Jak přeskočit jazykovou bariéru?

Chtěli byste na dovolenou do zahraničí, ale neumíte žádný cizí jazyk? Bojíte se, jak se dorozumíte, co když se vyskytne problém a vy si nebudete vědět rady? Máme pro vás tipy na pobyty a hotely v zahraničí, kde se dorozumíte česky.

S některými lidmi se prostě nedomluvíte. Často je to ale jen tím, že nemluvíte stejným jazykem. Nejlepší potom je, když se s nimi někdo domluví za vás. Český personál v zahraničních hotelech, průvodci a delegáti nebo šikovná zákaznická podpora mohou být vašimi berličkami na cestě za dovolenou bez komunikačních problémů.

Rakousko v českém hotelu

Sousední Rakousko je oblíbenou turistickou lokalitou nejen pro svou kulturu, historii a krásnou horskou přírodu, ale také pro pohostinnost tamních ubytovacích zařízení. Podíl na tom má i fakt, že ve spoustě hotelů a penzionů v Rakousky je česky hovořící personál.

Naše TIPY na ubytování:

  • Hotel Alpen Arnika leží ve výšce 1 650 m n. m. ve středisku Tauplitzalm nedaleko městečka Bad Mitterndorf, které je hojně navštěvované pro mnoho turistických stezek, cyklotras i termální lázně. Kromě českého personálu pobyt zpříjemní hezký interiér hotelu a oblast plná krásné přírody a průzračně čistých jezer. V místní restauraci si pochutnáte na tradičních štýrských specialitách a výborných vínech.
Dovolenou v Alpách si užijete bez obav z jazykové bariéry.
  • Hotel Alpenhof se může pochlubit ideální polohou v alpském středisku Semmering pouze jednu hodinu cesty od Vídně. Do střediska jede přímé vlakové spojený z Prahy, Pardubic, České Třebové, Brna a Břeclavi. Personál hotelu je z Česka a Slovenska, takže žádné problémy s porozuměním nehrozí, ochotně vám poradí ohledně výletů i všeho ostatního.


Stresy s rezervací vyřeší zákaznická podpora

Pokud voláte do zahraničního hotelu a chcete si zarezervovat pokoj, obvykle je třeba umět alespoň anglicky. Zákaznická podpora Travelkingu vám však jakýkoliv hotel z nabídky ráda na požádání zarezervuje a vy tak nemusíte nic řešit.

  • Jedním z hotelů, který si často nechávají zákazníci od podpory Travelkingu provést rezervaci, je maďarský Thermal Hotel Superior v Mosonmagyaróváru, oblíbeném lázeňském městě pouze 2 hodiny cesty autem z Brna. Po rezervaci od nás už zbývá jen přijet a užít si pobyt, tradiční maďarskou kuchyni i nové privátní wellness s širokou nabídkou masáží. Skvělé je, že do lázní je to jen minutu chůze, takže můžete jít z hotelu klidně rovnou v županu.
Lázně pár metrů od ubytování, nemusíte se ptát na cestu.


Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK