Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Nenechte na sebe padnout podzimní splín!

Pro někoho znamená podzim barvy, babí léto a vůbec to nejkrásnější období v roce. Pro jiné je ale toto roční období především o nedostatku slunce a pochmurné náladě. Pojďme si společně projít několik tipů, jak s podzimní depresí úspěšně bojovat.
Nenechte na sebe padnout podzimní splín!

Slovo „deprese“ je možná moc silné, ale pravdou je, že na mnoho lidí tak podzim opravdu působí. Dny se zkracují a jsou čím tím tmavší. K tomu se pak už jen přidají změny tlaku, nějaký ten stres a je to tady.

Pokud se i vy nyní cítíte smutnější a skleslejší, nezoufejte, i v tomto období si totiž můžete lehce doplnit síly i chybějící energii jednoduchými triky. Nebo snad rovnou pořádnou relaxační dovolenou?

Lehká strava a vitamíny

Psychika je velmi vratká a do značné míry souvisí se zdravím. S příchodem chladnějších dnů a různých nemocí proto dbejte na stravu bohatou na vitamíny a další zdraví prospěšné látky, které podpoří vaší imunitu i odolnost proti stresu. V sychravém počasí únava dopadá prakticky na každého. Stravujte se tedy lehce a do svého jídelníčku zařaďte hodně zeleniny a ovoce. Získáte tak nejen vitamíny, ale především tolik potřebnou energií a tím i dobrou náladu.

Tip Travelkingu: Udělejte si ráno před odchodem z domu pořádný zázvorový čaj s medem, který vás zahřeje a probudí. Na snídani si s sebou přibalte ovoce a bílí jogurt s vločkami. Pokud nestíháte, nebojte se ani občas si rozpustit šumivé tablety s vitamíny.

Během podzimu a zimy dbejte na stravu bohatou na vitamíny

Odpočiňte si, prohřejte se, relaxujte

Zatímco v létě stačí vyjít na zahradu nebo zajet poležet někam k vodě, v chladných dnech je to o něco složitější. Ne ale, pokud víte, po čem se dívat. Vždy se najde nějaký ten hotel s vlastním wellness, do kterého můžete na víkend vyrazit. A rozhodně to nestojí majlant! No jen řekněte, vám by taková relaxace v sauně nebo vířivce nespravila náladu? Výhodné nabídky jsou zde připraveny jak pro rodiny s dětmi, tak pro aktivní seniory.

Tip Travelkingu: Zažijte se svým partnerem jedinečný pobyt plný léčebných procedur, které vám znovu navrátí energii a dobou náladu.

Nebo zavítejte do Mariánských lázní a užijte si dokonalou "Dámskou jízdu" v Hotelu Morris ****, proti které podzimní chmury nemají šanci!

Nebudí vás žádný budík, nemusíte nikam spěchat. Jediným vašim úkolem na wellness pobytu je užít si ho na maximum. Podzimní deprese pak nemá šanci!

Choďte mezi lidi

Není asi nic horšího, než přijít domů a za oknem se utápět pohledem na šeré okolí. Zkuste naopak brát podzim jako skvělé období pro chození do kina, návštěvu oblíbených kaváren nebo posezení s přáteli. Vždyť obvykle to jsou právě vaši blízcí, kteří vás dokážou nejvíce rozveselit.

Zajděte si ven s přáteli a nedejte podzimní depresi šanci

Sportujte, hýbejte se, procházejte se

Pohyb, i třeba ten nejzákladnější v podobě chůze může účinkovat proti špatné náladě velmi dobře. A navíc má spoustu pozitivních vedlejších účinků v podobě zvýšené kondice, lepší postavy a lepšího spánku.

Při fyzické námaze se nám navíc do těla vyplavuje endorfin, neboli "hormon štěstí", který zlepšení nálady garantuje. Zkuste alespoň pravidelně chodit na procházky, cvičit jógu nebo tancovat a rozdíl pocítíte.

Omezte stres na minimum

Jak se dny zkracují a chybí energie, tak se i běžné problémy zdají nějak větší a o něco více vysilující. Když už tedy nějaká stresová situace přijde a vy cítíte úzkost, snažte se to vždy nějak kompenzovat. Někdy může stačit obyčejná procházka, poslech oblíbené hudby nebo si s někým promluvit. Někdy je ale třeba trochu razantnější změny a na víkend se utéct zrelaxovat někam do klidu.

A co je může být klidnější, než víkend s lázeňskými procedurami a skvělým jídlem? Tip Travelkingu: Wellness pobyt v luxusním hotelu Millenium **** v lázeňských Karlových Varech si užijí všechny věkové kategorie. Těšte se na vynikající stravu a odpočiňte si při rašelinovém zábalu, inhalaci a pivní koupeli.

Usmějte se!

Víme, že to není lehké, zvláště pokud se z wellness pobytu vrátíte zpět do každodenní sychravé reality. Ale říká se, že úsměv je lék na všechno, takže prosíme - jeden ÚSMĚV. :)

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK