Kam za nejkrásnějšími vánočními trhy v Maďarsku v roce 2021?

Turisté i světová média právem označují vánoční trhy v Maďarsku za jedny z nejkrásnějších na světě. Přijďte si i vy prohlédnout jedinečný kulturní program a ochutnat pikantní speciality i znamenitá místní vína. Pokud promrznete, zahřejte se v termálech.
Kam za nejkrásnějšími vánočními trhy v Maďarsku v roce 2021?

Také milujete jedinečnou atmosféru blížících se Vánoc? Přijeďte si ji užít do Maďarska, kde jsou adventní trhy v plném proudu. Těšit se můžete na parádní světelnou výzdobu historických náměstí, tradiční výrobky místních řemeslníků i na bohatý kulturní program. Pokud i přes ochutnávku pikantních maďarských specialit a lahodného svařeného vína vymrznete, zahřejete se ve vyhlášených maďarských termálních lázních. Uvidíte, že jeden den vám k poznání všech lákadel předvánoční Budapešti, Sárváru či Egeru určitě stačit nebude. Vydejte se sem tedy na víkendový pobyt a zjistěte sami, čím jsou vánoční trhy v Maďarsku tak výjimečné.

🎄 Budapešť

Vánoční trhy v Budapešti jsou právem označovány za perlu svátečních trhů a to nejen v rámci Evropy, ale dokonce i na celém světě. Pokud jste jejich kouzlo ještě neokusili na vlastní kůži, vydejte se na jejich návštěvu ještě letos. Stihnete je až do konce prosince!

Stánky s těmi nejkouzelnějšími řemeslnými a designérskými výrobky se každoročně nacházejí na Vörösmartyho náměstí (Vörösmarty tér). Bezpečně jej najdete cestou tradičně vyzdobenými uličkami, které k náměstí směřují a vtahují návštěvníky přímo do centra dění. Na náměstí naleznete desítky dřevěných stánků rozestavěných kolem rozzářeného vánočního stromku. Kromě množství ručně vyráběných ozdob a originálních dárků vás zde zaujme ještě další typická součást maďarských vánočních trhů – neodolatelná vůně místních pochoutek. Nechte se zlákat tradičním pikantním gulášem nebo rybí polévkou halászlé. Chuť na sladké zase zažene horká čokoláda, marcipánové zákusky, perníčky či plněné rohlíčky. A co ještě musíte ochutnat během návštěvy trhů v Budapešti? Jednoznačně znamenité víno z maďarských vinic a sklepů. To se vám bude nejlépe popíjet během sledování kulturního programu, který se letos odehrává každou adventní neděli. Pokud vám ale začne být i přes pálivá jídla a dostatek vína pořádná zima, zahřejte se v termálních lázních přímo v maďarské metropoli. Mezi ty nejoblíbenější termály zde patří Lázně Széchenyi, Lukács či Gellert.

V Budapešti se o své zdraví bát opravdu nemusíte. Vstup na trhy totiž mají jen osoby s platným covid pasem a občanským průkazem, které jsou kontrolovány při vstupu. Mnozí stánkaři nově nabízejí možnost bezkontaktní platby kartou pro ještě větší pohodlí a bezpečnost.

  • Termín konání: 19. 11. 2021 - 31. 12. 2021

🎄 Eger

Adventní období se ve městě Eger nese v obzvláště pohádkovém duchu. O parádní atmosféru se zde stará nejen osvětlený hrad Eger dohlížející na město z vrchu, ale také nádherná výzdoba barokního centra. Za svátečními radostmi, vůněmi a chutěmi se vydejte na tři sousedící náměstí. Vánoční trhy se v Egeru tradičně odehrávají na náměstích Gárdonyi Géza, Dobó a na náměstí Végvári Vitézek. Kromě nespočtu skvělých dárků a lahůdek se zde můžete těšit na bohatý program, jehož součástí je zpívání koled pěveckými sbory a koncerty populárních kapel i vážné hudby. Mezi prvními ohlášenými účinkujícími se tak vyjímá například známý maďarský pianista a skladatel Imre Rakonczai. I děti si na jarmarcích užijí spoustu zábavy. I letos jsou pro ně připraveny kolotoče, tvůrčí dílny, ledová plocha pro bruslení či výstava perníčků. K úplné dokonalosti dovedete váš předvánoční výlet do Egeru návštěva slavných místních termálních lázní s léčivou vodou.

  • Termín konání: 26. 11. 2021 - 24. 12. 2021

🎄 Debrecín

Historický Debrecín na východě Slovenska je druhým největším městem Maďarska a za návštěvu stojí v každém ročním období. Během adventu má ovšem toto lázeňské a univerzitní město s nádhernými širokými bulváry jedinečné kouzlo. Tradiční vánoční trhy se konají na Kossuthovu náměstí (Kossuth tér), které určitě nepřehlédnete díky působivé výzdobě. Náměstí s dřevěným betlémem a světelnými instalacemi nejrůznějších tvarů dominuje 45 metrů vysoké ruské kolo. Během jízdy uvidíte celý Debrecín jako na dlani. A až budete mít nakoupené suvenýry a dárky pro celou rodinu, vychutnejte si fantastické místní víno a další speciality. Požitek z jídla vám ještě zpříjemní pohled na program plný koncertů a divadelních představení. Děti budou nadšené z oblíbeného loutkového divadla, návštěvníky každého věku zase potěší pohled na zapalování adventních svíček každou neděli.

  • Termín konání: 26. 11. 2021 - 23. 12. 2021

🎄 Miskolc

Maďarské město Miskolc je známé hlavně díky unikátním jeskynním lázním. Začátkem zimy jsou dalším důvodem k návštěvě krásné vánoční trhy, které patří v Maďarsku mezi jedny z nejoblíbenějších. Zdobené stánky zde najdete na Náměstí svatého Štěpána (Szent István tér), kam se můžete dostat také speciální adventní tramvají. Na návštěvníky čeká bohatý program. Těšit se můžete na akce pro děti i dospělé, představení pohádek, koncerty a další vystoupení. Od profesionálních pěveckých sborů si poslechnete ty nejkrásnější vánoční koledy. Vaše chuťové buňky zase nadchne pestrá nabídka voňavých jídel a teplých nápojů. Najdete zde samozřejmě pikantní pečené klobásky, perníčky a zákusky. V chladném počasí vás příjemně zahřejou husté horké polévky. Neodmyslitelnou součástí vánočních trhů v Miskolci je také takzvaná „Krabička lásky“ - Szeretetdoboza. Jedná se o sbírku dárků pro děti a rodiny v nouzi či zvířecí útulky. Vánoční trhy v Miskolci tak zkrášlí nejen vaše svátky, ale připraví požehnané Vánoce i pro ty, kteří to nejvíce potřebují.

  • Termín konání: 26. 11. 2021 - 30. 12. 2021

🎄 Sárvár

Vánoční trhy ve městě Sárvár slibují bohatý kulturní program, který probíhá zejména o víkendech. Za rozmanitými akcemi se vydejte na Poštovní náměstí (Posta tér) v centru města, kde se na vyzdobeném pódiu konají vystoupení pěveckých sborů, kapel i lidových souborů z celého Maďarska. Každou adventní neděli se navíc můžete těšit na tradiční slavnostní zapálení svíčky. Kolem pódia nechybí ani dřevěné stánky nabízející jak výrobky místních umělců, tak lákavé pochoutky (nejen) maďarské kuchyně. Vyhlášené je například místní svařené víno a perník. Nebo dáte přednost ostřejším specialitám? V Sárváru si nezapomeňte také vyhradit čas na návštěvu termálních lázní Sárvár, které milují jak děti díky parádním tobogánům a animátorským programům, tak i dospělí kvůli relaxačním bazénům a saunovému světu.

  • Termín konání: 26. 11. 2021 - 23. 12. 2021

Autor článku:

Objevujte Maďarsko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK