Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Co navštívit v Budapešti za 3 dny?

Jestli vám v poslední době zachutnaly eurovíkendy, Budapešť je ideální destinací. Věřte, že nálepka lázeňské město rozhodně nevystihuje vše, co tohle místo nabízí. O tom, že tu toho čeká daleko víc vás přesvědčíme níže. A možná si půjdete rovnou zabalit!
Co navštívit v Budapešti za 3 dny?

Lázně

Jeden den si určitě vyhraďte právě pro návštěvu lázní! V Budapešti se totiž nachází celkem 123 léčivých termálních pramenů. Ve městě je díky nim v provozu kolem třiceti různých lázní. Některé z nich pochází již z doby římské a osmanské říše. Při jejich návštěvě si proto nejenom příjemně odpočinete, ale také si můžete vychutnávat atmosféru jejich historie a krásnou architekturu. Nejnavštěvovanější jsou novobarokní lázně Szechényi, které jsou největšími termálními lázněmi v Evropě. Pobyt v prostorných venkovních bazénech, kde si třeba můžete zahrát i šachy, má největší kouzlo právě v zimních měsících. Mezi další oblíbené lázně patří lázně Gellért, Király, Rudas nebo Veli Bej. Při plánování jejich návštěvy se ujistěte, jestli náhodou nejsou oddělené pro muže a ženy, jako například lázně Király, které jsou pro dámy přístupné v pondělí, středu a pátek a pro pány pak v úterý, čtvrtek a sobotu.

lazne

Gastronomie

V Maďarsku rozhodně hladovět nebudete. Určitě ochutnejte tradiční guláš nebo perkelt. Neměli byste opomenout ani Halásle – hutnou polévku z ryb, rajčat a papriky. Jestli budete mít chuť na něco rychlého, určitě ochutnejte langoš, který se v Budapešti podává v mnoha variantách, např. se zelím, česnekem, ovčím sýrem, šunkou nebo koprem. Abyste si kousek Maďarska mohli odnést i domů, navštivte tržnici z 19. století, jež se považuje za jednu z nejhezčích na světě. I tady máte možnost ochutnat speciality místní kuchyně a nakoupit si domů koření a skvělé mléčné i masové výrobky nebo speciality z rybího trhu v dolním patře. Kromě skvělého jídla a surovin vás okouzlí také krásná architektura budovy.

Je libo sladkou tečku? Z tradičních dezertů vám můžeme doporučit Somlói galuska (Šomló halušky), známý piškotový dort, štrúdl nebo sladké pagáče. Při procházce po Budapešti vás ohromí počet krásných a útulných kavárniček s příjemným a nápaditým interiérem, milou obsluhou, a hlavně výtečnou nabídkou kávy a dezertů. Když se nebudete umět rozhodnout, vyzkoušejte například známá místa jako Ruszwurm, New York Cafe či Centrál Kávéház nebo aktuálně velice oblíbené Blue Bird Cafe se skvělými cheesecake menu, Espresso Embassy a další.

tržnice

Tipy pro klasiky

Na svůj seznam si určitě připište návštěvu Budapešťského parlamentu Országház, který je jedním z národních symbolů Maďarska a patří mezi nejstarší vládní budovy v Evropě. Na druhé straně Dunaje na vás čeká Budínský hrad, který v sobě mísí hned několik architektonických stylů od středověku, přes baroko, až po historismus 19. století. Pokud se vám nechce pěšky do kopce, svezte se na hrad od Řetězového mostu krásnou lanovkou. Mezi další místa, která si určitě připište na svůj seznam patří zejména Bazilika Sv. Štěpána s mumifikovanou rukou krále Štěpána, pak nedaleká Andrássyho třída a Náměstí hrdinů, Markétin ostrov nebo židovská čtvrť.

Rybářská bašta

Budapešť nevšedně

Máte chuť na pár netradičních zážitků? V zimních měsících určitě vyzkoušejte bruslení na krásném jezírku přímo pod umělým hradem Vajdahunyad. Užijte si jízdu Žlutým metrem, které je nejstarší linkou na evropském kontinentu. Budete si připadat jako byste se vrátili v čase. Odpočinout si pak můžete například v jedné z několika kočičích kaváren, které jsou v centru. Dát si dobrou kávu v společnosti více než desítky koček, na to jen tak nezapomenete. A to, že na některé věci se zapomenout ani nedá, vám připomene Memento park, kde si můžete prohlédnout kolem 40 soch sovětské propagandy, které byly s pádem režimu odstraněny z veřejných prostranství Budapešti. Atmosféru města si skvěle užijete zejména při projížďce lodí po Dunaji, tu můžete spojit i s obědem, večeří nebo alespoň sklenkou vína.

kluziště

Co s načatým večerem?

Pokud máte před sebou jenom pár večerů na to, abyste si mohli vychutnat maďarskou metropoli za tmy, máme pro vás pár tipů. Určitě nevynechejte procházku večerním nábřežím Dunaje. Na jeho břehu můžete objevit i několik desítek párů bronzových bot, které jsou památníkem budapešťských židů. Večerní panorama Budapešti si nejlépe užijete z úpatí vrchu Gellért, který se nachází naproti Alžbětina mostu. Jestli se neunavíte už u sochy sv. Gellérta a vystoupáte až na vrchol, naskytne se Vám nezapomenutelný výhled přímo u slavné sochy Svobody. Pro ty, které zajímá spíše noční život v centru, je tu jasný tip. Skočte na pivo nebo skleničku do Szimpla Kert, komplexu alternativních barů, které jsou umístěny v ruinách starých pavlačových domů. Atmosféra tohoto místa se vám zaručeně dostane pod kůži.

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK