Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Co podniknout na Halloween? Vyberou si děti i dospělí!

Vychutnejte si magickou atmosféru Halloweenu v průběhu celého podzimu. Otestujte svou odvahu, užijte si netradiční strašidelné zážitky a pochutnejte si na dýňových dobrotách. Přinášíme tipy, jak originálně strávit letošní Halloween!
Co podniknout na Halloween? Vyberou si děti i dospělí!

Halloween se pomalu ale jistě zabydlel i v našich končinách. A to je dobře, protože magickou, tajemnou a děsuplnou atmosféru tohoto svátku si užijí děti i dospělí. Vybrali jsme pro vás podzimní události inspirované Halloweenem. Oslavte příchod podzimu jedinečnými prohlídkami se strašidelnou tematikou nebo rovnou na stezkách odvahy. Nejznámějším symbolem Halloweenu jsou beze sporu dýně, a tak nechybí ani akce oslavující tyto barevné plody podzimu. Kam v období Halloweena za zábavou i dobrým jídlem?


Strašidelný letohrádek v Brně – Hrůzostrašné legendy ožívají

Letohrádek Mitrovských v Brně připravil nevšední zážitek pro všechny, kteří se rádi bojí. Výstava s názvem Strašidelný letohrádek v Brně – Hrůzostrašné legendy ožívají představuje návštěvníkům historické osobnosti, které toužily po lidské krvi a bolesti. Dozvíte se pikantnosti o hraběti Drákulovi, katu Mydláři, Čachtické paní, inkvizitorovi Bobligovi a dalších nechvalně proslulých postavách evropské historie. Součástí expozice je například upírský hřbitov, krvavá lázeň, soud pro potírání čarodějnictví, katova místnost a další temná místa. Atmosféru dokonale dokreslují realistické figuríny s věrohodnými detaily a jedinečné „oživlé“ obrazy. Kdo má pro strach uděláno, je na výstavě vítán, strašpytlům je vstup zakázán! Doporučeno pro děti od 10 let.

 • Termín konání události: 18. 9. – 28. 11. 2021

Dýňový podzim v Botanické zahradě (Praha)

Podzim je krásné roční období bohaté na barvy, chutě a zážitky. Jedním z jeho symbolů jsou dýně rozmanitých velikostí, barev a tvarů. Tyto plody podzimu se od 15. října opět vrací i do Botanické zahrady v pražské Troji. Uprostřed překrásné přírody na vás budou čekat nádherné dýňové dekorace, kterými se můžete inspirovat pro vaši domácí výzdobu. Součástí oslavy dýní budou i tvořivé dílny a malý trh.

 • Termín konání události: 15. 10. – 31. 10. 2021

Týden duchů v Zoo Dvůr Králové

V Zoo Dvůr Králové si od 23. října až do konce měsíce užijete prohlídky v neopakovatelné strašidelné atmosféře. Pro návštěvníky bude připravena spousta dýní na vyřezávání podle vlastní fantazie. Hotové výtvory pak se svíčkami uvnitř vyzdobí a rozzáří celou zahradu. Pokud nechcete riskovat čekání, přineste si s sebou vlastní pomůcky na dlabání.

 • Termín konání události: 23. 10. – 31. 10. 2021

Strašidelná cesta parkem u zámku Krásný Dvůr

Ve dne je krásný anglický park obklopující severočeský zámek Krásný Dvůr místem příjemných procházek. Během několika sychravých podzimních večerů se ovšem promění v prostor, kam se odváží jen ti nejstatečnější. Na strašidelnou cestu potemnělým parkem se v intervalech budou vydávat skupinky účastníků. Po cestě na ně čeká spousta úkolů od poťouchlých zámeckých strašidel. Na ty, kdo projdou stezku odvahy úspěšně až do konce, čeká odměna.

 • Termín konání události: 29. 10. – 30. 10. 2021, 5. 11. – 6. 11. 2021

Noční strašidelný les v Praze

Že mají pro strach uděláno, mohou vaše děti prokázat na stezce odvahy v pražském Ďáblickém háji. Poslední říjnovou sobotu zde bude pro všechny odvážlivce připravena lehce osvětlená trasa o délce 2 km. Cestou můžete potkat duchy, strašidla, ježibaby i čerty krampusáky. Stezka bude doplněna i o neživé exponáty jako jsou závěsná strašidla, hrobeček, pavučiny nebo lebka s kostmi. K tomu se potemnělým lesem budou rozléhat tajemné zvuky...

Start a cíl stezky je v Přírodním parku Hostivař-Záběhlice u ZOO koutku z ulice K Obecním Hájovnám. Jednotlivé skupinky vyrážejí v intervalu 3 minut. Jako první budou od 16:00 do 18:00 hodin startovat nejmenší děti od 4 let, na které bývají strašidýlka hodná a chtějí jim hlavně předvést své nadpřirozené schopnosti. Větší odvážlivci budou startovat od 18:00 do 19:00 hodin, kdy už strašidla straší. Ti nejstatečnější se na trasu vydají od 19:00 do 20:00 hodin a to bez baterek, takže si hrůzostrašnou atmosféru užijí se vším všudy. Děti do 12 let startují v doprovodu dospělých.

 • Termín konání události: 30. 10. 2021 od 16:00 do 20:00

Zombie Night Run v Praze

Kdo se bojí, musí umět utíkat! Na vlastní kůži se o tom můžete přesvědčit na nejstrašidelnějším běhu na světě, který se uskuteční poslední říjnovou sobotu v centru Prahy. V závodě Zombie Night Run není důležité zvítězit nad ostatními, ale nad vlastním strachem. Na trase musejí účastníci překonat tunel strachu, krvavé schodiště nebo zombie hrad. Kdykoliv je navíc mohou zpomalit oživlé mrtvoly, před kterými existuje jediná záchrana: rychlý útěk! Kromě strašidelných zón plných zombies budou ponurou atmosféru dotvářet napínavá hudba, světelné efekty a další překvapení. Dospělí a dospívající změří své síly v kategoriích jednotlivců, nebo týmů na trase o délce 5 km. Pro tento noční běh je povinnou výbavou funkční svítilna na hlavě. Pro děti je od 17:00 hodin připravena 1 km trasa Kids Zombie Walk/Run.

Start a cíl závodu je u Národního památníku na Žižkově. Pro účast v závodu je potřeba se zaregistrovat zde.

 • Termín konání události: 30. 10. 2021 od 15:00 do 20:00

Halloween v Zoo Zlín

Halloweenskou zábavu si pro své návštěvníky na poslední říjnový víkend připravila také Zoo Zlín. Kromě zvířátek narazíte během procházky areálem také na čarodějnice, duchy a kostlivce. O výzdobu zahrady se postarají vyřezávané dýně, které si návštěvníci budou moci vydlabat a vyřezat na nádvoří zámku Zlín. Každý, kdo do zoo zavítá v halloweenském kostýmu, získá za odměnu dárek.

 • Termín konání události: 30. – 31. 10. 2021

Strašidelně dobré – Dušičkové guláše na jižní Moravě

Sobota 16. října bude na jižní Moravě patřit guláškům. Pokud je to i vaše oblíbená pochoutka, vyrazte do Břeclavi nebo do Ostrožské Nové Vsi.

U zámku Břeclav se před restaurací Cyklosféra uskuteční 3. ročník akce s názvem Cyklosféra Guláš Fest. Hlavním bodem programu bude soutěž o uvaření nejlepšího kotlíkového guláše. Zúčastněné týmy mohou podle svého vlastního uvážení připravit jakýkoliv guláš, a tak kromě poctivé klasiky budete moci ochutnat pestrou nabídku různých variant tohoto lahodného pokrmu. Vítěze soutěže vybere porota, návštěvníci pak zvolí nejsympatičtější tým. Vstup na akci je zdarma, platí se pouze za snědené porce guláše. Kromě výtečného jídla bude připraven i zajímavý doprovodný program.

Na své si milovníci guláše přijdou i v Ostrožské Nové Vsi nedaleko Uherského Hradiště, kde se před penzionem a restaurací Slovácký dvůr odehraje již 6. ročník Guláš festu. I zde se bude soutěžit o nejlepší guláš, ovšem o vítězi místo poroty rozhodnou samotní návštěvníci. Kromě vynikajícího jídla nebude nouze ani o zábavu. Návštěvníci si mohou zpestřit den v lanovém centru, na minigolfu anebo na víceúčelovém hřišti. Na programu je také tombola.

 • Termín konání události: 30. 10. 2021

Zahraniční tip: Halloweenská noc v Polsku

Pokud toužíte po opravdu adrenalinovém zážitku, zajeďte si k našim polským sousedům. Vyhlášený zábavní park Energylandia se v sobotu 23. října stane dějištěm akce s názvem Halloween Night. Největší zábavní park v Polsku ležící mezi Katovicemi a Krakovem nabízí pořádnou porci zábavy pro celou rodinu od nejmenších až po vyznavače extrémních atrakcí. V areálu najdete horské dráhy, vodní atrakce, fantasy městečko, planetárium a nespočet klasických atrakcí jako kolotoče, autodromy a houpačky. Během oslavy Halloweena navíc narazíte na každém kroku na upíry, čarodějnice a zombies. Návštěvníci, kteří přijdou v halloweenském převleku, v tento den zaplatí pouze poloviční vstupné (podmínky akce naleznete zde.

 • Termín konání události: 23. 10. 2021

Tip na závěr: Hurá na dýňovou farmu

Tu pravou podzimní atmosféru můžete nasát také na velmi oblíbených dýňových farmách. Na farmě Bykoš u Berouna budou každý víkend až do konce října probíhat tradiční dýňové slavnosti. Ochutnáte dobroty z pečené i grilované dýně, koláče, polévky a další speciality. K zakoupení budou dýně na vyřezávání, na ozdobu a samozřejmě i na vaření. Den si můžete zpestřit seznámením se se zvířecími obyvateli farmy nebo procházkou v magickém bludišti v kukuřici.

Na padesát druhů dýní pěstují manželé Pipkovi na farmě v Nové Vsi u Leštiny na Vysočině. Během podzimu bude již tradičně každý den kromě pondělí otevřen Dýňový svět, kde vás obklopí stovky pestrobarevných dýní různých tvarů a velikostí. Děti se zde mohou vyřádit na přírodním hřišti s dřevěnými a slámovými atrakcemi nebo v kukuřičném a topinamburovém bludišti. Na statku u Pipků nakoupíte nejen dýně na vaření i dekorace, ale také osivo na pěstování nebo hřejivé polštářky plněné obilím. Ani na této farmě nechybí zvířátka, některá z nich si mohou návštěvníci nakrmit.

Autor článku:

Objevujte Česko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK