Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Cestovní deník: Thermal Hotel Superior ***

218/5000 Thermal Hotel Superior ***, ktorý sme pre vás osobne overili, sa nachádza pri obľúbených termálnych kúpeľov v Mosonmagyarovar. Že sa vám nedarí názov tohto mesta vysloviť? Potom čítajte ďalej a mi sľubujeme, že vás to naučíme.
Cestovní deník: Thermal Hotel Superior ***

A jedeme...

Samotný Mosonmagyárovár je pro české turisty ideální svojí polohou. Z Brna vám cesta zabere necelé dvě hodiny a pokud řídíte jako naše kolegyně Nikol, zvládnete to ještě rychleji. Vše, co k tomu potřebujete je slovenská dálniční známka a 10 € na její uhrazení. Pokud máte GPS, nalézt hotel není problémem, ten může nastat až s parkováním.

Parkoviště/neparkoviště

U hotelu je parkoviště, které však není hotelové a za parkování zde se platí (zastavit tu a vyložit věci však můžete) – na to pozor! Při check in je třeba vyplnit ubytovací lísteček (jméno, číslo občanky, adresa a také SPZ). Až poté vám recepční vypíše lísteček, který si dáte v autě za sklo a přeparkujete na parkoviště, které je na druhé straně silnice (za závorou). Při vyjíždění odtud nemusíte nikomu pak už nic ukazovat, závora se otevře automaticky.

Thermal Hotel Superior *** v Mosonmagyárováru

Recepce a okolí

Tím však veškeré problémy končí, protože pokud máte zaparkováno dle předpisů, je čas se rozhlédnout. Budete stát před hotelem, který nepatří mezi nejnovější, ale svůj styl rozhodně neztratil. Na první pohled zaujme i protější restaurace vystavěná jako větrný mlýn a také poměrně příjemný klid doplněný zelení kolem. Na recepci hotelu nás angličtinou uvítala trochu vyplašená slečna, která zřejmě nepatřila mezi stálý personál. I tak jsme se ale bez problémů domluvili a za chvíli jsme již byly v našem pokoji. Recepce funguje nonstop a check in/out byl bez problémů. Dokonce nás ochotně ubytovali o hodinu dříve, než je oficiální check in, a to se cenní!

Pokoje 7/10

Pokoje v Thermal hotelu jsou příjemné zařízené

Čistota, prostor, v létě příjemná klimatizace a TV, kde jsme objevili i jeden český kanál, to byl náš první dojem. Postele mají nové tvrdší matrace, takže se na nich spí pohodlně a koupelny jsou po rekonstrukci – tedy opravdu pěkné.

K pokoji náleží i krásná koupelna

Zatímco pánská část ocenila minibar, dámy evidentně potěšilo, že nechyběl fén, mýdla a pro každého dva ručníky. V pokoji nechybí také příručka o hotelu, která je kromě maďarštiny, němčiny a angličtiny, také ve slovenštině. Pokoje mají výhled buď k silnici (na parkoviště) – ten jsme měli my a byl tu i tak klid, anebo směrem do zahrady k termálnímu koupališti. Na výběr jsou také pokoje s balkonem a rodinné pokoje.

Restaurace a polopenze 5/10

Restauraci, kde se podává polopenze jsme objevili hned vedle recepce. Ovšem podávaná polopenze? Průměrných 5 z 10! Za pobyt nás příliš nenadchla. Ve výběru nechybí sice třeba vegetariánská jídla, ale kvalita je spíše podprůměrná.

Na výběr máte tři možnosti a vždy si volíte jídlo jen na daný večer. Každý den je tedy třeba ráno vyzvednout lístečky na další den a vybrat si večeři. Je důležité, že během večeří nejsou nápoje v ceně a hradí se buď hned po večeři (hotově) anebo nahlásíte číslo pokoje, podepíšete stvrzenku a uhradíte nápoje až při odjezdu. Zklamáním bylo, že obsluha v restauraci neuměla anglicky, ale pouze maďarsky a německy. Jelikož je zde ale i menu ve slovenštině, vždy jsme se na všem domluvili. Večeře se podávají od 18:00 do 21:00 hodin. Polévka, hlavní chod a dezert (například ve formě pudingu). Snídaně se podávají formou bufetu a v čase 7:00 – 10:00 hodin a zde jsme si naopak pochutnali. Kromě klasiky jako je pečivo, džemy, sýry a šunka, nechyběl ani tuňák, čerstvé ovoce i teplé jídlo (vejce, párky, grilovaná zelenina). Potěšil také výborný čaj, horká čokoláda, káva a několik druhů džusů.

Hotelové wellness – 9/10

Velkým kladem hotelu je ale opravdu krásné wellness, které je privátní, a tak se o něj s nemusíte s nikým dělit. Do wellness můžete z pokoje přejít jen v plavkách a županu, který vám za symbolické 1 € (ale + 20 € záloha!!) rádi zapůjčí. Čas, kdy wellness využijete si zamluvíte předem nebo na místě na recepci (ráno a odpoledne je málo naplněné, večery bývají plnější). Stejně funguje také rezervace solné jeskyně a masážního křesla.

Moderní wellness centrum hotelu

K dispozici je tu pěkná vířivka cca 32 °C (která však víří tak 3x za hodinu), finská sauna, sprcha a lehátka. Dopřát si tu můžete také masáž – na výběr jich je opravdu spousta. Nikol si zvolila reflexní masáž za 15 € na 30 minut, která ale k jejímu zklamání plných 30 minut netrvala.

Personál 9/10

Co se týče personálu hotelu, je vstřícný a milý. Vždy se snaží poradit a pomoci. Jde ale vidět, že kromě maďarštiny jsou nejvíce zvyklí na němčinu a až pak angličtinu. Většina popisků a důležitých věcí je tu však i ve slovenštině.

Lázně a další aktivity 9/10

Hned u hotelu je směnárna, vinárna a obchůdky s oblečením. Zatočíte-li za roh (minuta chůze), dojdete přímo před vstup lázní Mosonmagyárovár. Vstupné na celý den vyjde na 10,5 € na osobu, se vstupem do saun pak o 7 € více. V pondělí je vstupné o cca 2 € levnější, zvýhodněný je také vstup pouze na pozdější odpoledne. Platit se dá v €, HUF anebo kartou (pouze u pokladny vpravo).

Pozor: šatny zde fungují tak, že náramek přiložíte ke strojku, ten vám určí číslo skříňky a tam si uložíte své věci a zamknete. Náramek jiné číslo skříňky než to, co vygeneruje, neuzamkne.

Lázně mají starší a novější část. Hned ze začátku jsou dva bazény s léčivou termální vodou – jeden o teplotě cca 32 °C a 37 °C (sem nesmí osoby mladší 14 let a maximální doporučený čas v tomto bazénu je denně 60 minut). V této starší části, kde jsou léčivé bazény je i plavecký bazén, ale také sauny a bufety s bohužel ne příliš dobrým jídlem a pitím (platit se dá v € a HUF).

Termální lázně jsou v provozu celoročně

V druhé části je venkovní plavecký bazén (nejchladnější v celém areálu), horký termální bazén s různými prvky (hřib, chrliče, perlička, ...), plavecký bazén s odpočinkovou zónou a tak dále. K dispozici byl vždy dostatek lehátek i velká odpočinková místnost. Velkým plusem je, že celý areál je obklopen zahradou, kde také nechybí lehátka.

Pozor! Z areálu není možné během dne odejít např. na hotel a zase se vrátit. Při odchodu se náramkové hodinky vhodí do terminálu a ten je spolkne.

Termální lázně jsou v provozu celoročně

Lokalita 8/10

Máte rádi cyklistiku? Tak v tom případě je tu spousta možností výletů. Dokonce tímto městem vede velice oblíbené cyklostezka, kterou jezdí lidé až z Rakousko do Budapešti – právě přes Moson. Další možnosti jsou třeba návštěva Futura (zábavné vědecké centrum převážně pro děti, ale prý se tam líbí i starším návštěvníkům) či výlet do nedalekého Györu.

Co dalšího ve městečku podniknout? Posedět můžete v jedné z restaurací (je jich tu dost), projít se do centra městečka (Pozor: zavírací doba většiny obchodů je kolem čtvrté či páté hodiny). Nedaleko je také obchod s potravinami TESCO (vyjdete z hotelu směrem doprava, přejdete přes říčku a pak odbočíte vlevo – do 10 minut jste u obchodu).

A konečně… Jak název města vyslovovat?

Mosonmagyárovár vznikl spojením tří vesniček, které se jmenovali Moson, Magyár a Ovár – když lidé ten název vyslovují, dělají mezi jednotlivými názvy takové krátké pomlky, tedy pěkně tři slova za sebou Moson-magyár-ovár. Nakonec to není tak zlé, že? ;)

Shrnutí – Levné a relaxační

Z víkendu jsme se nakonec vrátili dobře odpočatí. Za pobyt jsme navíc neutratili příliš peněz. Cesta z Brna a nazpět nás vyšla jednoho na cca 350 Kč. Vstupné do lázní na celý den vyšlo na cca 300 Kč, nápoje k večeři cca 100 Kč, nákup nějakých dobrot v obchodě a vína cca 200 Kč, což je asi 1 000 Kč na osobu navíc. Jen zase ta Nikol se dostala přes 1 300 Kč neb si platila ještě masáž. :)

A jaký hotel pro vás máme otestovat příště?

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK