbatelný. V docházkové vzdálenosti se nachází několik zajímavých atrakcí, jejichž návštěvu jsme si samozřejmě nenechaly ujít – nejzajímavější z nich byl asi Markétin ostrov, který se nachází uprostřed Dunaje a je na něj výhled přímo z hotelu. Příjemné také bylo, že se u hotelu nachází malý park s dětským hřištěm. My jím kvůli špatnému počasí pouze prošly, ale v létě nebo za hezkého počasí by to bylo skvělé místo k posezení a odpočinku.

Pokoj byl ve velmi dobrém stavu a měl vše, co bylo uvedeno na webové stránce. Hned po příchodu do pokoje se po levé straně nacházela koupelna s vanou i sprchou, záchodem a umyvadlem. Přivítal nás také malý košíček s drobnostmi jako mýdlo nebo sprchový gel. Mile nás po příchodu do pokoje překvapila láhev červeného vína se sušenkami a oříšky. Televizi jsme neotestovaly, ale byla poměrně velká. Hned vedle ní se nacházel podnos s kávou (sáčky Nescafé) a čajem, smetanou, varnou konvicí, hrnky a skleničkami. Nechyběl ani fén, žehlicí prkno, telefon s možností ranního buzení, poznámkový blok s tužkou a dostatečně velká lednička, která byla dobře dostupná (nemusely jsme se k ní ohýbat, byla víceméně v rovině očí). Personál nám také každý den při úklidu pokoje zanechal dvě neperlivé vody. Úložné prostory byly veliké a postel byla dostačující. Ubytované jsme byly ve 4. patře a musím říct, že výhled na noční Dunaj přímo z pokoje byl k nezaplacení. Jediné mínus pokoje bych připsala tomu, že bylo špatné WiFi připojení. Druhá věc byla, že na koberci bylo několik skvrn, ale to se s červeným vínem na pokoji holt občas stává. :)

Jak jsme se najedly v ubytování?

V ceně ubytování byla snídaně formou bufetu. Podávali ji v čase od 6:30 do 10:00 hodin, takže se najedl jak ten, co potřeboval dřívější check-out, tak i každý, kdo si chtěl trochu přispat. Výběr byl opravdu velký a vše bylo na tácech nádherně naservírované. Měli opravdu pro každého něco – čerstvé ovoce a zeleninu, másla, džemy, šunky, omelety, několik druhů pečiva (vek, chlebů, bagetek), stejně jako sladkého pečiva s džemem či čokoládou (danish pastry), malé croissanty, nějakou uzeninu (malé klobásky), a dokonce i automatickou mašinu na lívance, ze které vždy po pár minutách nějaký vypadl. Bylo zábavné, jak lidi s talířkem úpěnlivě automat sledovali a čekali na každý lívanec. Co se týče nápojů, byl zde výběr z několika druhů automatů s džusy, také samozřejmě dva automaty na kávu a čaj a mnoho dalšího.

Restaurace Apicius, kde se snídaně podávala, byla velmi prostorná a nebyl naprosto žádný problém, co se týče míst k sezení, ani s frontami u stolů s jídlem. Místo k sezení si mohl každý vybrat – stoly nebyly přiřazené. Já jsem za dva dny vyzkoušela lívance s javorovým sirupem, dánské pečivo s čokoládou, máslový croissant, jahodové müsli s ovesným mlékem, ovoce (jablko, kiwi) a (velmi) silnou kávu. Vše bylo moc dobré a tak vydatné, že jsem byla plná až do oběda. Velmi milým překvapením pro mne bylo právě rostlinné mléko – jde vidět, že myslí i na vegany. ;)

Restauraci jsme vyzkoušely i na večer. První den jsme zašly na dezert s koktejlem a opět jsem byla velmi mile překvapená tím, že nabídka dezertů i hlavních chodů obsahovala veganská i bezlepková jídla. Vrátily jsme se sem proto i druhý den, kdy jsem vyzkoušela květákovou polévku a veggie salát s grilovanou zeleninou. V hotelové restauraci doporučuji zkusit limonádu – lepší jsem snad nikdy nepila. Ceny byly poměrně vysoké, ale jídlo moc dobré. Hotel má pak ještě River bar a Spa bistro, kde prodávají sendviče apod. Spa bistro se nachází v podzemním patře přímo u wellness a River bar u vchodu do restaurace Apicius.

Jak jsme se najedly v okolí?

V plánu jsme měly projít co nejvíce míst v Budapešti, a tak jsme se během dne stavovaly do různých restaurací ve městě. Kromě nespočtu kaváren a obchodů s potravinami jsme:

 • První den na večeři zavítaly do restaurace Pastrami Étterem, která se nachází zhruba 10 minut chůze od hotelu. Je to restaurace italského typu, a nabízí vše od chřestového rizota přes pizzu až po výběrové víno. Vyzkoušet zde však můžete i maďarskou pálinku. Dýško v této restauraci započítávají automaticky do ceny. Personál byl milý, jen mi přišlo, že spěchali, abychom si objednali (nedali nám moc času na výběr, vždy tak dvě minuty než znovu přišli).

 • Během druhého dne jsme se pak stavily do restaurace Napfényes Vegán Étterem, která leží blízko slavné Baziliky sv. Štěpána. Zdejší personál byl úžasný a klidně bych se sem znovu vrátila. Kamarádka si dala pizzu Margharita, která byla dost velká a údajně chutnala skvěle - prý by ani nepoznala, že je to veggie pizza. Já jsem měla klasický (veganský) "smažák s hranolkami", ale samozřejmě se jídlo jmenovalo luxusněji, tuším "Cheese platter with sesame seeds".

 • Poslední den jsme se najedly přímo na Markétině ostrově. Zdejší bufety toho sice na výběr moc nemají, ale zato mají otevřeno i v neděli. Bufety se nacházely poměrně blízko sebe a my zavítaly do Hármas Büfé, který otevíral "už" v 10 ráno. Na teplé jídlo jsme si musely 20 minut počkat, tak jsme se posadily ven a kochaly se mezitím okolní zelení. Dala jsem si falafel s batátovými hranolkami a byla to pěkná porce za dobrou cenu.

Ve všech restauracích se personál automaticky ptal, jak chceme platit a všude brali karty. V každé jsem také vyzkoušela citrónovou limonádu a musím říct, že si nemůžu vybrat, kde mi chutnala nejvíce – všude byla moc dobrá a osvěžující.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Na své wellness centrum s historicky významnou termální vodou je hotel Aquincum velmi hrdý, a tak jsem na něj byla zvědavá.

Hned při check-inu nám recepční sdělila informace o čase, kdy wellness centrum otevírá (je to hned kolem snídaně a až do cca 10 večer). Vstup do wellness byl zcela zdarma pro všechny ubytované. Dozvěděly jsme se, že rezervace masáží je možná za příplatek, a to přímo na recepci u wellness. Já měla v plánu vyzkoušet thajskou masáž, nicméně z časových důvodů jsem se k tomu nedostala. Zato jsme si však každý večer zaplavaly v místních termálních bazénech, odpočinuly si ve vířivce a vyzkoušely jsme několik druhů saun (z nichž jedna byla bohužel zavřená pro údržbu). Sauny, sprchy, kabinky a podobná zařízení byla rozprostřena kolem bazénů, které se nacházely ve středu haly pod prosklenou střechou. Člověk tedy může sedět v prohřátém bazénu a dívat se na oblohu.

Největší bazén měl nejchladnější vodu a byl vždy skoro prázdný, jelikož všichni preferovali bazény termální. Dalo se v něm proto velmi dobře plavat. Ve vířivce bylo moc příjemně, nicméně koupání v ní bylo mezi návštěvníky velmi populární, a tak uvnitř neustále někdo byl. Nemluvě o rozlučkové párty, kdy se v jednu chvíli do vířivky naskládalo 8 holek ve stejných plavkách s nápisem "Team bride". (Pohodlně by se do ní vlezlo asi 6 lidí.)

Do wellness centra jsme sjely výtahem přímo v županu a jednorázových papučích, které nám byly k dispozici na pokoji. Musím říct, že wellness centrum bylo spolu se snídaněmi asi nejlepší věcí na celém pobytu. Jelikož nám celý víkend pršelo a byla poměrně velká zima, horká, téměř 40stupňová voda nám po celodenních vycházkách opravdu "bodla". Místní wellness vypadalo vizuálně velmi dobře a šla z něj poznat inspirace starověkým Římem.

Kam se vydat na výlet?

Při našem pobytu jsme se přesvědčily o tom, že Budapešť je město jako stvořené pro turisty. Nejen, že je mnoho ulic určeno pouze pro chodce, ale většina nejznámějších míst se nachází blízko sebe, a tak je člověk stihne projít během jednoho dne. My náš den začaly cestou k Rybářské baště, do jejíž blízkosti se z hotelu dostanete tramvají. Přestože počasí nepřálo, turistů a fotografů bylo u bašty spoustu.

Přímo u bašty se nachází Matyášův chrám, který rozhodně doporučuju navštívit už jenom kvůli nádherným gotickým obloukům na stropě a zajímavým kresbám na stěnách a sloupech. Je sice menší než slavná Bazilika sv. Štěpána, ale zato se můžete se základní vstupenkou projít i druhým patrem a podívat se na chrám ze shora.

Nevynechaly jsme však ani samotnou Baziliku sv. Štěpána, která je bezpodmínečně dominantou historické části Budapešti. Zajímavostí byl exponát s mumifikovanou rukou samotného krále Štěpána, která za posledních několik set let údajně procestovala kdejaký kout Evropy.

Při naší obchůzce jsme navštívily také Budínský hrad s via ferratou, nádhernou budovu Parlamentu, Széchenyiho řetězový most (výhled na něj byl přímo z hradu, ale samotný most byl zrovna pro chodce uzavřený) a slavnou sochu Nágy Imreho na kovovém mostě.

Tip: Nádherné fotky budovy Parlamentu se dají pořídit díky malé nádrži s vodou, ve které se (když zrovna nefouká) budova odráží.

K Rybářské baště i Budínskému hradu je potřeba vystoupat a myslím si, že je rozhodně lepší okruh začít u bašty a pokračovat k Budínskému hradu než naopak, kdy je stoupání strmější a člověk se více zadýchá.

Jelikož se hotel nachází přímo u Markétina ostrova, rozhodly jsme se v den odjezdu vydat i na něj. Dostat se sem jde buď pěšky (když člověk přetrpí přejití mostu s hlučnou tříproudovou silnicí a tramvajemi), anebo může jet autobusem ze zastávky kousek od hotelu. My se na ostrov dostaly po 30minutové chůzi. Hned na začátku ostrova mě překvapila hudební fontána, která vydává specifický zvuk každých 15 minut. Poté jsme prošly nádhernými japonskými zahradami s jezírkem a soškami. Po asi 2 hodinách jsme naši vycházku zakončily v minizoo, kde jsme se bez vstupenky mohly projít přímo vedle hnízdících čápů.


Závěrečné hodnocení pobytu v The Aquincum Hotelu Budapest ****

“Pobyt v Hotelu Aquincum mi jen dokázal, že Budapešť si jde užít i za horšího počasí. Na celodenní obchůzky nás vždy připravila skvělá snídaně, ze které si vybere opravdu každý. Po návratu na nás pak čekaly termální bazény, které nás příjemně prohřály. Pokoj byl velmi luxusní a na postelích se moc dobře spalo. Příjemným překvapením byla také láhev červeného vína, kterou jsme si vychutnaly za výhledu na noční Dunaj. Jediným mínusem bylo WiFi připojení, které se navečer vždy trochu zhoršilo. Z okolních výletů rozhodně doporučuji navštívit Markétin ostrov, který se nachází přímo naproti hotelu. Místní japonská zahrada s jezírky pro nás byla ideálním místem k odpočinku a oddechnutí si od ruchu velkoměsta. Třešničkou na dortu byla ostrovní minizoo s čápy, kteří se návštěvníků rozhodně nebáli. :)”


👍 Pobyt v The Aquincum Hotelu Budapest **** byl osobně ověřen Eliškou, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Autor článku:

Aktualizováno: 27. 5. 2024

Články, které by vás mohly zajímat

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden