Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Cestovní deník: Wellness hotel Javorník

Pravidelně pro vás testujeme a osobně ověřujeme naše hotely. Tentokrát jsme se vydali na Slovensko nedaleko českých hranic do Lysé pod Makytou, kde jsme strávili víkend ve Wellness hotelu Javorník. A jak to dopadlo?
Cestovní deník: Wellness hotel Javorník

Sama cesta nabízí mnoho lákadel

Do Wellness hotelu Javorník jsme cestovali s manželkou a tří měsíčním miminkem. Logicky jsme tak zvolili nejpohodlnější a nejrychlejší variantu - cestu autem. Pokud jedete od Brna přes Zlín (stejně jako my) určitě doporučujeme zastavit se v ZOO Lešná, která nás osobně nadchla. Zejména jejich expozice, kde si můžete pohladit rejnoka a také celkově krásný zámecký areál, do kterého je zoo zasazená.

Zoo Zlín- Ĺešná

Dále cesta pokračuje přes Lidečko (zde se rozhodně vyplatí navštívit Čertovy skály až na slovenskou stranu Javorníků, kde díky informačním cedulím najdete hotel poměrně lehce i bez navigace.

Cestu zpátky jsme pak kvůli koloně na dálnici, vzali spodem přes Staré Město, Otrokovice a Slavkov u Brna. Tato cesta je cca o 40 minut delší, ale nevyžaduje dálniční známku a v případě častých kolon u Vyškova, je to poměrně dobré řešení.

První dojmy - klid a pohoda

Wellness Hotel Javorník jsme našli v klidné lokalitě ihned pod jednou ze sjezdovek a přímo naproti lesu, mimo jakékoliv hlavní silnice. Super bylo, že nebyl nalepen na nějakých dalších chatkách a bylo před ním dostatek místa na parkování. Už z venku jsme pak tušili, ve které části se skrývá wellness zóna.

Hotel na „tříhvězdu“ vypadal výborně, hned po vstupu vás uvítá recepce, vedle ní jsme pak našli dětský koutek, posezení, nástěnku s oceněními a fotkami a vstup do restaurace. První dojem by tedy více než dobrý – sympatický hotel s pěkným zázemím.

Wellness Hotel javorník

Dvoulůžkový pokoj byl čistě a moderně vybaven. Nechyběly čisté ručníky nebo mýdlo, telefon, skleničky a info karta o hotelu. Dojem kazila jen televize, která byla spíš o velikosti monitoru. Dostupné kanály byly standardní – české a slovenské. Postele byly pohodlné a dle domluvy jsme měli také připravenou dětskou postýlku, takže vše bylo OK. Náš pokoj ve druhém patře měl francouzská okna s uklidňujícím výhledem na protější les. WiFi byla bez hesla a fungovala bez problémů. Další typy pokojů jsou s přistýlkami a hodí se pro rodiny s dětmi, u kterých je hotel velmi oblíben.

Pochutnali jsme si

Restaurace byla čistá a vkusně zařízená, díky jejímu částečnému rozdělení na tři části jsme měli dostatek klidu a prostoru i s miminkem. V ceně balíčku jsme měli polopenzi + pro každého kávu a 2 dcl vína zdarma. Snídaně (8 – 10 hodin) byly formou bufetu na kterém nám nechybělo nic od sladkých věcí, přes ovoce a zeleninu až po párečky nebo míchaná vajíčka. Obsluha navíc vše svědomitě doplňovala.

Wellness Hotel Javorník

Večeře (18 – 20 hodin) formou menu o 3 chodech a byly výborné. Porce byly více než dostatečné, takže ani větší jedlíci tady nebudou strádat. Hlavní jídlo se vybíralo při příjezdu a pak u snídaně. Kdo má rád sladké určitě ho potěší sladká tečka v podobě palačinek nebo štrúdlu (oboje vynikající!). Po dobré zkušenosti z prvního dne jsme hotelovou restauraci využili také na oběd a rozhodně nelitujeme.

K restauraci patřilo také posezení venku, které se ale hodilo spíše na relax a posezení u piva, než na jídlo.

Otestovali jsme také chloubu hotelu - wellness

Protože nám jeden den skoro celý propršelo, wellness (pro nás k dispozici v čase 16 – 21 hodin) bylo hodně ceněnou položkou v balíčku. Wellness bylo nově přistavěné k hotelu a jde se k němu kolem recepce, kde si jen vezmete klíček od skříňky (pokud jdete v plavkách, ani to nemusíte).

Wellness zóna odpovídá popisu v nabídce a skládá se z místnosti na masáže, šatny s možností úschovy věcí do zamykatelných skříněk (jsou zde také ručníky a plachty), sprch a samotného prostoru se saunami, vířivkou a odpočinkovou zónu, který byl velmi prostorný.

Wellness v Hotelu Javorník

Zatímco sauny byly oddělené stěnou, z lehátek (celkově 5) a vířivky (pro až 4 lidi) bylo možno koukat skrz prosklenou stěnu ven na protější les. Nechyběla ani voda a kelímky na doplnění tekutin po saunování. Ve wellness jsme byly kupodivu vždy skoro sami. Vířivka byla také nedávno vyměněná, takže už není kulatá zapuštěná v zemi, ale mají klasickou čtveratou nad zemí (dojem to určitě nekazí).

Minusy: Při našem pobytu byla zrovna mimo provoz parní sauna a ve vířivce nefungovaly všechny trysky. To je ale jen dočasná záležitost a tak věříme, že vás to již nepotká. Když jsme si chtěli objednat masáž pro 1 osobu, bylo nám řečeno, že masérka dojíždí a muselo by se objednat více lidí.

Plusy: Klid, prostor, moderní zázemí. Ve wellness navíc nebyl problém zůstat ani chvíli po oficiální zavíračce v 21:00, personál to nijak neřešil.

V hotelu byl prostorný dětský koutek, dále také volně přístupný kulečník a fotbálek. V restauraci je velká televize a bar, takže nudit se určitě nebudete.


Děkujeme za ochotu

Nejlepší stránkou celého pobytu byl určitě personál, který byl ochotný (s mimčem jsme měli dost specifických potřeb), příjemný a vždy vše vysvětlil, popřípadě poradil, kam na výlet. Vše bylo bez problémů a kdybychom měli bodovat, určitě dáváme místním zaměstnancům 11 z 10 možných bodů.


Poznávání Velkých Javorníků

V zimě jsou okolní aktivity jasné – lyžování na hned několika blízkých sjezdovkách. Teď přes léto je to zejména turistika a výlety.

Okolí hotelu nabízí hned několik tras, které vás dovedou na hřebeny, které dále vedou i na Malý a Velký Javorník. Nejbližší hřebenový rozcestník je Kohútka, kde je několik horských chat s restauracemi a krásný výhled do Čech. Můžete sem dojít pěšky po žluté turistické trase (cca hodina a půl od hotelu) nebo dojet autem po asfaltové cestě (6 km) a pokračovat pro hřebenové trase.

Velké Javorníky

Červená trasa po hřebenech je pak vhodná i pro cyklistiku.

Tyto trasy se hodí pro každého, kdo má rád přírodu a není problém pro něj vyjít nebo vyjet kopec (my jsme to zvládli i s mimčem v šátku bez problémů). Na Kohútce vás pak jídlo i s pitím vyjde na cca 170 Kč.

Sečteno, podtrženo

Cesta autem nás vyšla cca na 800 Kč, na hotelu jsme potom dopláceli 22 € (oběd pro dva a nějaké pití k večeři). V ZOO jsme i se vstupem a občerstvením nechali 300 Kč a na Kohútce jsme se najedli za 240 Kč. Naše peněženka tedy rozhodně nijak neutrpěla a zážitků za tuto cenu máme více než dost.

Wellness hotel Javorník tak můžeme s klidným svědomím doporučit každému, kdo má rád přírodu a relaxaci. Nám hotel a okolí poskytlo ideální oddech na víkend! A to i s (občas) řvoucím miminkem. :)

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK